Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

biopaliva


lukáš.t

Recommended Posts

Biopaliva, to se zase někdo skvěle napakoval - a ještě napakuje. :nevim

Biopaliva jsou v současné situaci blbost. Nechat jezdit po silnicích plečky, které žerou 15 a více na 100km a řešit to přimícháváním biopaliv (a přitom ještě plácat něco o snížení emisí) mi přijde jako cpát dříví do kotle na uhlí a kecat o tom, že chráním přírodu. :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky sem o tom četl.začali to dávat do nafty a po new roce to prej budou dávat i do benzínu.a že prej když bude ten benzin nebo nafta dýl jak 2 měsíce,tak se začne kazit a smrdět.motoru by to nic dělat nemělo ale kdo ví....a taky kdo ví jak to na ten sajrajt pojede.a ta cena benzínu.....na posr*ní,tady v HK u OMV chtěj za natural 95 31.90kč(jestli se nepletu)a prej má stát do konce roku kolen 35 kč,ale já říkam že tolik bude stát do konce července-mrtě lidí jezdí na dovču.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medion

taky sem o tom četl.začali to dávat do nafty a po new roce to prej budou dávat i do benzínu.a že prej když bude ten benzin nebo nafta dýl jak 2 měsíce,tak se začne kazit a smrdět.motoru by to nic dělat nemělo ale kdo ví....a taky kdo ví jak to na ten sajrajt pojede.a ta cena benzínu.....na posr*ní,tady v HK u OMV chtěj za natural 95 31.90kč(jestli se nepletu)a prej má stát do konce roku kolen 35 kč,ale já říkam že tolik bude stát do konce července-mrtě lidí jezdí na dovču.

LPG u nás za 13,80 CZK, je to zlo, ty ceny pohoných hmot :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kdo

nehledě k tomu, co na to řeknou čerpadla, vstřiky a pod. četl jsem, že s bio naftou se třeba nedá nechat auto stát delší dobu, bo si ty sajrajty začnou sedat a nejde to ničím vyčistit

Tak to jsi četl správně, roční provoz s tímhle sajrajtem a motor může do šrotu:aut:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

5% MEŘO v naftě neudělá nic. A co se týče dřívější "bio" nafty, na SETU (která obsahovala 30% MEŘO) jsem najezdil s jedním motorem přes 50tis km, pak ten motor půl roku po bouračce ležel v garáži, a po těch půl roce po namontování do jiného auta s ním nebyl sebemenší problém. Ve filtru jsem nenašel nikdy nic, ani z normální nafty, ani z bio. Pouze z jednoho vraku, který jezdil na kdovíco, jsem vyhazoval díly zalepené nerozpustitelnou pryskyřicí - to přičítám tomu, že to jezdilo na nějaké bio bez stabilizátorů a antioxidantů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 oddie > ja znam nekolik lidi, kteri specielne na Ventech a dovedech menili kvuli repce cerpadlo, nechali sme si poslat oficialni stanovisko VW Group a bylo nam zdeleno, ze tyhle motory ani palivova soustava nejsou na repku delany a tudiz VW zakazuje tyto PHM pouzivat, pod ztratou zaruky.

A sveho casu co ja vim mela pod ztratou zaruky repku zakazanou i Tatra.

Tady se jedna jen o posr@ny lobby zemedelcu, kteri se neustale na neco vymlouvaj, jednou prsi moc, podruhy malo, jednou moc sviti podruhy malo, a my to mame vsechno dotovat:grr:grr:grr:grr

to sem se zase rozcilil samo ne na tebe oddie:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to taky lil do auta, které na to nebylo dělané. Ono na to v éře mechanických motorů beztak nebylo dělané žádné. Spíš jde o to, že těch "míchačů" bio bylo povícero, a zdaleka ne všichni dodržovali potřebný postup a obsah všech příměsí (klasika - ojebat a ušetřit...) - odtud pak byly tyhle problémy. Pokud nepočítám ty první pokusy s bio tzv. první generace - čisté MEŘO - které mělo na svědomí prakticky vše, do čeho se nalilo, ale to je otázka někdy první poloviny devadesátých let? A navíc se na to záhy přišlo, takže se s tím přestalo, a začala se dělat ta druhá generace - směsná 30% MEŘO, zbytek normální NM a antioxidanty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...