Sign in to follow this  
Followers 0
OK406

Rozdíl mezi širokými a úzkými pneu

25 posts in this topic

Nastesti ale rozmer kol nevolime s ohledem na jizdni vlastnosti. Aspon si teda myslim, ze 309ku by na silnici udrzelo i neco mensiho nez 205/50 :D

A co mám říkat já? Koupil jsem 407 od sportovce, který místo

rozměru 205/60/16" dal 225/45/17". Do zatáček jede jako po kolejích, ale do by na originálních kolech jel taky. Někdy si škrtneme číslem o asfalt (vždyť víte, jaký má čtyřistasedma převis) a máme větší žízeň. Obrovský rozdíl je například v okamžité spotřebě na kvalitní dálnici, nebo na D1 u Jihlavy.

Závěr:

Až ty gumy ojedu, půjdu do standardního rozměru.

Dobrý šoumeni kteří strkaj 17" místo 15" s profilem 45:o Ti na železničnim přejezdu musí mít přeházený i vnitřnosti, ale ta vizáš tý jejich káry:D

Njn někdo raději pohodlý, někdo raději rychlý zatáčky:papa

[upravil dne 11/7/07 Alek]

Já to poznal v dešti, kdy jsem bez zpomalení projel zatáčku kterou běžně jezdím 90kou a při 80km/h jsem plaval jak kajak hezky bokem auta přímo pod jeřáb Tatru! Zachránilo mě jen to, že za zatáčkou byla vozovka jinak klopená a voda stekla dolů takže se auto chytlo a ještě jsem to vyrovnal. Tatrovák valil oči jak se pod něj řítím a dělal čáry v asfaltu, mě přestala bít hercna a začala bít až po zastavení na krajnici. Poprvý jsem měl husí krupón i na hlavě.

tak je treba zvolit zlaty stred.ja mam predepsany 195. 225 by uz byl extrem. Proto uvazujem o koupe 205 ty mam taky zapsany v technicaku jako alternativny obuti :cool:

205 bych se nebal, ja mam v tp jen ty, ale mam tezsi motor. ono hodne zalezi jaky pneu tam das!!!

Já mám předepsaný 195*65 R15 ale po 195 sem dal 215*65 R15, byly dobrý a teď mám 225*60 R15 a nemůžu si je vynachválit.

ja dnes prezul ze sjetych 175/65 r14 na nove Bravurisy FR 190/50 R15 tak uvidime jak se pohne spotreba , pocitove je to spise mekci, mene to poskakuje ale zase se to necha tahat vice do koleji ...

[upravil dne 11/7/07 ajsik]

Původně zaslal: Mahel

Ake maju bit original pneu na P 306?

Záleží co máš psaný v techničáku. U tvýho XSka (1.6) bych řekl, že to můžou být 185/65 R14.

605 mě vždycky žrala stejně nezávisle na pneumatikách.

Bratr má místo 205*65 R15 nějaký 235*45 R18 a též se spotřeba nezměnila.

Původně zaslal: Fusion

605 mě vždycky žrala stejně nezávisle na pneumatikách.

Bratr má místo 205*65 R15 nějaký 235*45 R18 a též se spotřeba nezměnila.

mas pravdu.spotreba rovnaka ci som mal 195-ky/15 alebo 225 (235)/45/17.akurat ze to na 17 sedelo fakt super.a nerovnosti mi nejak nevadili.vsetko je o zvyku a 605-ka je pohodlna tak ja som nejaky rozdiel ani nezbadal.skor nemam rad auto ktore plave

2Mahel: mrkni do technicaku. mohly by projit i 195/55/15, ale uz nevim jestli se to predepisovalo i na 1.6, nebo jen od 1.8+

2Alek: na zeleznicnim prejezdu je stejne predepsana 30km/h, ne? ;) mnohem horsi jsou obcasne diry v silnici... :(

Původně zaslal: Alek

Dobrý šoumeni kteří strkaj 17" místo 15" s profilem 45:o Ti na železničnim přejezdu musí mít přeházený i vnitřnosti, ale ta vizáš tý jejich káry:D

[upravil dne 11/7/07 Alek]

Tak to teda nevim, myslim ze mam vsechyn vnitrnosti tam kde maji byt a to jsem tech prejezdu uz par prejel... ;):papa

no vždyt to je fyzika, větší dotyk lepší brzdění a naopak.

a v dešti nebo na sněhu je jasné že líp se zaříznou přes vodu nebo sníh užší...ikdyž si koupíš super gumy na zimu 225 a pojedeš ve sněhu ,bude to na prd,furt ti budou táhnout třeba 185 a ještě k tomu o jeté

este treba zvazit aj ine ako technicke dovody. Znamy mal obute o cislo vacsie pneu oproti technicaku a ked mu to nejaky dobrak rozbil na krizovatke, tak od poistovne nedostal ani vyndru - prave za tie pneu ...:(