Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

406 sedan nefunkční zadní zámek


OK406

Recommended Posts

Mám takový problém. Od doby, kdy jsem koupil svoji 406, jsem zjistil po čase, že je nefunkční zámek zadního kufru. Používal jsem k otevíráni centrál a nebo DO. Po vložení klíče do zámku, s smím neotočím. Měl jsem to s Komisar rozebrané a WD-čkem řádně prostříknuté a nic. Zajímalo by mě, zda-li lze zámek nějak zprovoznit a nebo se musí dát jíní a tím pádem mít i navíc další klíč? Ostatní zámky u dveří řidiče byl v pořádku ale na straně spolujezdce jsem musel prostříknout a použít trošku síly. Od té doby je v pořádku. Pouze ten zadní zámek není funkční.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

IMHO se bude jednat "jen" o zareznutí. Je vzadu vystaven vlhku při jízdě v dešti a vlhko se rychle dostane dovnitř. Není používaný a WD taky není takový zázrak - rychle vyschne. Zkus tělo zámku vyndat a použít starou dobrou naftu - nejlépe ponořit a nechat působit a pokusit se ho rozbýbat. Pokud neměl nikdo snahu se do něj dostat něčím nepatřičným, tak by nemělo jít o mechanickou poruchu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kdo

Původně zaslal: OK406

.......a nechám jej tak den dva..... .

Se nevytahuj, že máš garáž :P

ať to vyjde :super

Já se nevytahuji, že mám garáž? Jak si na to přišel? Já jen potřebuji radu či pomoc ohledně toho, zda-li lze zámek zprovoznit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OK406

Já se nevytahuji, že mám garáž? Jak si na to přišel? .

Asi se mi vtípek nepovedl :mad:, já jen jax tam napsal, že to necháš den-dva venku. Tohle by nám, co parkujeme před panelákem asi nešlo. Nic ve zlém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: býv.hokejista

Ahoj. Já mám zase trochu opačný problém. Také jsem používal centrál a druhý klíč měla žena bez dálky. Problém je v tom, že když dám klíč do zámku tak s ním točím dokola jak na kolotoči a nic. Zkuste poradit.Díky

IMHO: tady už je to mechanický problém. Vyndej tělo zámku a koukni dozadu na tu stavěcí patku, co zabírá v zámku dveří. Jinak možná strhaná stavítka v těle zámku.

Edit: btw - jak tu radím, mně došlo, že nas 605ce to mám stejné, vzadu tvrdo a z jednoho boku kolotoč. No, hlavně, že vím, co s tím....:mad::aut

[upravil dne 28.6.07 Kdo]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OK406

Mám takový problém. Od doby, kdy jsem koupil svoji 406, jsem zjistil po čase, že je nefunkční zámek zadního kufru.

Měl jsem ten samý problém opravu provedl servis výměnou vnitřnosti v zámku v kufru. Takže venkovní část zůstala bez dotčení a klíč tam pesuje pořád ten samý.

[upravil dne 28/6/07 Laďa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kdo

Původně zaslal: býv.hokejista

Ahoj. Já mám zase trochu opačný problém. Také jsem používal centrál a druhý klíč měla žena bez dálky. Problém je v tom, že když dám klíč do zámku tak s ním točím dokola jak na kolotoči a nic. Zkuste poradit.Díky

IMHO: tady už je to mechanický problém. Vyndej tělo zámku a koukni dozadu na tu stavěcí patku, co zabírá v zámku dveří. Jinak možná strhaná stavítka v těle zámku.

Edit: btw - jak tu radím, mně došlo, že nas 605ce to mám stejné, vzadu tvrdo a z jednoho boku kolotoč. No, hlavně, že vím, co s tím....:mad::aut

[upravil dne 28.6.07 Kdo]

On je ten zámek takhle chráněněj i proti vypáčení. Pokud mu nesedne klíč tak se prostě protáčí. Nejspíš zatuhlá stavítka. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dave_k

Původně zaslal: Kdo

Původně zaslal: býv.hokejista

Ahoj. Já mám zase trochu opačný problém. Také jsem používal centrál a druhý klíč měla žena bez dálky. Problém je v tom, že když dám klíč do zámku tak s ním točím dokola jak na kolotoči a nic. Zkuste poradit.Díky

IMHO: tady už je to mechanický problém. Vyndej tělo zámku a koukni dozadu na tu stavěcí patku, co zabírá v zámku dveří. Jinak možná strhaná stavítka v těle zámku.

Edit: btw - jak tu radím, mně došlo, že nas 605ce to mám stejné, vzadu tvrdo a z jednoho boku kolotoč. No, hlavně, že vím, co s tím....:mad::aut

[upravil dne 28.6.07 Kdo]

On je ten zámek takhle chráněněj i proti vypáčení. Pokud mu nesedne klíč tak se prostě protáčí. Nejspíš zatuhlá stavítka. :myslim

Myslíš, že by den ponoření v naftě stačil, aby se vše rozhýbalo??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zřejmě tam budou zatuhlá stavítka, a to málokdy povolí dobrovolně. U zámku dveří jsem to řešil rozebráním, vytaháním všech stavítek a pružinek, a kompletním vyčištěním vnitřku (a potom opětovným složením), zámek kufru se ale rozebírá podstatně hůř. Ponoření do nafty asi nepomůže, bývá to totiž zaoxidované (hliníkové těleso, ocelová vložka a mosazná stavítka...), nevím jestli zkusit něco lehce agresivnějšího, ale zase aby to nic nepoškodilo. Jinak možnost dát to zámečníkovi, ale ten si za tu opravu řekne docela dost (za obyč. zámek ve dveřích chtěl v Praze tuším 500, takže asi tak...). A nebo holt objednat nový dle obj. čísla, aby bylo na stejný klíč, to by taky mělo jít, i když to asi bude porod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oddie: stavítka jsou plně funkční. Bohužel je zarezlá vložka. Nechce se vůbec otočit. Teď je to už druhý den ve žluté brzdové kapalině ale taky si od toho nic neslibuji. Ta vložka je tam zřejmě zalisovaná. A nahřívat to nemá cenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OK406

Oddie: stavítka jsou plně funkční. Bohužel je zarezlá vložka. Nechce se vůbec otočit. Teď je to už druhý den ve žluté brzdové kapalině ale taky si od toho nic neslibuji. Ta vložka je tam zřejmě zalisovaná. A nahřívat to nemá cenu.

Napadá mě, není ten zámek jinej. Jako že by ho třeba někdo kdysi vyměnil a ty nemáš klíč k němu.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stavítka jsi zkoušel jevno po druhém třeba jehlou? Nebo to usuzuješ podle toho, že jde zasunout klíč? Ono se může stát, že zůstanou zaseklé v zasunuté poloze, že je klíč ještě stlačí, ale pružinka nevrátí. Pokud by ale stopro chodily, je naděje, že se to podaří utrhnout a protočit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...