Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

extra světla pro denní svícení


Pe.Tr

Recommended Posts

Původně zaslal: buml

tak sem to nevydrzel a dnes navstivil Kelly a koupil onu sadu pro denni sviceni ovalnou. Diky kouzelne karticce radneho clena sem dostal 4stovky slevu:super a v podvecer se dal do dila. Nejhorsi bylo vydolovat plastovou mrizku z narazniku bez sundani narazniku z auta. Nakone se po cca hodine strkani sroubovaku pod vsemoznymi uhly se zdarilo, pak stacilo jen vymerit umisteni svetel a vyvrtat dve sestky diry. Nakonec vyriznout v plastove mrizce diry na svetla a hura zpatky do narazniku. Zapojeini kabelu prijde naradu zitra. Jeste prikladam foto.

denni_406.jpg

:roker:roker:roker:roker:roker:roker:roker:roker:roker:roker:roker:roker:roker:roker:roker:roker:roker:roker:roker:roker:roker:roker:roker:roker:roker:roker:roker:roker:roker

Prosím, prosím jde to nafotit více detailně (obě strany). :super

Asi by jsem si to taky spachtil. :myslim

[upravil dne 18/9/07 Pinďa]

[upravil dne 18/9/07 Pinďa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 Pinďa > nafotit ti to samo muzu, ale asi tam toho moc navic neuvidis.

Takze prozatim ti to muzu podrobne popsat:

Prvni byla demontaz masky chladice (tri cudly nahore a pak na narazniku sroubovakem zamacknout dve zapadky ke kterym se dostanes po oddaleni masky od auta.

Vyndani spodni mrizky (to byl porod:roll ) nahore i dole je rada plastovejch zapadek, spodni rada jde dobre zespoda sroubovakem, ta vrchni se strasne blbe nahmatava a hlavne ty dva krajni uff.

Namereni trmenu svetel - je tam v narazniku krasne jak na to delana plastova vyztuha, takze do ni dve diry po jedny na kazdy strane.

Natahani elektriky je podle navodu hracka, akorat sem musel jeste pridat svuj kabel na zem (byl nakej kratkej)

kabely sem zleva doprava pridelal ke vzperam ktery jsou na vyztuze (dira 4mm) na plastovy pasky.

spodni mrizku sem oriznul o vrchni vingly tak jak vychazelo mrizovani

prisrouboval samotne svetlomety, nastavil tak nak do roviny, zandal a zacvakal spodni mrizku a nakonec relatko (je i s pojistkou)

1x stale +

1x spinane + zapalovani II. poloha (nameril jsem v pojistkove skrini motoru)

1x spinane + potkavacky demontaz praveho svetla ve svazku kabelu nalezeni tusim sedeho kabelu

no a pak uz jen kompletace a zadeklovani:D

[upravil dne 18/9/07 buml]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hezké Buml, hezké, ale.... jak jsem psal dříve, je v zákoně dáno umístění světel (resp. okraj jejich činné plochy) do určité vzdálenosti od okraje vozidla (tuto hodnotu nevím přesně) a ev. min. a max výška. Tvoje vzdálenost světel od okraje je IMHO už dost daleko. Zkus zjistit, jestli tu vzdálenost už nepřekračuješ. Pak bys byl mimo mísu (byť s homologací). Pokud ovšem deňáky nemají nějakou vyjímku, ale myslím, že s nimi zákon ani nepočítá, takže asi těžko. Nechci strašit, ale už jsou opravdu dost blízko sebe a daleko od kraje auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kdo

Hezké Buml, hezké, ale.... jak jsem psal dříve, je v zákoně dáno umístění světel (resp. okraj jejich činné plochy) do určité vzdálenosti od okraje vozidla (tuto hodnotu nevím přesně) a ev. min. a max výška. Tvoje vzdálenost světel od okraje je IMHO už dost daleko. Zkus zjistit, jestli tu vzdálenost už nepřekračuješ. Pak bys byl mimo mísu (byť s homologací). Pokud ovšem deňáky nemají nějakou vyjímku, ale myslím, že s nimi zákon ani nepočítá, takže asi těžko. Nechci strašit, ale už jsou opravdu dost blízko sebe a daleko od kraje auta.

minimalni vzdalenost stredu cinne svitici plochy je 600mm coz mam dost velkou rezervu, vzdalenost od okaraje jeste premerim:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak mi to nedalo a sebehnul sem dolu, omluvte prosim kvalitu fotek hold fotomobil ktery nema svetlo stoji za vyliz prd@l a jeste sem to musel drzet v jedny ruce:grr

1. foto krajni cinna plocha x bok auta je to zesikma tak to zkresluje (tady je to dost nahrane, ale snad OK)

denni_406_mereni01.jpg

2. foto stredy cinnych sviticich ploch

denni_406_mereni02.jpg

3. foto vyska

denni_406_mereni03.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ticcino

To Kdo: Umístění světel je dáno ve vyhlášce, ne v zákoně.

To buml: Buď v klidu, máš to dobře. Umístění max 400 mm od okraje (ty máš cca 340)

Min 600mm od sebe (ty máš 650)

250mm < od země < 1500mm (ty máš 360 resp. 400)

no to umisteni od okraje mi moc nevychazi, tohle neni foceny presne kolmo a naraznik pred kolem je takovej vypicenej do boku a tam je to asi 420mm, ale vsechno je to od oka. A ohledne PCR nemam strach, neznam hlidku, ktera by u sebe mela kalibrovane meridlo vzdalenosti:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 9 měsíců později...

Nedá mi neoživiť túto tému, ale od 1.10. svietime aj my, a o pár dní navštívim ČR a mám záujem nejaké tie \"deňáky\" splašiť od našich verných bratov. U nás som našiel za prijateľnú cenu akurát TOTO, ale nemá to značku a čo výdrž...? :nevim

Samozrejme aby boli homologované - mohol by byť v tejto oblasti nejaký problém, keďže ich kúpim v ČR (myslím že homologácia E11 RL platí minimálne v rámci EÚ)? Aký seriózny obchoďák by ste mi vedeli doporučiť napr. v Prahe? Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, problém rozhodně mít nebudeš. To, že svítíš, Ti nikdo zatrhnout nemůže. Pokud to má homologaci, nemůže tě za to ani jebat.

Pochybuji, že by měli v nějaké zemi ZAKÁZÁNO použití denních světel. Nanejvýš NEBUDE DOVOLENO je používat pro denní svícení, ale jen za podmínky, že se přes den musí svítit. Pokud si nejsi jist, tak rozžni klasické potkávačky.

Jináč v Dánsku, kde je celodenní svícení povinné už hodně dlouho jsem letos viděl asi 10 místních(jejich) aut s denními světly. Takže Dánsko a denní světla vypadá ok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: tomingo

Nedá mi neoživiť túto tému, ale od 1.10. svietime aj my, a o pár dní navštívim ČR a mám záujem nejaké tie \"deňáky\" splašiť od našich verných bratov. U nás som našiel za prijateľnú cenu akurát TOTO, ale nemá to značku a čo výdrž...? :nevim

Samozrejme aby boli homologované - mohol by byť v tejto oblasti nejaký problém, keďže ich kúpim v ČR (myslím že homologácia E11 RL platí minimálne v rámci EÚ)? Aký seriózny obchoďák by ste mi vedeli doporučiť napr. v Prahe? Dík.

tyhle sem ted daval na novy auto, jen ve verzi bez relatka (cena 2490 CZK), protoze mam primo v ovladaci svetel vyvod 12V pro denni svetla.

Homologace je radne vyznacena na \"skle\" i s porebnymi napisy RL. jediny co sme na foru resili, je prehrejvani starteru, me se to jeste nestalo, ale je lepsi je umistit nekam, kde je dostatecny privod vzduchu pro jejich chlazeni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...