Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

širší gumy - zkoušel jste někdo?


XDanielS

Recommended Posts

Původně zaslal: Velickin

Nešil a nech tam to co tam patří, 205/55 R16, nebo z toho chceš mít offroad o 22mm vyšší?

Budeš mít akorát problémy...

Taky nevim jak jsi přišel na těch 22mm, jinak asi by to tam šlo, záleží jestli to nebude někde drhnout, ale zvedne se spotřeba. Myslim že 205 je akorát;)

[upravil dne 29/6/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: hudy

no ja mam dojem,ze ta vyska 50 ci 55 nejsou mm,ale % ohledne sirky gumy!

Jo máš pravdu omlouvám se za mystifikaci, v mm je šířka gumy, zmátlo mě to. Ale stejně je tam rozdíl jen 0,25mm při použití 225/50/16 proti originalni 205/55/16, tak není co řešit, tech 22mm nevim kde by se nabrali

[upravil dne 29/6/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: XDanielS

jaxi přišel na na 22mm? V tom počítání nemám úplně jasno, jak to je? co číslo do šířky, musí být i číslo dolů ve výšce?

Rozhodující je podle mně celkový průměr kola, na který ja auto navržené. Počítá se to takhle: např. u pneu 205/55 R16:

205x0,55=112,75 mm, což je výška pneu bez ráfku. Takže ještě x2 (= 22,6cm je součet dvou výšek pneu).. plus průměr ráfku dává průměr kola. Takže u pneu 215/55 jak píšeš je součet dvou pneu cca 23,7mm. Takže sem se sice sekl, ale o 11mm to vyšší bude. Což na první pohled není mnoho, ale rozdíl to je... když u terénních verzí os. aut udávají jako výhodu zvýšenou světlou výšku třeba jen o pár cm..

[upravil dne 30.6.07 Velickin]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Velickin

Původně zaslal: XDanielS

jaxi přišel na na 22mm? V tom počítání nemám úplně jasno, jak to je? co číslo do šířky, musí být i číslo dolů ve výšce?

Počítá se to takhle: např. u pneu 205/55 R16:

205x0,55=112,75 mm, což je výška pneu bez ráfku. Takže ještě x2 (= 22,6cm je součet dvou výšek pneu).. plus průměr ráfku dává průměr kola. Takže u pneu 215/55 jak píšeš je součet dvou pneu cca 23,7mm. Takže sem se sice sekl, ale o 11mm to vyšší bude. Což na první pohled není mnoho, ale rozdíl to je...

Nějak mi není jasný co tady počítáš s dvěmi pneu. Pneu 205/55 R16:

205x0,55=112,75 mm, u pneu 215/55 je to 215x0,55=118,25, to je rozdíl 5,5mm na vyšce auta, takže zanedbatelná změna

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

o rovnou něco v tomhle stylu - když větší . . . . .

http://img.auto.cz/auto/base/2006-50/titul_457d058cc6f3a.jpg

http://img.auto.cz/auto/base/2006-50/tetolc40_457d05b242a8e.jpg

[upravil dne 30/6/2007 Medvěd]

Aa, Mědvěd koukal na autosalon dnes ráno:D:D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hehe, taky mi to tak připadá :-) Ale tam mluvili něco o šesticentimetrových podložkách někde u nápravy. Ale k původnímu tazateli. Předpokládám, že nebudeš mít problém s drhnutím kola o blatník. Mohl by nastat problém při plném rejdu, ale nemusel. Vyšší spotřeba je jasná, efekt na pohled taky. Rozměr pneumatiky je xxx/yy Rzz. xxx je šířka v milimetrech, yy výška, udaná jako procento z šířky, Rzz je průměr ráfku v palcích. U kola 195/65 R15 se průměr kola vypočítá 2*0,65*195+15*25,4. Obvod je pak *pi. Zkus si vypočítat, jak moc se obvod liší od tvých současných kol. (nebo použij tohle http://www.e-pneu.cz/rozmery_pneu.php) Procentuelně. O tolik procent ti pak bude špatně ukazovat tachometr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak kup nový elektrony, se kterýma to bude vypadat ok a tyhle si nech na zimu...

Nicméně já jsem nechal z plecháčů 15" přezout kola na 15" alu a vypadá to moc hezky. Auto teď vypadá tak trochu jako závodní offroad nebo spíš SUV. Ráfy jsou o trošku širší než byly ty plecháče a navíc jsou o 7 mm vysunutější směrem z blatníků. Až bude lepší počasí, udělám nějaký fotky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...