Sign in to follow this  
Followers 0
apevecko

406 protiznecistujici system

11 posts in this topic

Vsechny zdravim,jsem cerstvym majitelem 406,2003 HDI a vcera mi pocitac zacal signalizovat tuto hlasku-antivervuilingssystem van motor defekt,prelozeno priblizne-protiznecistujici system muze poskodit motor.Dost me to vylekalo a zitra odjizdim na dovolenou.Pocka servis par dni,nebo je to neco zavazneho?Mam najeto 80.000 km,muze se jednat o FAP?ale ani nevim,jestli ji tam mam.

Pokud máš rok 2003, pak tam FAP máš na 99%. Zajeď s tím do servisu - možná bude stačit dolití aditiva - každopádně cestu na dovolenou nedopbručuju (sám FAP nemám, možná zbytečně plaším . . .)

diky za info,risknu to,za chvili odjizdim ale jen po nasi republice.1000 km to snad vydrzi a pak s tim sup do servisu.Pak dam vedet,co mi s tim provedli.

Původně zaslal: apevecko

diky za info,risknu to,za chvili odjizdim ale jen po nasi republice.1000 km to snad vydrzi a pak s tim sup do servisu.Pak dam vedet,co mi s tim provedli.

No jen aby to vydrželo,, alespoň bych to s tím servisem zkonzultoval, muže se jednat o falešnou hlašku, ale taky se muže neco podělat tak že nedojedeš, a to nemluvím o následné opravě.

jestli je to FAP ,tak ti muze auto prejit po 500km do nouzovyho rezimu ,tak kontaktuj servis at nekde nestojis, jestli mas FAP- mrkni pod auto,je to hned za motorem,takovej valec a vzadu vlevo pod nadrzi je pridavna nadrz na aditiva.

vsichni kdo u me FAPa videli, rikaj ze je to takovej papinak, tak to snad poznas:D

jinak me se objevuje uz asi mesic hlaska antipollution fault, ( taky mozno v souvislosti s FAP) vzdy rano a po cca 2 hodinach chodu motoru a znovunastartovani auta je jiz klid, tak to nechavam dozrat, protoze me slavnej pocitac uz dvakrat vypek a nemel pravdu. Zlaty auta bez milionu senzoru k buzeraci ridice:D

[upravil dne 7/7/07 buml]

Tak dneska 400 km a jen 2 hlasky antipollution system default.Lehka noha,zadne vytaceni,zitra zkusim najit tu nadrzku na aditiva.Pujde jen vizualne poznat,jestli je tam toho malo?

aditivum se hlasi hlaskou "minimum aditivum level" nebo tak nejak, navic se ti rozsviti v pravem hornim rohu pristrojovky kontrolka FAPu a mam pocit ze nadrzka je z cerneho plastu

Tak jsem byl v Peugeot servisu,na diagnostice nic nezjistili,auto je v poradku a co me prekvapilo,rocnik 2003 66kw verze nema FAP.Aspon je o starost mene.Jen se zase ta hlaska objevila-antipollution system deffect.Pry to muze byt chybou softwaru,snad by to mohlo jit prehrat.Jaky na to mate nazor,nechat to tak,nebo zkusit to prehrat a kolik to tak asi stoji?

2,0hdi se vyrabely az do konce bez FAP, ale soubezne i s FAP. nevim od ktereho roku,bylo to asi podle zeme urceni. bud rad o starost min:super