Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

kola Alutec? jaké ET?


aqwaster

Recommended Posts

Původně zaslal: Kulíšek

Ty konfiguratory jsou hodně orientační :blicismajlik

Když tě to tak pohoršilo, tak jsem ty linky s odkazy na konfigurátory odstranil, ale rozhodně si myslým že jsou názornější něž kola ukazovat na úplně jiném autě. :myslim:

[upravil dne 21/4/09 jangoll]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To neříkám, že jsou na nic. Já osobně, jsem koukal na spousty takových to konfigurátoru, ale opravdu je to jen na první nástřel. Já jsem ty V darky neviděl na 206 a v alcarovském konfigurátoru mě tak neuchvátily, jak na fotce toho Fiaty. Tak doufám, že nebudu zklamany :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kulíšek

no uznej..:aut

Ale ono to tak víceméně dopadne. Já je původně chtěl taky, ale zdálo se mi to celé takové špičaté (já nemám kombíka a na mém ty špičky vynikly ještě víc) a tak jsem raději zvolil \"kulatější tvary\". U té fotky Fiata je to dost změkčené tím, že to není přímý boční pohled. Ale to je opravdu asi věc vkusu a navíc reálný pohled není nikdy přímo boční. Kdyby ty konfigurátory uměly točit autem (nejenom diskem) tak by to bylo o dost lepší.

[upravil dne 22/4/09 Honza G.]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, ale bohužel to nemají...:nevim

Původně zaslal: Honza G.

Původně zaslal: Kulíšek

no uznej..:aut

Ale ono to tak víceméně dopadne. Já je původně chtěl taky, ale zdálo se mi to celé takové špičaté (já nemám kombíka a na mém ty špičky vynikly ještě víc) a tak jsem raději zvolil \"kulatější tvary\". U té fotky Fiata je to dost změkčené tím, že to není přímý boční pohled. Ale to je opravdu asi věc vkusu a navíc reálný pohled není nikdy přímo boční. Kdyby ty konfigurátory uměly točit autem (nejenom diskem) tak by to bylo o dost lepší.

[upravil dne 22/4/09 Honza G.]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: upper9

ja mam taky alutec koukni na obrazky a mam 15 s pneu 195/50/15 a ET 25 a je to akorat neskrta ani pri peti lidech v aute a plne nalozenym kufru a ve predu ty gumy prekukuji jen malilinko takze na pohled supr a policajti nemuzou rict ani slova, mej se

ahoj upper9 - prosím tě jak široké máš ty disky. Dneska jsem šahal do podběhu zadního kola a v jednom místě jsem měl místo tak cca 10mm (na ukazováček), což je průser, protože bych musel do zadu koupit ET 15, aby disk byl na stejné úrovni jako stávající plecháč 5,5x14\"ET34. Právě disk s ET25 šíře 7\"R16 by o 10mm zasahovyly do vnitř:(. Vycházím z této stránky

http://www.e-pneu.cz/rozmery_alu.php?sirka_rafku_o=5%2C5&prumer_rafku_o=14&et_rafku_o=34&sirka_rafku_a=7&prumer_rafku_a=16&et_rafku_a=25 a tady je přepočet na pneu http://www.e-pneu.cz/rozmery_pneu.php?sirka_pneu_o=175&serie_pneu_o=65&rafek_pneu_o=14&sirka_pneu_a=195&serie_pneu_a=45&rafek_pneu_a=16

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pe.Tr

jen ti povim ze na te cerne se drzi spina jako des , vapka ani chemie a houbicka nepomahaji a podruhe bych cerne kola nekoupil .

Ahoj, díky za uvítanou, to víš, času taky nějak moc nemám:mad: Kolečka jsem vybíral i trochu podle praktičnosti, zadálo se mi, že právě na te černé ploše se toho hodně schová:D. Jaký rozměr máš na svém combíku? Odhadoval bych to tak na 16\" ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kulíšek

Určitě nějaké to foto přihodím, ale zatím na ně čekám :(

Co se týče rozdílu ve stávajících kolech, tak o 20mm širší pneu, o -4 mm menší obvod, což je zanedbatelné, a co se týče disků, tak ven polezou o 41mm a do vnitř 23mm.

Nejzásadnější změna bude v tvrdostí a konfortu jízdy, ale s tím počítám.:aut

Nakonec jsem je objednal s ET25.

Tady jsem nějakým zapříčiněním myslel, že mám šíři plecháče 4,5\" (palec sem palec tam :D) a ejhle on je 5,5\" :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pe.Tr

jj 205/55 R16 et 15 , velikostne ok , ikdyz sneslo by to samo opticky vetsi kola ale mam rodinu a taky mam rad pohodli anejakej ten komfort , navic najezdim 25tis rocne a odskakat si je nechci :D

No já počítam s tím, že to bude jako žebříňák, ale nejezdím někde po okrscích a vesměs jsou mé trasy pořád stejné. No hold budu muset dávát více bacha. Každopádně kola pořád nemám, protože v ČR není ani kus :bacha a tak koukám ve sklepě na neobuté Bravurisky 2.

Ale jak jsem dneska psal, ještě přehodnotím objednávku a půjdu do těch ET15, protože bych s největší pravděpodobností dřel o vnitřek, tak nevím co dělat abych udělal dobře:roll, nejlepší by bylo dát do předu ET25 a do zadu ty ET15, ale to nevím jestli zlegalizuju...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kulíšek

Obě ET jsou určená pro muj typ a motorizaci. Zase to bude mít výhody, postupem času budu kupovat jen dvě pneu na předek :D

Jo, jsou to dilemata a jistotu nebudeš mít dokud je nenamontuješ. Já už jsem naštěstí za vodou, teda až na zápis v TP. Dával jsem 15\" 6,5 ET 25 a 195/50, původně jsem chtěl 195/55 ale cena a strach rozhodl pro 50. Já totiš ke vší legraci mám snížený podvozek (sice stavitelný, ale přestavoval bych ho jen velmi nerad a jen v krajní nouzi), takže standartní možné parametry jsem mohl brát jen orientačně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pe.Tr

jen ti povim ze na te cerne se drzi spina jako des , vapka ani chemie a houbicka nepomahaji a podruhe bych cerne kola nekoupil .

Mám zkušenosti s obojím, letní jsem měl s černým vnitřkem a zimáky světlé a když praskne prachovka homokloubu tak to je ta pravá síla i Arva s tím měla co dělat. Ale přeci jenom ty čené jsem nemusel čistit tak často a nakonec jsem musel vnitřky těch světlých stříkal na černo. Bude to asi taky otázka povrchové úpravy, největší škody způsobovala sůl. Jinak velmi pěkně zabírá čistič brzd.

Teď jsem šel do kompronisu disky mám kouřové a prach z destiček není až tak vidět.

[upravil dne 23/4/09 Honza G.]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Honza G.

Původně zaslal: Pe.Tr

jen ti povim ze na te cerne se drzi spina jako des , vapka ani chemie a houbicka nepomahaji a podruhe bych cerne kola nekoupil .

Mám zkušenosti s obojím, letní jsem měl s černým vnitřkem a zimáky světlé a když praskne prachovka homokloubu tak to je ta pravá síla i Arva s tím měla co dělat. Ale přeci jenom ty čené jsem nemusel čistit tak často a nakonec jsem musel vnitřky těch světlých stříkal na černo. Bude to asi taky otázka povrchové úpravy, největší škody způsobovala sůl. Jinak velmi pěkně zabírá čistič brzd.

Teď jsem šel do kompronisu disky mám kouřové a prach z

destiček není až tak vidět.

[upravil dne 23/4/09 Honza G.]

Dej sem nějaké fotky, jsem zvědavý jak to máš vykutěné :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kulíšek

Dej sem nějaké fotky, jsem zvědavý jak to máš vykutěné :D

Já je tu mám, teda ve svém profilu, takže stačí když si mě najdeš v seznamu členů (Titulní stránka - Členové - P206 a dáš vyhledat na stránce v prohlížeči přezdívku a pak již jen klikneš). Když už jako řádný člen si tam mohu dávat fotky, tak mi připadá zbytečné fotkama nafukovat forum.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...