Sign in to follow this  
Followers 0
Mahel

Tvrda spojka

12 posts in this topic

Mam problemso spojkov strasne tazko mi ide stkacit spojkovy pedal.Neviete mi povedat co s tim moze bit? Mal niekto podobny problem? Radit sa da v pohode az na to ze musim stlacit spojku dost silno potom ked prestupim do druheho auta tak mam problem lebo tam ide pedal lahunko az ho vyrazim spodlahy:D.

V servise mi povedali ze vymena bi ma stala 10 000sk ale najskor kcem skusit ci sa neda nejako rozbehat.:aut

to nerozhejbeš.to je spojka v čoudu.ale třeba by stačil vyměnit jen přítlačák a ložisko.ale když jde hodně ztuha tak bude 100% hotová.

taky se přiklánim k poškozenemu přitlačaku

Původně zaslal: C.J.

jen cena 10000sk mi nesedí.. :P:roll vyděrači..

Je to vela?:myslim

[upravil dne 8.7.2007 Mahel]

10000 SK je cca 8000 Kč - to mi přijde jako férová cena za výměnu spojkové sady včetně práce

[upravil dne 8/7/2007 Medvěd]

Původně zaslal: Medvěd

10000 SK je cca 8000 Kč - to mi přijde jako férová cena za výměnu spojkové sady včetně práce

[upravil dne 8/7/2007 Medvěd]

V popise to mam P306 1,6 8V 98r.v:roker

Myslim, že podle popisu má 1.6 v 306tý ... Když bude špatný přítlačák, bude naopak opotřebený, tudíž měkčí. Ještě zkoukni lanko, jak na tom je ... mně třeba dřelo lanko i po výměně spojky to bylo tuhý a bylo to tím, že dřelo o bowden (respektive to plastový, co drží bovden). Ale jestli má spojka už něco odsloužíno, bude to na výměnu a kup komplet sadu (lamela, přítlačák, ložisko) ... Na 306 1.8 8V je cena kolem 4000Kč od Valea. Starline stojí něco ke 3000,- ale kupo raději Valeo ... plus výměna v servise (nevim, 3 hodiny práce??)

edit: jsem pomalej ... :nevim

[upravil dne 8/7/2007 Neon]

Jo, jo - taky jsem to hned jak jsem to zjistil opravil - a byl jsem dostatečně rychlý, takže i v odpovědi už se můj stesk, že nemáš auto nikde uvedený, neobjevil (omlouvám se za případný problém)

moze to robiť bordel(hrdza) na hriadeli v zuboch. lamela sa tam tazko posuva a časom sa zniči aj spojkove lanko

Když mě blbl takovej ten plast co je u pedálu 9jak se to občase sekne) tak to taky šlo ztuha.

Takže zkontrolovat okolí pedálu.

No odpojil som lanko od spojky a pedal ide lahunko takze bude v riti spojka:grr tak musim tam dat novu:roll