Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Brake Fluid Low Level


mitch.mb

Recommended Posts

Zdravim,

mam takovy dotaz ukazuje mi to na displeji obcas hlaseni "Brake Fluid Low Level". Jestli to chapu dobre tak by to melo byt hlaseni ze mam malo brzdove kapaliny. Dneska jsem koukal na nadrzku a hladinu mam na max... a navic zarazejici je to ze to ukazuje vetsinou kdyz zatahnu rucni brzdu.

Jak je u tohoto auta resena rucni brzda? Klasicky lankem az ke kolu nebo uz je to nejak napojeny na brzdovku?

Nevite nekdo co by to mohlo znamenat a na co se mam zamerit? Dekuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mitch.mb

Zdravim,

mam takovy dotaz ukazuje mi to na displeji obcas hlaseni "Brake Fluid Low Level". Jestli to chapu dobre tak by to melo byt hlaseni ze mam malo brzdove kapaliny. Dneska jsem koukal na nadrzku a hladinu mam na max... a navic zarazejici je to ze to ukazuje vetsinou kdyz zatahnu rucni brzdu.

Jak je u tohoto auta resena rucni brzda? Klasicky lankem az ke kolu nebo uz je to nejak napojeny na brzdovku?

Nevite nekdo co by to mohlo znamenat a na co se mam zamerit? Dekuji

Mohly by to být zoxidované kontakty. Klasicky lankem až ke kolu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prislo mi emailem:

ČAU, ČETL JSEM NA NETU V PEUGEOT KLUBU O TVÉM PROBLÉMU S HLÁŠKOU O NÍZKÉM STAVU BRZDOVÉ KAPALINY. NEJSEM ČLENEM KLUBU A TAK SE TI SNAŽÍM POMOCI TAKHLE PŘES E-MAIL. TOHOHLE HLÁŠENÍ SI PŘI ZATAŽENÉ RUČNÍ BRZDĚ NEMUSÍŠ VŠÍMAT ! RUČNÍ BRZDA A ČIDLO HLADINY BRZDOVÉ KAPALINY MAJÍ TOTIŽ SPOLEČNOU KONTROLKU A TUDÍŽ TO I STEJNÝM ZPŮSOBEM ZOBRAZUJE DISPLEJ. HORŠÍ BY BYLO KDYBY SE TOTO HLÁŠENÍ UKÁZALO ZA JÍZDY !!!!

Predavam pro pripadne dalsi zajemce o toto tema. Martin

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže správná odpověď je, že čidlo hladiny a kontrola ruční brzdy mají sice stejnou kontrolku, ale to chybové hlášení způsobuje vadný spínač právě pod ruční brzdou, stojí cca 100Kč, je k dostání pouze v Peugeotu a docela blbě se mění. Je to hodně častá závada....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mi to dělá a ignoruji to.Ptal jsem se na to v peugeotu a řekli mi to samé co píše Mitch.mb že je prostě spojená kontrolka s nadržkou a ručkou,je to jen malá moucha 406 new model......:myslim:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No stejne mi to vrta hlavou... Podle nadrzky mam hladinu na MAX takze chyba by nemela bejt spojena s MIN hladinou. A kdyz zatahnu rucku a nahodne (vetsinou) mi naskoci chyba o hladine brzdove kapaliny tak nemuze byt vadny spinac pod ruckou protoze to auto nejakym zpusobem pozna ze sem s ruckou hnul. Tedy kdyby byl vadny spinac pod ruckou tak by auto ani nevedelo za sem rucku zatahl.... Proste mi to prijde nejaky divny ale ignoruju to... Pockam az bude mit kamos diagnostiku aby se me na to napichnul jestli nezjistit jeste neco...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mitch.mb

No stejne mi to vrta hlavou... Podle nadrzky mam hladinu na MAX takze chyba by nemela bejt spojena s MIN hladinou. A kdyz zatahnu rucku a nahodne (vetsinou) mi naskoci chyba o hladine brzdove kapaliny tak nemuze byt vadny spinac pod ruckou protoze to auto nejakym zpusobem pozna ze sem s ruckou hnul. Tedy kdyby byl vadny spinac pod ruckou tak by auto ani nevedelo za sem rucku zatahl.... Proste mi to prijde nejaky divny ale ignoruju to... Pockam az bude mit kamos diagnostiku aby se me na to napichnul jestli nezjistit jeste neco...

Já myslím že nic nezjistí protože to fakt dělá všem co mají nový model a pal.počítač a i v peugeotu mi řekli že to tak prostě je..... tak nevím:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem ten samý problém po sundání středového panelu se dostaneš k ruční brzdě.Pod gumovým obalem,kterým je obalená ruční brzda je schovaný spínač,který hlídá zatáhlou ručku.V mém případě stačilo prostříkat kontaky čidla kontoxem a vše od té doby fungovalo na jedničku.Podle mě stačí nějaký přechodový odpor při zatažení ručky a jednotka pak už zahlasí chybu.Od té doby co jsem to udělal jsem jezdil asi půl roku bez jakékoliv hlášky:D A jezdil bych možná až dodnes:(Jo a diagnostika nic nenapíše aspoň v mém případě....

[upravil dne 9.7.07 Zipík]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mitch.mb

Zdravim,

mam takovy dotaz ukazuje mi to na displeji obcas hlaseni "Brake Fluid Low Level". Jestli to chapu dobre tak by to melo byt hlaseni ze mam malo brzdove kapaliny. Dneska jsem koukal na nadrzku a hladinu mam na max... a navic zarazejici je to ze to ukazuje vetsinou kdyz zatahnu rucni brzdu.

Jak je u tohoto auta resena rucni brzda? Klasicky lankem az ke kolu nebo uz je to nejak napojeny na brzdovku?

Nevite nekdo co by to mohlo znamenat a na co se mam zamerit? Dekuji

ALE TADY PÍŠEŠ ŽE TI TO PÍŠE NA DISPLEJI A TADY DOLE PÍŠEŠ ŽE PAL.POČÍTAČ NEMÁŠ?????? TAK KDE TI TO PÍŠE?:myslim:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čidlo hladiny a ručky jsou zřejmě na stejné smyčce-dvojdrát, každé čidlo při své aktivaci zařadí jiný odpor. Takže když je zoxidovaný kontakt, tak zařadí jiný odpor než by měl a vyhodnotí se to jako aktivace jiného čidla.

Prostříkni to kontoxem.

PS: Rozebíral jsem ovládání radia a tam je to tak dělané, po dvoudrátu se přenáší asi 6 spínačů - pomocí různých odporů smyčky. Akorát to občas blbne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No palubni PC nemam (alespon podle pacek to tomu nenapovida) ale ukazuje mi to na stredovym sloupku na palubni desce viz moje foto.

Tak todle je konecne odpoved kterou bych chapal jako tu spravnou, protoze ted jsem si pred par dny menil orig radio za JVC a cekal jsem ze to ovladani na volantu bude nejaky extra konektor a do radia slo klasicky ISO takze by odpovidalo to s tema odporama...

Takze kdyz zatahnu rucku tak vlastne diky prechodaku to zahlasi neco jinyho... No tak to to zkusim prostrikat az na to bude cas...

[upravil dne 9/7/07 mitch.mb]

[upravil dne 9/7/07 mitch.mb]

post-0-141095959558_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě až to budeš dělat se mrkni jestli nejsou ty kontakty volné.Já je musel trochu přihnout aby nešli tak zlehka sundat jinak hodně zdaru je to práce tak na 1,5 hodinky a výsledek stojí za to:superJinak ten počítač se dá dodělat.Stačí vložit spínač do ovládací páky stěračů nebo ji koupit na vrakáči a povolit to přes pc a je hotovo:-)Možná přidat ještě senzor teploty ale vše tu bylo psané v nějakém vlákně;)

[upravil dne 9.7.07 Zipík]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mitch.mb

myslis ze by slo ukazovani spotreby dodelat jen pomoci jednotky a packy? Teplota by me ani tak nevadila ale rad bych vedel za kolik jedu aktualne a prumer... Umi to nekdo dodelat? Aktivovat?

Zkus vyhledat ruzne vlakna o palubnim pc a nekde se to resilo a byly i ruzne odkazy.Jednotku tam podle me mas staci jen ten spinac nebo celou tu packu a aktivovat v RJ;)Jak budu mit cas zkusim na to mrknout jestli to vlakno najdu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...