Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Co na o řeknete?(Neony)


Kamart

Recommended Posts

Původně zaslal: Kamart

Našel jsem na netu tohle, a chtěl bych se zeptat co si o nich myslíte? Odkaz na neony ZDE:

nevim no,kraje svítěj jak blázen a uprostřed nic moc.co třeba TADY .já si u nich obědnával dýlku 15cm a odpověděli mi,že jí dodržej přesně.dodání cca 14 dní

[upravil dne 3.7.07 Medion]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Driver

No podle obrázku mi přijde, že jsou ledky akorát na krajích těch trubic, který slouží jako světlovody, proto to uprostřed svítí málo. To jsou možná lepší ty které uvádí Medion.

jo někde sem na ně koukal a maj ledky jen na krajích

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem si je vyrobil doma v garazi. Koupil par super svitivejch LED diod a propojil to kabelama v elektrikarsky liste potom zalil silikonem a zavrel listu.....Nic na tom neni, ted uz jen akorat dat to na auto....Ale chystam se na to, pak dam echo a odkaz a uvidite jak to sviti....Doufam ze ten silikon pomuze pri otresech a zadnej kabel se neutrhne.......:D Nejvetsi vopruz na neonech je natahat kabely :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: tanagy

Borci, nechcu dělat reklamu, ale tohle se mi osvědčilo maximalně a za ty prachy je to nádhera. Tak nač řešit LEDky?

http://interlink.tsbohemia.cz/default.asp?mtc=0&cls=stoitem&stiid=46776

[upravil dne 5.7.07 tanagy]

:o už jsem se lekl, že tady dal někdo foto mého PC.. :D :D :D (máme stejnou skříň i neon.. :) )

Jinak ty led neony jsou vhodné tak max do auta, kde je přímo vydíš, ta trubice sama o sobě je trochu prosvětlená, ale rozhodně ti nic neosvítí, natož aby dosvítila na cestu.. Jsou to vyhozene prachy.. Jo mnohem lépe už na tom jsou vysoko svítívé led diody (jedna cca 15Kč), udělat z nich pás, umístit co 5 cm jednu, jo to potom stojí za to.. Je to jednoduché, jen zdlouhavé, ale pokud máš čas, tak to fakt stojí za to.. Návod a fotky třeba zde.. http://djpeny.czechgamer.com/djpeak/tuning/neon/neon.htm

post-0-14109595946838_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hihi http://djpeny.czechgamer.com/djpeak/tuning/neon/neon.htm tohle sem taky udelal akorat trochu jednoduseji s tim zapojenim.......Napojil sem to na svetla a z toho na vypinac. Neni tam zadnej stabilizator, sice to pri startovani problikne ale to je mi stejne jedno. Jinak to doporucuju, je to celkem levny a sviti to jak blazen.....Udelam foto a ukazu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, ty PC neony (studená katoda s invertorem na 12V) mám v interieru pod palubní deskou. Je mi jasný, že kdybych do toho kopnul, tak to nevydrží - ale je to na místě, kam se těžko nohou dostaneš.

Intenzita svitu není nijak brutální - za jasného slunečného dne to neni skoro videt.

Mám to napojený na středový světlo v kabině, takže se to rozsvědcuje s otevřenýma dveřma - a postupný stmívání je taky supr. Plánuju dopředu pořídit "chromový" koberečky - tak se to modrý světlo ještě bude odrážet a bude to ještě výraznější.

Ještě mám nakoupený modrý stroboskopy a bodový LED lampičky (za pár šupů) a přemýšlím kam to umístit. Plán je takovej, aby když pegynu dálkovým otevřu, tak aby na mě "zamrkala a rozsvítila se" (zatím jen mrkne blinkrama a rozsvítí interier)

Na venkovní použití ty PC neony asi nebudou (leda to ještě uzavřít do plastové průhledné trubice) - na venek budou lepší diody. Já ale pod auto nic dávat nebudu - to je použitelný tak maximálně na srazech (kam stejnak nejezdím :) a na provokování policajtů :cool:

C.J.

PC kejs mám jinačí - neony a kravinky v kejsu sem dělal mladýmu (mě by to rušilo). Vyříz sem bočnici, dal tam průhledný plexi, do toho udělal dírky pro větrání a nasadil modrej větráček. Dovnitř do bedny šly červený neony. Vypadá to dobře velice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, abych se přiznal, mě se moc ledkové podsvětlení nelíbí. Nelíbí se mi, že je auto ohraničeno čtyřma pruhama světla. Kdysi na priglu v Brně jsem potkal žlutou corvetu se žlutým podsvětlením, auto bylo jak na žlutým polštáři, to byla prostě nádhera. Nevím jak to měl udělaný, ale bylo to prostě absolutní. Být Medionem, taxi vyměním parkovačky za modré, bude to pak vypadat mnohem lépe. Neon je sice mnohem choloustivější a dražší, ale konečný efekt bych řekl je o mnoho lepší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

no tak to ze to mel jak na zlutym polstarku udelal nejspis tak ze byl hodne zazobanej (koneckoncu corveta neni levna zalezitost) a dal pod cely auto neony..to se da udelat i u tohohle..ale s tim ze te to vyjde tak na 10tisic minimalne..a to si myslim ze jeste vic..coz se nevylati..me by stacilo i tohle "4hranovy" podsviceni..

dnes jsem nahodou narazil na tu stranku jak tu kluci davali jak tam je ten navod jak to ten kluk delal na tu corsu (schodou okolnosti pak jsem to dal vyhledat na google a teprve pak mi to ukazalo tenhle topic:) ale to je jedno)..

a koukal jsem ze PRESNE tohle bych si rad udelal..ten kluk to fakt ma krasne vymysleny a velice pekne udelany..

kazdopadne kdyz si to tak vemete,je to stejne drahy jak obycejny neon koupeny:( pri tom ze ta LEDka stoji 16kc tak to vyjde pri delce neonu 90cm na 210kc+lista+silikon+tmel..takze jsme na 300kc coz stoji normalne v krame:(..sice z toho ma clovek pak radost ze si neco udelal sam a nemusi to kupovat kazdopadne levna zalezitost to neni:( (aspon pro me jako studenta,s tim ze jsem vyhodil vsehcny posledni prachy za celkem dost nutny opravy a kdyz se neco podela tak uz nemam ani na opravu..)..

kazdopadne bych si to velice rad udelal..jen to je pro me drahy:( neznate nejakej zpusob jak to udelat levneji??:) nebo kde sehnat levny ty LEDky..treba by to mohlo jit na velkoobchod ne??kdyz clovek koupi nejakych 100ks..tak by mohli stat min..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: XDanielS

Zdravím, abych se přiznal, mě se moc ledkové podsvětlení nelíbí. Nelíbí se mi, že je auto ohraničeno čtyřma pruhama světla. Kdysi na priglu v Brně jsem potkal žlutou corvetu se žlutým podsvětlením, auto bylo jak na žlutým polštáři, to byla prostě nádhera. Nevím jak to měl udělaný, ale bylo to prostě absolutní. Být Medionem, taxi vyměním parkovačky za modré, bude to pak vypadat mnohem lépe. Neon je sice mnohem choloustivější a dražší, ale konečný efekt bych řekl je o mnoho lepší.

jo a pak si můžu založit kasičku na pokuty.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...