djgeorge

Geometrie - sbíhavost 406

69 posts in this topic

Zdravim všechny na clubu.

Sháním prosím toleranční údaje pro zadní nápravu na 406 ku r.v. 95 1,8 16V.

byl jsem totiž na seřízení geometrie po výměně čepů. Přední náprava sedí pěkně, ale zadek je o moc horší než předtím. Jak vjede zadní kolo do díry, tak to s autem pěkně cukne. Takže jdou kola asi moc k sobě. bylo mi to divný, že při seřizování otočil excentry na maximum a ještě to bylo skoro málo. Jde o to jestli jsme nevybrali z tabulky typů 406tek špatný model. bylo tam hafo čísel a tak jsme to vybrali zhruba podle roku výroby. momentální udaj sbíhavosti zadku mám 3,4mm.

Předek je na 0mm. díky za info !!!

Hm, Ano to bude ono. Podle této tabulky mám být sbíhavost zadku 1,5 mm a mě nastavili 3,4 mm.

Co ted s tím. Jak by mělo být značeno moje auto. Našli jsme v té databázi Peugeot 406 766489. nic o 8B tam nebylo. Systém se jmenuje: Mondolfo Ferro SpA.

Půjdu to asi reklamovat, ale jak dokázat ty hodnoty. Protokol o nastavení samozřejmně mám. !

Je to označení podle typu motoru. Takže, jaký máš typ motoru, tak podle tabulky vše najdeš.

Takže v TP mám najít typ motoru a odle toho vybrat auto v seznamu na diagnostice geometrie? Je ten typ někde na motoru?

Napiš sem typ motoru co máš v TP a nebo je napsaný na motoru :

post-0-14109595884739_thumb.jpg

Fajn, já teď u sebe namám TP, jsem v práci. a můžeš se prosím kouknout jaké udaje sbíhavosti jsou u toho typu Peugeot 406 - 766489. Ale stejně nemůžou mít v databázi všechny motory ne?

To nemusis mit u sebe TP, ale staci preci jen auto. Podle cisla VIN se da taky zjistit typ motoru.

Konkretne 6.,7. a 8. pismeno (cislo) ve VIN cisle.

[upravil dne 27.6.2007 Tornado]

Tak jsem byl u auta. na stitku motoru je PSA LFV (nebo Y) 10KJC4 20218017

a ve Win je od pate pozice BLFY. Diky

Podle toho jak kdysi dělali geometrii mě , maj všechny 406ky hodnoty stejný. Jen se docela divim, že to u vás dělaj na mm. Tady se to na lepších mašinkách dělá na stupně...snad se sem ten protokol vejde....

Toleranční hodnoty jsou v těch barevných čtvercích vpravo a vlevo nahoře.

[upravil dne 27/6/07 bagr]

post-0-14109595885368_thumb.jpg

No už jsem tam volal a koukali se na jiný typy 406tek. a u nějaké Sport verze je tam sbíhavost zadku 1,5mm. Takže zítra tam jedu oa reklamaci.

Jinak ve stupních se to udává taky. Ale mm jsou vidět i na tom obrázku výše!!

Původně zaslal: djgeorge

Tak jsem byl u auta. na stitku motoru je PSA LFV (nebo Y) 10KJC4 20218017

a ve Win je od pate pozice BLFY. Diky

Tak je to docela jasny, ktery sloupecek tabulky je pro tebe. (stejne jsou az na jeden stejny)

Jinak na cteni VIN cisla je dobra tahle tabulka.

[upravil dne 27.6.2007 Tornado]

post-0-14109595885835_thumb.gif

A když už to tu je tak ať je to komplet...odklon a záklon u předních kol se seřizovat nedá,

tyto hodnoty a jejich tolerance jsou sice dané, ale jejich skutečné hodnoty ovlivňuje stav horního uložení tlumiče, stav silentblokú ve spodním rameni, případně rovnost - nerovnost tlumiče.

post-0-14109595886004_thumb.jpg

Taky jste tady nikdo nezmínil, že seřídit geometrií na 406 ce má jednu zásadní věc. Musí se vůz na zadní nápravě stáhnout do přesné světlé výšky vozu. Jsou na to spec. přípravky a na vozu je značka na kterou se musí výška nastavit. Jinak je vše blbě.

Ty jo. No já si říkal, k čemu je všude udaná ta světlá výška. To se ale divám, že to v tom pneuservisu nevědí. O kolik se to musí asi tak snížit?

Dneska jsem byl znovu na seřízení, kde mi sbíhavost zadku stáhli z 3,4 mm na 1,4. Po cestě do brna bylo znát malé zlepšení, že mi auto tak neháže prdelí po půjezdu nerovnostmi, ale není to to ono!!!

Ještě by mě zajímalo, jak uvedl OK406 na obrázku parametrů zadní nápravy, tak pro jaké disky to platí 14 palců nebo 15. Ono to na tom dost záleží, pokud není hodnota uvedena ve stupních.

Tak nevím, zda tam jít znovu na reklamačku, aby mě neměli za v...!

Já mám motor RFV 2.0i 16V a mám tam 15 disky už z výroby a zapsané.

Odkud se tedy měří ta světlá výška. Zajímalo by mě o kolik se to musí snížit. může to mít na tu sbíhavost velký vliv???