aqwaster

kola Alutec? jaké ET?

39 posts in this topic

Zdravim, uvažuji o koupi litých kol na 206, mam vybráno ALUTEC SPYKE 6x14" ale mají víc druhů zálisů ET buď 35 nebo 15 a 18, neporadí mi někdo které? nebudou ty ET15 škrtat? .. jo apneu bude klasika 175/65

------------------- P206 | 1.4HDI | 55kW | r.2002 ---------------------

ja mam taky alutec koukni na obrazky a mam 15 s pneu 195/50/15 a ET 25 a je to akorat neskrta ani pri peti lidech v aute a plne nalozenym kufru a ve predu ty gumy prekukuji jen malilinko takze na pohled supr a policajti nemuzou rict ani slova, mej se

Původně zaslal: upper9

ja mam taky alutec koukni na obrazky a mam 15 s pneu 195/50/15 a ET 25 a je to akorat neskrta ani pri peti lidech v aute a plne nalozenym kufru a ve predu ty gumy prekukuji jen malilinko takze na pohled supr a policajti nemuzou rict ani slova, mej se

jo pokud chces muzu ti poslat fotky vetsi abys videl jak to vypada.jinak ti muzu taky poslat fotky jak to vypada s ET 18 ty ma tatka na 206 a kouka to vepredu docela dost

No, já mam na 206tce 15" s ET 15 a pokud naložím plně zadek a vezu vzadu lidi, tak to trochu drhne o vrchní lem zadního blatníku (ale 206tkou jezdím sám - jen do práce a zpět, tak to zatim neřeším).

Když sem kupoval kola, tak jsem to zjišťoval a ET15 je minimální schválený rozměr. Trochu sem s koupí těch ET15 váhal, ale nakonec nelituju a prodejce mi k tomu vydal i technický list, takže oficiálně je to taky OK.

Má cenu kupovat 14"? Já osobně bych šel do 15" ET25 (nebo ET 18 - pokud není varianta kolem dvacítky) a gumy 185 ky.

[upravil dne 11.7.07 tanagy]

post-0-1410959595887_thumb.jpg

nemá někdo na 206 kola Alutec Storm docelaby mě zajímalo jak tyhle kola vypadjí v reále na aute :myslim

mají vubec tyhle kola homologaci pro zapsání do TP ?

mam alu kola origo peugeot 6jx15ch2 et 29 gumy 185/55r15, pujdou mi tam neukousel to nekdo temto rozmer dekuji

Původně zaslal: killer28

mam alu kola origo peugeot 6jx15ch2 et 29 gumy 185/55r15, pujdou mi tam neukousel to nekdo temto rozmer dekuji

Mělo by to jít bez problémů

takze kdyz bycu chtel z toho udelat et 24 tak by stacily 5 mm podlozky, dekuji za vysvetleni, jd mi o to aby to nekde nedrrelo o podbehy dikas, jedna se o ty origo kola na p206 jak jsem psal

no já bych neupravoval ET vubec takhle by to mělo bejt akorát ;)

Chtěl jsem se zeptat zda někdo nemá papiry ke kolům Alutec Nitro 6,5x15\" ET25.

Mě je přivezli z německa a mám jen TÜV a tak by se pro zápis do TP hodil kvalitní barevný scan potvrzeného (dovozce a prodejce) Typového listu. Díky, dost by to pomohlo.

Nazdárek lidičky, sluničko svítí travička se zelená a já konečně taky budu objednávat kolečka. Byli by to DEZENT V dark 16x7\" s pneu Barum Bravuris 2 -195/45.

Taktéž spekuluji nad ET jestli jít na jistotu ET25, nebo risknout ET15 ???

:myslim

Kola vypadají takto. Sice mám jenom foto na Puňťovi, ale barevně se nejví přibližuje mojému Pažoutkovi :D

post-0-14109605864532_thumb.jpg

Ked to budes mat na aute hod sem nejake foto, by ma zaujimalo ako to bude vyzerat ;)

A neni R16 trochu moc na to auto a motor ?

[upravil dne 18.4.2009 xbarney]

Určitě nějaké to foto přihodím, ale zatím na ně čekám :(

Co se týče rozdílu ve stávajících kolech, tak o 20mm širší pneu, o -4 mm menší obvod, což je zanedbatelné, a co se týče disků, tak ven polezou o 41mm a do vnitř 23mm.

Nejzásadnější změna bude v tvrdostí a konfortu jízdy, ale s tím počítám.:aut

Nakonec jsem je objednal s ET25.