Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Závada ABS na peugeot 206


jerryb

Recommended Posts

Při dobržďování asi od 10km na nulu mi začne do pedálu klepat ABS. Kontrolka nesvítí a jinak ABS funguje v pohodě. Tato závada se vyskytuje pouze při úplném dobrždění.

Řídící jednotku ABS jsem zkusil vyměnit ale závada trvá.

Díky za každou radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

on píše při dobržďování a né při brždění,mě při dobržďování rozhodně ABS nefunguje,to začíná fungovat až některé z kol stratí adhezi a zablokuje ale to většinou je až při razantnějším brždění a né dobržďování ale to znáš tak proto píši že by to chtělo trochu víc rozepsat :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: FrenkV

on píše při dobržďování a né při brždění,mě při dobržďování rozhodně ABS nefunguje,to začíná fungovat až některé z kol stratí adhezi a zablokuje ale to většinou je až při razantnějším brždění a né dobržďování ale to znáš tak proto píši že by to chtělo trochu víc rozepsat :myslim

uvidime co napiše ,mě to taky moc logiku nedává:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za zájem o problém. Tak tedy - normální funkčnost ABS poznám a to funguje zcela perfektně. Zkoušel jsem na vodě i na písku. Vždy makalo jak mělo. Pokud normálně jedu a přibržďuji, tak se brzdy chovají korektně. Problém nastává při dobržďování, když se již rychlost auta sníží asi k 10km/h ( na normální silnici, sucho,asfalt - žádný abnormality kdy má ABS fungovat) tak začne brát ABS. Diagnostika ukázala stav, že přední kola mají rychlost ještě cca 3-5 km/h přičemž zadní již 0 . A teď babo raď :nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je divny , bych čekal že diagnostika abs řekne že je nějake čidlo v haji , takhle netušim , slyšim prvně že je rozdil v snimane rychlosti kol:myslim

a když tak obraceně pač větší učínek maji předni brzdy

[upravil dne 28/6/07 Pe.Tr]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

třeba je měněná zadní náprava,původně byli bubny a teď tam třeba máš kotouče a naopak,a už může být problém :myslim (tipuji že při změně z bubnů na kotouče by to mělo být přebržděný ale to je jen můj osobní tip bez ověření),jestli tam původně byla ta nebo ta náprava se dá zjistit u Peugeotu podle VIN karoserie :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: FrenkV

třeba je měněná zadní náprava,původně byli bubny a teď tam třeba máš kotouče a naopak,a už může být problém :myslim (tipuji že při změně z bubnů na kotouče by to mělo být přebržděný ale to je jen můj osobní tip bez ověření),jestli tam původně byla ta nebo ta náprava se dá zjistit u Peugeotu podle VIN karoserie :super

dost pochybuju že by někdo misto kotouču daval bubny.ale možne je vše

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ked ti predne kolesa ukazuju inu rychlost ako zadne /predpokladam, ze len pri tom dobrzdovani - to treba este upresnit/, potom sa nediv ze ti zapracuje ABS a moduluje brzdovy tlak ...

Ak mas rovnaky pocet zubov na venci ABS /napr. 48/, nie su poskodene, rovnake rozmery pneu, snimace, ich privod. kabely, RJ - to vsetko je O.K., potom treba na diagnostike zmerat pomer Umax/Umin zo snimacov a jeho zavislost od uhlovej rychlosti kolesa. Obvykla zavislost je taka, ze pri znizeni tejto uhl. rychlosti tento pomer napati klesa. Je mozne, ze vstupne obvody v RJ /zosilovac a tvarovac /Schmidt. KO// nie su schopne vyhodnotit tento maly pomer Umax/Umin a koleso sa pre RJ javi ako stojace.

Pomoze zmensenie vzduchovej medzery medzery medzi snimacom a vencom, resp. vymena snimaca /zoslabenie magnetu v cievke snimaca/.

Dalsia moznost - nespravne hodnoty v Setupe RJ /tu si snad vylucil vymenou RJ/. Softy roznych vyrobcov ABS maju rozne moznosti, ale obecne mozno nastavit obvod kolesa a jeho korekciu. Korekcia az v rozmedzi /-10 az +10%/.

Nutne vidiet a poznat typ ABS a RJ ... Ine priciny samozrejme nevylucujem ...

Obvykly pomer Umax/Umin, pri ktorom RJ spolahlivo pracuju 1,6 az 3.

Enjoy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...