lubor

relé na klaksony

6 posts in this topic

Ahoj, nedávno jsem vyměnil klaksony, chvilku byl klid, ale ted to troubí jen občas a dost slabě. Typuju to na relé. Neznáte někdo jeho pozici/barvu? Diky.

Minuly vikend jsem to zacal resit. Zacal jsem hledanim rele. Nasel jsem si pozice kontaktu na spinaci pacce a sel pod palubku, kde jsem rychle ztratil cestu v huste kabelazi. Do vetsi rozborky se mi jen kvuli klaskonum nechtelo. Zkusil jsem cestu od klaksonu v podbehu, tam se ale kabelaz zanori mezi podbeh a blatnik a je konec. Kdyz uz jsem zacal uvazovat ze se obratim na Peugeot nebo natahnu novy draty, napadlo mne podivat se jeste na klaksony. Prece jen nejsou na uplne nejlepsim miste a ja jsem po jejich vymene projel jednu poradnou prutrz. A bingo! Jeden klakson hodne vlhky a druhy plny vody. Oba stihly uz uvnitr oreznout. Takze vysusit, rozhybat a nakonzervovat. Ve finale jeste NUTNE seridit sroub na doraz palicky klasonu (tj.vyladit) a tra-ra!

PS rele uz neresim, mozna tam ani neni

To bych mohl taky vyzkouset, kde je prosimte ten klakson, at jsem koukal jak jsem koukal, nikde jsem ho na prvni pohled nenasel,ale nemel jsem poradne cas...