lampa

78 litru do nadrze

29 posts in this topic

Dneska jsem tankoval u shellu shell v power diesel, a do ma 60 litrove nadrze (nejaka nafta tam urcite byla, sice hladove oko svitilo, ale i tak nadrz je 60 litru) se mi vlezlo 78.03 litru. Kde by mohla byt chyba ? Na stojanu byla nalepka metrologicky overeno platna do roku (asi do roku 2009) nebo to potom byl mesic (zari). Pochybuji ze by se najednou nadrz roztahl o cely 18 litru

Neviem ako Ty, ale ja mam 75L nadrz... :)

Původně zaslal: lampa

Dneska jsem tankoval u shellu shell v power diesel, a do ma 60 litrove nadrze (nejaka nafta tam urcite byla, sice hladove oko svitilo, ale i tak nadrz je 60 litru) se mi vlezlo 78.03 litru. Kde by mohla byt chyba ? Na stojanu byla nalepka metrologicky overeno platna do roku (asi do roku 2009) nebo to potom byl mesic (zari). Pochybuji ze by se najednou nadrz roztahl o cely 18 litru

no muj rekord je 77 litru, ale do prazdny nadrze dle meho narves 85l. ono to hladovy oko neni zadna presna mira.

Původně zaslal: kadaver

Neviem ako Ty, ale ja mam 75L nadrz... :)

no podle manualu ma 406 hdi break rv. 2001 60l nadrz

nezapomen, ze uvadena velikost nadrze je pocitana jako mnozstvi paliva a k tomu se jestenechava volna nezbytna bezpecnostni rezerva pro vzduch, to ze mi tankujeme po hrdlo je vec jina. Pamatuju kdyz sme do Passata B4 narvali pet 20litrovejch kanystru, ktery byly naplneny po hrdlo a nadrz byla psana na 80l.

ja mam na benzinu 70l , teda 406

docela presna informace :mrk frantici si s detailama hlavu nelamou

pri tankovani do prazdne, by mi stacila i na 40l :D

hmm, tak jo, sakra uz se mi pletou modely :( opravdu ma 70 litru, pokud ma 70 litru, tak je to ok, hm, ale stejne myslim ze bych tech 10 litru tam jeste narval :)

No já mám zatím takový divný pocit, že mi ručička i při spotřebě 6l/100km klesá nějak rychle o proti 605ce kde jsem tankoval i 90litrů, a dávám to na vinu menší nádrži proto mě zajímá její velikost.

Když se mi dnes rozsvítila rezerva tak ručička byla na první čárce za červeným polem a dojezd jsem měl 100km, je to tak i u vás kluci?:myslim

nemate nekdo zkusenosti se zapalovacem na 206? me nefunguje a nevim co s tim je

Nevím, ale mě když se rozsvítila kontrolka rezervy, najel jsem ještě 90km ale pak jsem to vzdal a natankoval.

Nenašel jsem odvahu jet do sucha.

Na moji predesly 406 1,9TD r.v. 98 jsem maximalne mohl natankovat 55 litru to byl muj rekord a do tehle 2,0HDI r.v. 2000 jsem dal 73 litru. Vezl jsem to rovnou z bazaru a uprime kdyz se to prehouplo pres 65 litru tak jsem se radeji kouknul pod auto jestli tam nahodou neni dira a nevyteka me to nekde. Docela jsem se bal, nikdy nevite co mate cekat za prekvapko. Ale ted jsem docela spokojeny.:papa

Původně zaslal: buml

nezapomen, ze uvadena velikost nadrze je pocitana jako mnozstvi paliva a k tomu se jestenechava volna nezbytna bezpecnostni rezerva pro vzduch, to ze mi tankujeme po hrdlo je vec jina. Pamatuju kdyz sme do Passata B4 narvali pet 20litrovejch kanystru, ktery byly naplneny po hrdlo a nadrz byla psana na 80l.

mas pravdu.do B3 a B4 vojde cez 100 litrov.

ja som do coupe natankoval nieco cez 75 litrov, ale rekord vam poviem az ked pojdem tanknut na ua

Původně zaslal: Georginho_cz406

Nojo, rezerva by tam při plnění zbýt měla, ale dokud to nikde neteče ven :roker

605tka ma napr. nardz na 80L a vejde se tam 90-- u 406tky je to dle zkusenosti otce stejne, taky ma maximalku o 10litru vetsi.

Já vím, mám to odzkoušené. Já jen, že bjednou jsem , ještě do 205ky, natankoval hned asi o dvacet víc. Jsem stál, tlačl tam pod tlakem. Až mě zastavila: paní od pultu vyběhla....

Už ani nevím, co se posr....ale kaluž to byla pekelná!

A smradlavá k tomu.....

Taky tankuju plnou,nádrž mám na 70 litrů,a když mi cvakne pistole,tak vím bezpečně že tam minimálně ještě nacpu 7,5 l a tankuju poměrně až po hrdlo !! Takže min.78 l se tam vejde celkem v klidu !

[upravil dne 6/10/07 Burisek]

kdyz jsem tyden jezdil na hladove oko, tak jsem dotankoval 69,3 litru, takze taky myslim, ze je nadrz 70 litrova, pokud to teda nervu az po hrdlo.