Sign in to follow this  
Followers 0
purkmistr

kolik V máte ve světlech

5 posts in this topic

koupil sem si před 2 měs. žárovky osram silver s + 30% svítivostí a dnes mi odešla jedna (přepálená) tak sem změřil napětí při startu a ono tam bylo 14,25V asi je to moc co? jak se dá snížit?

tak prý pomůže nějaký předřazený odpor, víte jak vypada? prý stojí 120kč a nesníží se svítivost?:bojim ale zato se zvíší životnost:aut

odpor ti snizi napeti na zarovce, resp. proud zarovkou.

120Kc? to je pozlaceny? keramicky 20W odpor stoji na www.gme.cz 20,- MOC vc DPH... a 10W stoji polovic.... jen spocitat spravnou hodnotu :)

vyssi napeti je normalni, 12V nebudes mit v palubni siti nikdy prototoze pak by nefungovalo dobijeni. U starsich aut bylo 13-13,5V, novejsi maji uz i vic... Fabie treba tim je povestna a zarovky tam odchazi jak ....

Původně zaslal: Vvitty

odpor ti snizi napeti na zarovce, resp. proud zarovkou.

120Kc? to je pozlaceny? keramicky 20W odpor stoji na www.gme.cz 20,- MOC vc DPH... a 10W stoji polovic.... jen spocitat spravnou hodnotu :)

vyssi napeti je normalni, 12V nebudes mit v palubni siti nikdy prototoze pak by nefungovalo dobijeni. U starsich aut bylo 13-13,5V, novejsi maji uz i vic... Fabie treba tim je povestna a zarovky tam odchazi jak ....

Nejsem až takový zastánce škodovek, ale znám ve svým okolí pár Peugeotů Boxerů a tam odchází zárovky jak na běžícím páse. Ani v Peugeotu nevěděli co stím.... U Fábie jsem se stím ještě nesetkal

ja nevim jak ostatni ale ja jsem si pred trictvrte rokem koupil philips blue vision za 900kc a drzi a kdyz prasknou tak je na ne zaruka 2 roky takze staci zajit do kramu a vymenit