Sign in to follow this  
Followers 0
Pelda

neustále teče olej z gufera na poloose

16 posts in this topic

Zdarec mám 205 1.9 gti 88kw r.v 88 neustále mě teče olej z gufera na poloose na levé straně už jsem tam měnil 3 gufera a furt to neni ono pokažde jizdě nějaká kapka nebo i více tečeto tím vnitřním průměrem okolo poloosy jaksu tam ty pružinky na tom guferu tam jsem je zkrátil a dal jsem tam dvě o dost zkrácené a furt to neni ono nemá někdo nějaký nápad rozměry gufera jsou 40x58x11.3 takove jsem nemohl sehnat mám tam 40x58x10 prosím pište už mě to auto pěkně sere díky za odpovědi :(

To že jsi tam dal tenčí by nemuselo vadit, ale:

Není ta plocha (kde má gufero těsnit) na poloose taková zoxidovaná až zkorodovaná?

Ta část poloosy, kde ti běhá to gufero, musí být naprosto hladká...

stejny problem jsem resil kup origo v peugeotu cca 300 a mas klid

myslíš že by to vyřešilo kupit originální gufero z pežota?

skús poloosu poriadne vyleštiť čo najjemnejším brúsnym papierom a potom pastou aby bola úplne hladká, potom daj nové gufero, malo by to prestať prepúšťať olej, samozrejme dodrž rozmer gufera

Pokud je tam vyjetá hrážka od břitu gufera tak s tím nic neuděláš, nové gufero nepomůže i se zkrácenou pružinkou. Stejné pokud je tam důlková koroze. Jedině obnovit kluznou plochu, studený tvrdochrom, přebrousit.

Na klice i vačkách bezpodmínečně - nevařit, zkroutí se a pak se ti přidře klika nebo vačka.

koroze tam neni to gufero má rozměr 40x58x11,3 že bych ta mdal 38x58x11, jestli to pomože

zitra to opět rozdělam ač otřesně nerad a zkusím to očisti pořádně to by chtělo tam dat na tu poloosu nějaký kus gumy? aby to po tej poloose neteklo nenapádá vás něco? poradte všichni at to jezdí díky moc :myslim

Začištění by mělo pomoct. Plocha musí být hlaďoučká, bez drážky (pak se vtahuje pod břit olej a protíká). Menší gufero nedávej, pokud je rozměr hřídele těch 40 tak by to mělo fungovat. Dá se sice pak udělat gufero na zakázku, ale to je o nějakou tu kačku dražší. Skontroluj si směr otáčení, jestli tam nedáváš gufero s protisměrným otáčením hřídele.

Na levé straně od výrobce je gufero s grafitovým břitem, bych se nebránil ani náhradě za klasické gufero se dvěma břitama. Klasické jednobřité gufero tam nedávají a si to má své opodstatnění.

diky za odpovědi pujdu to zkusit potom ještě napíšu zatim díky doufám že už to bude ok:papa

TAk gufero už neteče ale zas olej jak je vypouštěcí šroub na převodovce tak kolem te jpodložky tama to chčí

podložku si tam klidně dej, ale i ten tmel, a ten tmel tam dej jen kapku ,rozmázni ho i po závitu, mělo by to pomoct,mám to vyzkoušený.