Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

už jste slyšeli o pojištění pokut


Chip

Recommended Posts

Je to podle mě zneužití řidiče v nouzí:myslim:myslim

Co se vlastně od doby, kdy je zaveden bodový systém změnilo? Nehod je více, mrtvých taky a to jen zbytečně, že naši zákonodárci udělali paskvil, který teď opravují a odnáší to řidiči. Je za to, že někdo ve dne nesvítí. Je to nelogické. Před rokem 1989 se jezdilo bez svícení a taky jsme jezdili a nebo někdo z nás nemohl jezdit, když ve dne mu nešli světla?? Je to podle mě je opičení se poslanců od ostatních a myslí si, že jak jsou in a světový ale opak je pravdou. Proč se musíme opičit po ostatních?

[upravil dne 2/7/07 OK406]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no zrovna to sviceni neni dobry priklad... ja s tim souhlasim. sice by to nemuselo byt za bod, ale co uz....

kdysi jsme jezdili v autech bez ABS, ABG, ..., .... , posilovacu, ... ... a pred drahnou dobou nebyly ani spojky a podobne vymozenosti, a taky se jezdilo....

spis mi vadi ze meri zasadne tam, kde se nejvic vybere -> o pulnoci tricitka u skoly, padesatka na dvoupruhovych vypadovkach v polich, kde je bohuzel jeste oficialne vesnice atd, ale nikdo neresi opravdove dobytky na silnicich...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

treba zrovna vcera nejakej mamlas jel po hlavkove moste a odbocoval do veletrzni, kde krizovatka vbypada takto pro ty co to neznaji:

__ _L__

T

|

a svetla z tohoto smeru (zprava) jsou posunuty o kus pred krizovatku... svitila tam cervena uz zdalky... nacez ji pan projel, najel do krizovatky, tam zastavil a zacal davat prednost ostatnim jakoby tam ani svetla nebyly...

a to je jen magor co nevedel ktera bije, pak je taky spousta prasat co ostatni ohrozuji mnohem vic, a ne zrovna rychlejsi jizdou....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vvitty

no zrovna to sviceni neni dobry priklad... ja s tim souhlasim. sice by to nemuselo byt za bod, ale co uz....

kdysi jsme jezdili v autech bez ABS, ABG, ..., .... , posilovacu, ... ... a pred drahnou dobou nebyly ani spojky a podobne vymozenosti, a taky se jezdilo....

spis mi vadi ze meri zasadne tam, kde se nejvic vybere -> o pulnoci tricitka u skoly, padesatka na dvoupruhovych vypadovkach v polich, kde je bohuzel jeste oficialne vesnice atd, ale nikdo neresi opravdove dobytky na silnicich...

Nesouhlasím s vámi. I dnes jezdí plno aut bez ABS a dalších vymožeností. A to svícení je pro zlost!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže osvětlené auto je vidět několikanásobně lépe než neosvětlené - třeba takový náhlý vjetí do řídkého lesa, tam vždycky děkuju za to, že už se musí svítit.

Úplně nejhorší bylo svícení jenom v zimním období - to bylo na palici, půlka lidí zapomínala svítit, půlka zase svítila vším, co na autě měla namontovaný - a když přišel letní čas, ač byla ráno tma jak v ranci, tak si někteří mysleli, že už je svítit zakázaný a ještě na mě blikali, že já jsem ten blbec, co zapomněl, že už je léto.

Zkus jet na chvilku na Slovensko, kde se svítt nemusí a věř, že se k nám budeš sakra těšit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vvitty

treba zrovna vcera nejakej mamlas jel po hlavkove moste a odbocoval do veletrzni, kde krizovatka vbypada takto pro ty co to neznaji:

__ _L__

T

|

a svetla z tohoto smeru (zprava) jsou posunuty o kus pred krizovatku... svitila tam cervena uz zdalky... nacez ji pan projel, najel do krizovatky, tam zastavil a zacal davat prednost ostatnim jakoby tam ani svetla nebyly...

a to je jen magor co nevedel ktera bije, pak je taky spousta prasat co ostatni ohrozuji mnohem vic, a ne zrovna rychlejsi jizdou....

Ale hlavní je, že svítil a měl veškeré vymoženosti na autě.;););)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pro zlost neni sviceni jako takove, at se klidne nesviti, pro zlost jsou na tomhle dve veci

- auto, ktere nesviti v rade sviticich aut neni videt a snaze se prehledne

- spousta lidi ma zajimave pojeti snizene viditelnosti a mlhy, takze bezne strejcove v zime cestou z prace v sedm hodin nesviti, nebo naopak prazi mlhovkama u popovic, i kdyz posledni mlha byla spatrena u humpolce... extrem byla schade jedouci v jednu rano mezi Nasavrkama a Kamenici, jejiz jedine osvetleni byla ridicova cigareta... kdyby byl aspon uplnek....

takze zrovna tohle beru jako plus se snahou o vylepseni situace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano, myslim. ale to nejde statisticky dost dobre ani potvrdit, ani vyvratit. proste proto, ze to neni sledovany faktor, a ze to nebyla jedina zmena v zakone.

co se tyka bodu, je mi mnohem blizsi nemecka verze, kde body nacitaji pouze pokud zaroven doslo k ohrozeni ostatnich ucastniku. takze za 70ku na vypadovce z mesta nebo 150 na dalnici u mesta je sice hezky ucet, ale body jsou pouze pokud zaroven dotycny nekoho ohrozil, nebo zpusobil nehodu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vvitty

ano, myslim. ale to nejde statisticky dost dobre ani potvrdit, ani vyvratit. proste proto, ze to neni sledovany faktor, a ze to nebyla jedina zmena v zakone.

co se tyka bodu, je mi mnohem blizsi nemecka verze, kde body nacitaji pouze pokud zaroven doslo k ohrozeni ostatnich ucastniku. takze za 70ku na vypadovce z mesta nebo 150 na dalnici u mesta je sice hezky ucet, ale body jsou pouze pokud zaroven dotycny nekoho ohrozil, nebo zpusobil nehodu...

Nemohu s tebou souhlasit. Nedávno jsem byl u DN, kdy protijedoucí řidič měl buď špatně seřízená světle a nebo tam měl dálkové a oslnil protijedoucího řidiče a došlo ke střetu. Podotýkám, že bylo slunečno a teplo! Vysvětluj pak zraněním, že se musí svítil!!! A nebo požáry starších aut. Hlavní je, že se bezhlavě dělá něco, v čemž si nejsou všichni rovni. Myslím technikou. Copak má každý na novější auto? Ne, nemá!! A proto jezdí v embéčkách, žigulech a pod..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK čko - popravdě nechápu, co Tě zrovna na svícení tak hněte? Podle mě je to jednoznačně přínosné pro bezpečnost na silnicích, osvětlené auto je vidět líp - o tom snad polemizovat nemusíme, a pokud někdo má auto v takovém stavu, že je pro něj problém jet s rozsvícenými světly - potom sorry, ale existují vlaky, autobusy nebo autoservisy, kde mu tuto závadu i na staré škodovce jistě odstraní.

Ono i za slunečného počasí může přijít, mrak, déšť a bouřka a NEVĚŘÍM, že zrovna Tebou popisovaný chudák ve starém NESVÍTÍCÍM střepu své auto po dobu snížené viditelnosti odstaví - TY SNAD JO??? Spíš předpokládám, že si řekne - TEN KOUSEK DOJEDU a na malér máme založeno

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...