Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Rozdíl mezi širokými a úzkými pneu


OK406

Recommended Posts

A co mám říkat já? Koupil jsem 407 od sportovce, který místo

rozměru 205/60/16" dal 225/45/17". Do zatáček jede jako po kolejích, ale do by na originálních kolech jel taky. Někdy si škrtneme číslem o asfalt (vždyť víte, jaký má čtyřistasedma převis) a máme větší žízeň. Obrovský rozdíl je například v okamžité spotřebě na kvalitní dálnici, nebo na D1 u Jihlavy.

Závěr:

Až ty gumy ojedu, půjdu do standardního rozměru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to poznal v dešti, kdy jsem bez zpomalení projel zatáčku kterou běžně jezdím 90kou a při 80km/h jsem plaval jak kajak hezky bokem auta přímo pod jeřáb Tatru! Zachránilo mě jen to, že za zatáčkou byla vozovka jinak klopená a voda stekla dolů takže se auto chytlo a ještě jsem to vyrovnal. Tatrovák valil oči jak se pod něj řítím a dělal čáry v asfaltu, mě přestala bít hercna a začala bít až po zastavení na krajnici. Poprvý jsem měl husí krupón i na hlavě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

605 mě vždycky žrala stejně nezávisle na pneumatikách.

Bratr má místo 205*65 R15 nějaký 235*45 R18 a též se spotřeba nezměnila.

mas pravdu.spotreba rovnaka ci som mal 195-ky/15 alebo 225 (235)/45/17.akurat ze to na 17 sedelo fakt super.a nerovnosti mi nejak nevadili.vsetko je o zvyku a 605-ka je pohodlna tak ja som nejaky rozdiel ani nezbadal.skor nemam rad auto ktore plave

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Alek

Dobrý šoumeni kteří strkaj 17" místo 15" s profilem 45:o Ti na železničnim přejezdu musí mít přeházený i vnitřnosti, ale ta vizáš tý jejich káry:D

[upravil dne 11/7/07 Alek]

Tak to teda nevim, myslim ze mam vsechyn vnitrnosti tam kde maji byt a to jsem tech prejezdu uz par prejel... ;):papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no vždyt to je fyzika, větší dotyk lepší brzdění a naopak.

a v dešti nebo na sněhu je jasné že líp se zaříznou přes vodu nebo sníh užší...ikdyž si koupíš super gumy na zimu 225 a pojedeš ve sněhu ,bude to na prd,furt ti budou táhnout třeba 185 a ještě k tomu o jeté

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...