Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

kolik by stála komplet klima do 306ky???


Stifler

Recommended Posts

Mam 306ku a když byla nová, tak měla automatickou klimu. Kamarád, od kterýho jsem auto kupoval, řikal, že z auta kdysi vyndával z klimy čerpadlo, nic víc, ale když jsem to auto kvůli prapodivnejm zvukům v motoru odvezl ke svýmu dvornímu automechanikovi (automechanikovi VM Incomu Vrchlabí), tak jsem jen tak mezi řečí nahodil téma klima. On otevřel kapotu a chvilku si prohlížel "strojovnu" a pak řikal, že tam z klimy nemam vůbec nic. Jediný, co mi teda asi zbylo jsou ovladače s tlačítky na středovym panelu uvnitř auta. Neví někdo, na kolik by mě přišla komplet celá klima? Nemusí bejt nová, stačila by klidně i "ojetá". Nějak mě nebaví jezdit furt se staženýma okýnkama, mam pak palubovku (a nejen palubovku) samej prach, pyl nebo i listí a stejně to má nic moc chladící efekt. Klimě se nic nevyrovná, obzvlášť automatický...Budu vděčný za každý příspěvek.

P.S.: Doufám, že jsem neporušil nějaký z pravidel fóra, zakládám anketu poprvé a nevim, jestli jsem vše udělal správně, obzvlášť poté, co jsem si dnes na fóru četl příspěvky o oprávněnosti či neoprávněnosti mazání některých příspěvků, viz. "nadávání" na závady novýho auta, myslim, že šlo o 107ku zo Slovenska... V případě, že jsem někde chybu udělal, tak se super administrátorům Jirkovi a Kurtovi předem omlouvám a nechť můj příspěvek ihned smažou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Příspěvek je podle mě v pohodě, netřeba se hned bát - jen nějak netuším, kde je ta anketa???

Jinak dodělat klimu, jak už bylo řešeno mnohokrát je tak náročný, že se do toho nikdo soudnej nepustí (a nesoudnej utratí kopec peněz bez výsledku)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, tak že by přčece jen někde byla chyba??? Možná jsem si spletl anketu s dotazem. Příště se polepšim a omlouvám se za zmatek, co timhle možná působim.

A díky za odpověď, já peněz nemam nikdy na zbyt a soudnej doufám jsem, takže budu celej zbytek Mazlikovýho života jezdit se staženýma okýnkama... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a ještě jeden dotaz :xvul

chci se zeptat, jak to mam udělat, abych mohl mít u svýho profilu Avatar? Nevim, kam mam nahrát obrázek (jsou na netu nějaký stránky, kam si můžu dát svuj obrázek a nikomu by to nevadilo?), aby dostal nějakou tu URL a abych ho pak mohl přidat do svýho profilu???Poraďte... a ještě jednou se omlouvám za :xvul ale už jsem v koncích. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ja to podstoupil, soudnej jsem a vyplatilo se to protoze to je relativne nove auto (12/2004) a jsem prvni majitel a ma najeto 65tkm a jeste je to kombi 1.4HDi.

cela sranda prisla na 32t kc, s tim ze to delal autorizovany servis a na praci je zaruka. Dily jsem si dodal sam, sehnal jsem stejne auto bourane na zadek a z boku, takze jsem mohl nastarovat motor a overit tesnost klimy.

samozrejme dodelat klimu do auta z roku 2004 kde je BSI a plno elektriky je hodne slozite, ale myslim ze u obyc benzinu a o generaci starsiho auta se to da zvladnout v obyc dilne kde je zvedak. jedine co potrebujes je cas a HLAVNE to same auto postavene vedle a s funkcni klimou, NIKDY nekupuj dily po castech protoze se se zlou potazes, a pulka dilu nebude pasovat. Dale potrebujes opravdu tesnou a 100% funkcni klimu, pac nic nenas.re vic nez kdyz to cele zapojis a pak zjistis ze mas unik ... takze asi tak ... preji hodne zdaru

neni to nerealne, ale chce to mit stesti na sehnani vraku s klimou ... tot ma zkusenost, budu sem casem psat jestli se vyskytnou nejake problemy, ale vzhledem k tomu ze dily co jsem sehnal odpovidaly starim i kilometry memu autu a jeste byly z Anglie (nechapu proc tam maji klimu :-D ) tak prepokladam ze selhani dilu nebude problem dodelani klimy, ale proste chybou jednotlivych dilu ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jinak kdybych ten vrak neprosvihl o jeden blby den, tak jsem ho mohl koupit komplet cely a jeste bych na tom vydelal, pac za nej chteli 44t kc a byla to kompletni 206tka 1.4HDi bourana na B sloupek a zadek, airbagy OK, strop OK, skla OK ... proste skoda no :-)

realne po rozporadni dilu tak 60-70 tisic ....

www.donocar.com - das si poptavku na dany typ auta a dovezou ti ho :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

medved - ja myslim ze jo protoze je tady horda lidi kteri ti reknou ze cokoli nestandartniho je kravina a maximalne se tady resi zapojeni palubaku kdyz uz mas displej a na pacce neni prepinac .... kdyz se clovek koukne za hranice CR na ruzne fora tak zjisti ze tyhle veci jsou jinde uplne normalni, ale to je na delsi povidani ... bud beres auto jako konicek a nebo jako vec kterou mas rad a pouzivas ji a nebo jako prostredek z A do B

dodatek:

me prijde ze nase fora jsou spise servisni fora kde se resi problemy s auty a ne jejich vylepsovani ;) a jinak nechci flame rekl jsem jen svuj nazor ... a zkusenosti z jinych webu ... je tady fajn parta lidi ale myslim ze moc konzervativnich ;-)

[upravil dne 29/6/07 ajsik]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jůůůů, díky za radu, Avatar je tam....a je docela pěknej. ;)

co se týče tý klimy, tak o tom popřemejšlim, záleží jak budou love a hlavně nejsem žádnej mechanik, takže bych s tim musel otravovat nejspíš opět svýho dvorního mechanika. Nevim, jestli by z toho byl nadšenej... :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Stifler

jůůůů, díky za radu, Avatar je tam....a je docela pěknej. ;)

co se týče tý klimy, tak o tom popřemejšlim, záleží jak budou love a hlavně nejsem žádnej mechanik, takže bych s tim musel otravovat nejspíš opět svýho dvorního mechanika. Nevim, jestli by z toho byl nadšenej... :roll

No jo takovej pěkně hořčicovej:super
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud tam dříve byla už v z výroby klimatizace, tak si myslím, že by to mělo jít udělat nazpátek. Zkus poslat soukromou zprávu hnusoba a pošli mu VIN tvého auta a podle toho zjistí, jestli tam byla klimatizace. Pokud si to kupoval od kamaráda, tak se ho řádně zeptej, jestli tam klimatizace byla. A taky, co na to tvůj dvorní mechanik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

uvedom si, ze i kdyz sezenes komplet auto po havarce na zadek, tak dily uz za sebou budou mit 6-8 let v provozu, navic bez jakekoliv zaruky funkce i predtim.

jen par cisel za nove dily

klimachladic Valeo 4 tisice

kompresor asi 15

trubka mezi klimachladicem a cimsi dole 2ku...

naplneni a test funkce 2ku

i kdyz sezenes starsi na prehozeni, pocitam ze se pod 20 nedostanes a navic nevis kdy ti tam co odejde... je to hlavne otazka penez, technicky to mozne je, ale jestli se to vyplati si musis zvazit sam. nehlede na to ze dost servisu s tim nebude chtit mit moc spolecneho...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

presne jak pise Vvitty ... musis si to hlavne spocist, dvakrat overit co vse v aute mas a co je treba vymenit (jsou jine kladky pro remen pomocnych pohonu, odpruzene kladky), klidne i jina olejova vana (nektere Peugeoty maji s klimou hlinikovou vanu a je na k ni prichycen drzak kompresoru ... jinak ty ceny jsou silene a jak pise Vvitty tve auto uz ma neco za sebou resp. modelova rada takze ty dily nebudou uplne tip top ... pokud ale v aute klima byla a neni to je fake s prehozenym ovladacem topeni (to by byl dobry joke...) tak si myslim ze to bude v pohode sezenes max. kompresor a zkontrolujes tesnost soustavy ...

ja si rekl ve ctvrtek ze auto prodam a koupim s klimou, v bazaru jsem dostal ledovou sprchu kdz jsem uslysel vykupni cenu. Takze jsem obvolal Peugeot salony kolik by to stalo, cisla nebyly nijak lakave, vecer jsem nasel na TipCarsech bouranou 1.4HDi a zbytek jsem uz psal ... proste z sakra prd.le klika , vrak stal 10km od koncesionare a ve stredu uz bylo auto hotove ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2ajsik: soude podle prvniho prispevku tam z klimy nezbylo vic nez ten cudlik v palubce :) takze to nebude "jen" kontrola tesnosti soustavy a sehnani kompresoru...

a jestli vyhodili i klimachladic a vymenik a zustaly jen trubky, muzes vyhodit asi i je, protoze v nich bude bordel a budou shnily... ne kazdy ma kliku jako ty ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...