Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Dotaz - alternator


xVlasta

Recommended Posts

Zdravim vsechny,

vcera mi odesel na 405 alternator a mam tri moznosti :

1) koupit novy - (ovsem pro cenu jsem to zavrhnul)

2) vrakoviste - (cca za 1 500,-), ale je z 309....

3) nechat opravit puvodni

rozhoduji se do ktere alternativy jit .

Nakolik az muze vyjit oprava puvodniho ??

Diky cau Vlasta

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

xVlasta: to uz se tu taky parkrat resilo - rozeber ho, zjisti jeho stav a podle toho vymen jen potrebne casti, nebo si sezen jiny. Jen je tam obcas blby pajeni, potrebujes celkem vykonnou pajku. Dily viz napr. Magneton, Auto Vachta, nebo nejaka firma u F-M (ma zasilkac) apod. Anebo to nech zrepasovat nejakou auto elektro dilnu. Nechaval jsem si delat starter, pred mnoha lety, a stalo to kolem 2000,-.

[Editován dne 24/9/03 Dydzej]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No dneska se mi na to mrkne elektrikar, tak uvidim co presne tam bude potreba vymenit. Jen jsem se chtel predbezne informovat na kolik se muze cena az vysplhat.....:mad:

Nejvice me zklamalo, ze za jizdy se mi nerozsvitila kontrolka na palubce a totalne jsem vyzdimal baterku...:mad::mad:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl taky peripetie s altíkem (viz příspěvek jinde) a taky se mi nerozsvítila kontrolka. Ani nevím, na co tam vlastně je.. Ale tady jsem koupil voltmetr od firmy Equs, napojil na spínací skříňku a teď vím, jak to tam s tou elektrikou je a pokud je něco mimo normál, hned zbystřím. Nehledíc nato, že jak jsem to koupil, tak to zlevnili, tak jsem byl trošku naštván...:(

Napsán autorem xVlasta

No dneska se mi na to mrkne elektrikar, tak uvidim co presne tam bude potreba vymenit. Jen jsem se chtel predbezne informovat na kolik se muze cena az vysplhat.....:mad:

Nejvice me zklamalo, ze za jizdy se mi nerozsvitila kontrolka na palubce a totalne jsem vyzdimal baterku...:mad::mad:

[Editován dne 25/9/03 gvg]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak si dej bacha, aby ti neodešla i baterka. Taky jsem musel dojet na baterku cca. 8km a od tý doby nejde nabt. Byla to půl roku stará baterka :mad: vůbec nedrží napětí. Když jsem sháněl alt. já tak jsem zjistil, že na většině peugeotů jsou stejný. Stačí ho vzít sebou a porovnat úchyty. Pak se to ještě liší ve výkonu, ale ne moc rapidně.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamos co ma P205ku 1.9D tak mu na altiku odesly loziska.Jenze auto nutne potreboval a rozbitej altik dal do opravy tak si tam dal obycejnej ze shade 120.Sice musel trosku poupravit uchyt a vyvezt jeden drat na cerpadlo,jinak mu to nedobijelo.Dobijela v pohode a altik mel temer zadaco.Kupovat novej origo. za nekolik tisic nema smysl.Myslim si ze do 205tek pasuje jakejkoliv,akorat se to musi trosku mechanicky a pripadne elektricky poupravit. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

xVlasta: a ta kontrolka se ti rozsviti, kdyz mas chcipnutej motor? jestli ne, tak jsou to na 80% uhliky.. zadna krec....

Deeper, ja jel jednounan baterku z Prahy od sjezdu na Jizni spojku ze smeru od Brna az do LPzne :o) a za tmy..... Ta baterka bykla fungl new a vydrzela potom jeste asi 2,5 roku...... to altik sel do sraciek behem te doby 2x

Filip: ted vozim nisto 50Ah altiku 80A a svetla poblikavaji (hlavne pri sepnuti sahary teda.....) porad. Uhlikama to nebude...... Asi bych spi rekl, z eby to trochu zpravila poradne udelana kostra...

A pak.... ten altik nemuze stihat proudove narazy jako je zapnuti vetsiho spotrebice.... a taky zalezi na otackach motoru (altiku.... mensi remenice by to mohla mozna vyresit :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se vcera dozvedel, ze alternator je ok, ale odeslo relatko a jeste nejake veci.....(osobne jsem s tim elektrikarem nemluvil), ale dneska by jsem mel mit auto a budu mit i vycet materialu....(cena materialu cca 1 200,-kč)

Diky vsem za reakce !

Cau Vlasta

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

loziska se samozrejme vymenit daji

me to delali pred rokem a sfoukli pro tom i vymenu uhliku a diod a stalo to asi 1300.

Novej altik stoji okolo 15000, takze si dobre rozmysli, co chces udelat :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...