Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

klima 406 2.0 hdi 2000


hopkok

Recommended Posts

zdravim Vas tu a mam otazocku

Da sa nejak utesnit malicka netesnost na klime ked neviem kde presne je? Nejaky pripravok ako napr na deravy chladic alebo tak...

Za cca 11 nesiacov postupne slabol ucinok klimy

teraz uz naozaj chladila len slabucko a ked som bol doplnit tak mala este tlak ale nebolo chladivo. Ventilky su ok.

Tak co myslite ako to utesnim ak na kontrole nenajdu kde to unika...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

klimatizace funguje pokud je naplnena pokud neni chladiva dost u 406 R134a(chladivo) a je ho tam 625 +-25g pokud ti zmizelo jen chladivo je to nejaky divny, to se fakt nestava a spis Ti to plnil nejaky debil ktery Te obral. Z vlastni zkusenosti vim ze u 406 staci 550g a klima nic moc. Pokud Ti utika da se pridat smes ktera to odhali pod uv svetlem. Sam si to neudelas a doporucuju to ani nezkouset. Zajed si nekam, kde to plnej, ale radsi jinam nez si byl predtim. Jeste je uplne normalni, ze poctivej clovej pri plneni, nejdriv natlakuje pocka cca 10 min a pokud je vse ok zacne se plnit. Samozrejme se pridava olej pro kompresor klimatizace (UCON RL 488)

a melo by ho tam byt 165 +-15ccm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas mel jsem jen 550g a klima nejela,chce to odcerpat a je videt kolik tam je media,nejdriv zmeril tlak a rekl,ze je to ok,ale ja chtel doplnit medium a take olej,tak jsem ho donutil odcerpat a zjistil ze je olej tmavy a media malo.Nekdy to chteji ocurat a zrychlit vydelek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no lenze mne to robil kamarat co je sestrin priatel a nechcel za to ani fuka takze viem isto ze ma neoklamal, najprv vsetko odsal, navakuovalo sa to a potom naplnil. Musim sa ho spytat ci tam isiel aj nejaky olej to som si neni isty. Inak o par dni tam pojdem na kontrolu premera tlaky pozre chladivo a skontroluje to cez UV lampu tak budem mudrejsi. Dam vediet ci sme nasli nieco zaujimave:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jul

Na tohle mají speciál čichačky.

nespoliehaj sa len čichačky.

totiž oni pracujú na systéme, že hľadajú únik oleja a toho je v motorovom priestore fakt dosť. aspoň tak mi to tvrdil ten, čo hľadá únik u mňa v aute, mne to ušlo teraz po 2 týždňoch a okolo motora ani kvapka červeného farbiva ktoré tam pridával. Síce ľutujem, že som tam nedal to na UV lampu bol by som potom vedel viac. Zajtra sa ma prísť na to pozrieť zase. A on to vidí tal, že mi to uniká vo výparníku pod palubnou doskou. Ale kto to bude rozoberať len kvôli tomu aby pozrel únik tak to neviem:mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...