Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Geometrie - sbíhavost 406


djgeorge

Recommended Posts

Zdravim všechny na clubu.

Sháním prosím toleranční údaje pro zadní nápravu na 406 ku r.v. 95 1,8 16V.

byl jsem totiž na seřízení geometrie po výměně čepů. Přední náprava sedí pěkně, ale zadek je o moc horší než předtím. Jak vjede zadní kolo do díry, tak to s autem pěkně cukne. Takže jdou kola asi moc k sobě. bylo mi to divný, že při seřizování otočil excentry na maximum a ještě to bylo skoro málo. Jde o to jestli jsme nevybrali z tabulky typů 406tek špatný model. bylo tam hafo čísel a tak jsme to vybrali zhruba podle roku výroby. momentální udaj sbíhavosti zadku mám 3,4mm.

Předek je na 0mm. díky za info !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, Ano to bude ono. Podle této tabulky mám být sbíhavost zadku 1,5 mm a mě nastavili 3,4 mm.

Co ted s tím. Jak by mělo být značeno moje auto. Našli jsme v té databázi Peugeot 406 766489. nic o 8B tam nebylo. Systém se jmenuje: Mondolfo Ferro SpA.

Půjdu to asi reklamovat, ale jak dokázat ty hodnoty. Protokol o nastavení samozřejmně mám. !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle toho jak kdysi dělali geometrii mě , maj všechny 406ky hodnoty stejný. Jen se docela divim, že to u vás dělaj na mm. Tady se to na lepších mašinkách dělá na stupně...snad se sem ten protokol vejde....

Toleranční hodnoty jsou v těch barevných čtvercích vpravo a vlevo nahoře.

[upravil dne 27/6/07 bagr]

post-0-14109595885368_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: djgeorge

Tak jsem byl u auta. na stitku motoru je PSA LFV (nebo Y) 10KJC4 20218017

a ve Win je od pate pozice BLFY. Diky

Tak je to docela jasny, ktery sloupecek tabulky je pro tebe. (stejne jsou az na jeden stejny)

Jinak na cteni VIN cisla je dobra tahle tabulka.

[upravil dne 27.6.2007 Tornado]

post-0-14109595885835_thumb.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A když už to tu je tak ať je to komplet...odklon a záklon u předních kol se seřizovat nedá,

tyto hodnoty a jejich tolerance jsou sice dané, ale jejich skutečné hodnoty ovlivňuje stav horního uložení tlumiče, stav silentblokú ve spodním rameni, případně rovnost - nerovnost tlumiče.

post-0-14109595886004_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty jo. No já si říkal, k čemu je všude udaná ta světlá výška. To se ale divám, že to v tom pneuservisu nevědí. O kolik se to musí asi tak snížit?

Dneska jsem byl znovu na seřízení, kde mi sbíhavost zadku stáhli z 3,4 mm na 1,4. Po cestě do brna bylo znát malé zlepšení, že mi auto tak neháže prdelí po půjezdu nerovnostmi, ale není to to ono!!!

Ještě by mě zajímalo, jak uvedl OK406 na obrázku parametrů zadní nápravy, tak pro jaké disky to platí 14 palců nebo 15. Ono to na tom dost záleží, pokud není hodnota uvedena ve stupních.

Tak nevím, zda tam jít znovu na reklamačku, aby mě neměli za v...!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...