Matuska

Pe 407/1.8i- servo teče jako Dunaj

8 posts in this topic

Protržená prachovka a otvorem uniklý hydraulický olej z převodky řízení (vše za 1 min.) mě má stát u MK Cars v Jablonci n.Nis. Kč 43.700,- !!!

Auto je staré 2.5 roku a má najeto 16 tis km

(nekecám)

Nevíte někdo o levnějším řešení?

Díky

Luba M.

Prasklá je prachovka, ale pod ní by ještě žádný olej být neměl, takže je zničené těsnění na pístnici. Nejdřív vytekl olej

do prachovky a ráno, po nastartování (auto v klidu), se hydraulika natlakovala na maximum a bylo vymalováno.

Teď to vypadá o něco lépe. U Peugeotů uznali, že to není normální opotčebení a dávají mi cca 50% slevu na materiál,

takže to vychází asi na 30 litara.

Hm no i tak je to pěkná pálka, nezkoušel jsi zjistit na kolik by vyšlo z nějakýho bouranýho auta?

Po včerejším jednání v servisu musím opravit svoji předchozí zprávu: Peugeot dá slevu 50% na matroš s podmínkou, že práci provedou v servisu zdarma!

I tak je to pořád dost, takže nastupuje varianta montáže "jeté" převodky. Kalkulaci ještě nevím, ale je jasné, že to bude výhodnější pro obě strany: Já zaplatím ) míň a oni nebudou na mým autě makat zadarmo!

Poučení je toto: Když budete kupovat auto těsně po záruce s malým počtem kilometrů, není to vždycky výhoda. Kdyby původní majitel to auto tak nešetřil, závada by se projevila v záruce. Jednalo se totiž o špatný povrch (drsnost) pístnice, takže pístnicové těsnění pomalu, velmi pomaloučku odcházelo. Před měsícem jsem byl v Chorvatsku a časovaná bomba vybuchla až doma v garáži, takže jsem měl vlastně

kliku. Tam bych asi platil plnou pálku.

Teď jde ještě o to, aby tě ta starší převodka + práce ve značkovým servisu nepřišla na stejný prachy jako když ti jí namontují novou s prací zadarmo.