Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Osvětlení palubní desky


adelajda

Recommended Posts

Původně zaslal: Petura

jinak palubka mi svítí celá, ale nejede mi podsvícení teploměru mezi budíkama, a kvůli tomu jsem to vlastně celý rozebíral, a i když jsem všechny nesvítící žárovky vyměnil, tak teploměr prostě nesvítí :bojim

a rozebral jsi i budiky? jsou tam asi 2-3 zarovky, ke kterym se dostanes az po rozebrani casti zadni steny budiku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Petura

tak tam byl šroubek pod volantem v tý \"kuželce\" a proto nebyl vidět, pak už to šlo lehce ...

Vinca: nakup si normálně 12V žárovičky do palubek (v krámu budou vědět), vem si tak 20ks na celý auto, já teda neměnil všechny ale 10ks bylo málo ...

jinak palubka mi svítí celá, ale nejede mi podsvícení teploměru mezi budíkama, a kvůli tomu jsem to vlastně celý rozebíral, a i když jsem všechny nesvítící žárovky vyměnil, tak teploměr prostě nesvítí :bojim

já se přiznám, že mám teploměr úplně vpravo, vedle rychloměru.....:o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 8 měsíců později...
  • O 3 měsíce později...

Uz i ja jsem kvuli teplomeru vyndal palubku. Vymenil jsem vsechny zarovky (30x W5T) (i pod prisroubovanymi kryty), ale budik rychlomeru mam ted do 60km/h podsviceny hur nez zbytek a pocitadlo km taky nic moc. Tenhle budik je schovany pod hlavnim plastovym vyliskem, tj. musi se vyndat zrejme z predni strany palubky/pristrojovky. Nedelal jste to nekdo? Resp. je primo v budiku rychlomeru jeste nejaka zarovka?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Tak jsem se konecne dostal znovu k podsviceni pristrojovky. Vyndal jsem samotny rychlomer, ale v nem uz zadne dalsi zarovky nejsou. Jeho cele podsviceni zajistuji 2zarovicky dostupne ze zadni strany pristrojovky (jedna vymenena nova byla hned vyhulena).

Jinak priste asi koupim neco jineho nez starline od kely - mam tam ted jednu puvodni zarovicku (na smerovce) a sviti lepe nez nova.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 11 měsíců později...

Měl bych dotaz, chtěl jsem vyměnit žárovky v přístrojové desce (nesvítí podsvit venkovní teploty uprostřed, rychloměr od 120 km/hod, budím teploty).

Sundal jsem kryt výdechů (povolit 3 šrouby), kryt volantu (2 šrouby), kryt budíků (2 šrouby přístupné z vnějšku, 3 schován v kuželce pod volantem), dále 3 šrouby držící vlastní desku s budíky. Nyní jsem narazil, protože nevím jak odpojit náhon tachometru. Nevěděl by někdo, jak na to? Díky za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mé zkušenosti, postřehy při výměně žárovek v palubní desce:

Nesvítila mě palubka od 120 km/hod vpravo

- 3 šroubky kolem výdechů

- sundat kryt okolo volantu (2 šrouby přístupné zespodu)

- 2 šrouby v krytu u budíků, třetí je přístupný z pod demontovaného krytu okolo volantu v plastové kuželce, pak už jde sundat celý kryt

- vlastní deska s budíku drží na 3 šroubech (2 v dolní části budíků, třetí v horní uprostřed)

- sundat náhon na tachometr (mechanický náhon), bohužel se za budíky špatně může, pomůže posouvat bovden v motorovém prostoru směrem k budíkům, tak je lepší přístup za budíky)

Přes bovden je nalisovaná kovová objímka a celé je to v takovém bílém plastu zasazené do budíku. Musí se to sundat, bohužel se musí použít více síly. Pozor na rozlomení plastu

- sundat cca 6 konektorů na budíkách od kabeláže

- nyní již deska s budíky jde skvěle ven

- po proměření všech žárovek a jejich výměně (nejlepší je vyměnit opravdu všechny žárovky najednou) jsem v opačném postupu složil palubku

- záludnosti – žárovky se nacházejí i pod plastovým výliskem na zadní části budíků (cca 5 šroubů povolit, sundat desku s tištěnými spoji, odpojit 2 placaté konektory – pro lepší manipulaci)

- poslední žárovku jsem našel pod výsuvným krytem mezi budíky rychloměru a otáčkoměru (kryt je velice dobře schovaný pod kabely s konektory od kabeláže vozu, na tomto výsuvném krytu je vylisovaný symbol osvětlení) – tato žárovka osvětluje ukazatel venkovní teploty

post-15133-14109612848966_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Nemáte někdo fotku jak vám svítí budíky? Ručičky na palivoměru a teploměru mi v evasionu svíti málo, ale pozadí dostatečně, tak nevím jestli je to normální. Ještě nechápu proč se vnitřní osvětlení (nastaveno na sepnutí po otevření dveří) spína pouze po otevření některých posuvných dveří, ale na přední dveře to nespíná. Tlačítka ve sloupcích by měly být v pořádku, protože kontrolka otevřených dveří se rozsvítí, ale osvětlení interieru ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...