Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nafta


Guest peu406geot

Recommended Posts

Padání nafty to asi nebude. Já jsem si to dobře nepřečetl a tak jsem přehlédl "studený motor chytne docela dobře, ale se zahřátým motorem jsou problémy viz výše" Kdyby padala nafta, především by to špatně startovalo na studený motor, tedy po delším stání.

tak to vypadá, pokud není špatné žhavení spíše na zanesený palivový filtr anebo taky ucpané odvzdušnění nádrže, může se vzácně vyskytnout. Též se může vlivem nějaké netěsnosti naopak zavzdušňovat palivová soustava. Těch možných příčin je víc, než jenom špatná nafta, což se mi nezdá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, čerpadlo taky ale s tím jsem nechtěl kolegu hned na začátku strašit. Kdyby to bylo čerpadlo, mohlo by to být drahé, ale čerpadlo zejména BOSCH hodně vydrží. Nebývá poruchové. Mně na jednom autě vydrželo 405 tisíc km a to ještě nebyl konec.Jsou to dobrá čerpadla BOSCH a sežerou kdeco, taky rostlinák a tak by pro BOSCH neměl být problém ani ten olej M2T v mnohem vyšší koncentraci. I když možné je, že taky čerpadlo může být vadné, ale s tím bych nespěchal. To bych si nechal až na konec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U 1,9TD mi to taky startuje hůř, jak studené, tak teplé. Normálně nechávám nažhavit tak, že startuju 5s po zhasnutí kontrolky žhavení, jinak mi ten krám prská. Teplý startuju podle nálady, tam je to skoro jedno, ať startuju bez žhavení nebo až zhasne kontrolka, stejně musím držet startér těch asi 5s. Ale u mě je to dané horšími tlaky motoru (které jsou horší jen pro start, ale pro samotný chod motoru ne, zas tak špatné nejsou, takže je nehodlám řešit), a poměrně malým předvstřikem (motor jde hodně "měkce", šel by nastavit víc "do tvrda", ale zase - vzhledem k tomu, že jinak jede velmi dobře, zase to nehodlám řešit). Je to stejně jen letní auto, v zimě jezdit nebude. Nicméně - 1,9TD, co mi kdy prošly rukama, málokdy startovaly na "brnk", většina startuje o poznání hůř než atmosféráky, které běží jen se člověk dotkne klíčku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest peu406geot

Tak dnes jsem byl dotankovat do plné nádrže (30 litrů) a přidal jsem předepsaný poměr aditiva Castrol TDA, tedy 70ml (1:1000). Startování se následně podstatně zlepšilo. Není to sice ještě úplně jako předtím, ale to jsem ani nečekal.

Mišak: To asi nepůjde, jelikož jsem měl tu možnost jen jednou za čas a docela malé množství, tentokráté to bylo nejvíce za tu dobu - 50l. A známý jde už taky od toho, dnes z něj vylezlo že zas tak moc mu ten M2T nepomohl, tedy motor špatně chytá za tepla.

[upravil dne 8.7.2007 peu406geot]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...