f3Rd@

tlak pneu

11 posts in this topic

Cau. Jaky ma byt tlak v prednich pneu? Na stitku u dveri mam napsano 2,3 coz mi pripadne nejak malo, na tak tezke auto.

Mam tam ted gumy 215/45 R17.

Podle mne tento tlak je počítán na předepsaný rozměr pneu.

Nižší profil chce asi vyšší tlak. :myslim

Původně zaslal: Dave_k

Podle mne tento tlak je počítán na předepsaný rozměr pneu.

Nižší profil chce asi vyšší tlak. :myslim

A zjistim nekde jaky tlak tam ma byt??

Většina aut to má napsané na řidičových dveřích, když je otevřeš :P

Původně zaslal: Aluška

Většina aut to má napsané na řidičových dveřích, když je otevřeš :P

Njn, jenže ne pro ten rozměr, který chce Ferda, já bych taky spíš doporučoval 2,5. Já tam mám psané 16", na dveřích mám 2,3 a dávám taky 2,5.

Někteří výrobci pneu vydávají takový přehledy, na jaký tlak je příslušný rozměr, možná si brnkni do pneuservisu.

Já na 306 na přední na původní rozměr, mám psáno 2,5 a vzadu 2,3, ale přece nemůže být takový problém, i kdybych to nafoukla všude 2,5?? Se snad nic nestane, ne?

A teď koukám, že to v prvním příspěvku psal, že to četl na dveřích....No jsem po ránu nějaká zabržděná :mad::roll .

Mě tak připadá že na těch štítcích je napsané pro různé rozměry jedno a totéž.

Ja mam napsáno pro 14" 175x70 v předu 2,3 v zadu 2,3 a při zatížení v předu 2,3 a v zadu 3 atm.

Myslím :myslim že jak tam dáž 2,5 tak se nic neděje. A kdyby se ti zdálo že se stále pneu promačkává tak mu ještě dej :aut

Ryze fyzikálně vzato, čím širší pneumatika, tím by mohl být tlak nižší. Maximální tlak, přípustný v pneumatice by měl být vyražen přímo na té pneumatice, ale nějakých 3,5 atm. by to mělo přežít v pohodě. Já mám u P307break 1.6 benzín na dveřích napsáno 2,5 a 2,5. Při zatížení se zadek pumpuje asi na 3.

Původně zaslal: Aluška

Já na 306 na přední na původní rozměr, mám psáno 2,5 a vzadu 2,3, ale přece nemůže být takový problém, i kdybych to nafoukla všude 2,5?? Se snad nic nestane, ne?

A teď koukám, že to v prvním příspěvku psal, že to četl na dveřích....No jsem po ránu nějaká zabržděná :mad::roll .

Zavolej do pneu servisu, tam ti řeknou, na kolik máš hustit. Radiální pneu se bude při správném tlaku zdát podhuštěné.