Pelda

Odvzdušňováni chladící soustavy?

8 posts in this topic

Čau lidi mam další problem mam 205 1.9 gti 88kw r.v 88 po ujeti 20km z toho tak 5km po městě sa mě přehřívá auto teplota je kolem 100° že prý se to kdesi dá odvzdušnit jeden odvzdušnovák jsem našel jak vede hadice na chlazeni z kabiny auta a druhy odvzdušňovák je kde prosim pordate? nebo co by mohla byt možná příčina že se auto přehřívá? kapaliny je dost diky za odpoved :papa

já nevím, mám diesela...

jeden ozdvdušňovák je na hadici topení, další jsou na tělese termostatu - imbus č.5 (takové hezké, mosazné)

Většinou se to plně ovzdušní až když to pustí termostat...

... Termostat je v pořádku???

Pelda: pokud je termostat v pohodě, pak nechápu tvoji otázku :" Kde je ten termostat?"

Nazdárek :papa

Nevím jestli jsi tento problém už vyřešil :nevim, ale pokuď né tak za přehříváním může být spoustá fáktorů :roll. Od termostatu který se ti může sekat a úplně se neotvírá, nebo vodní kámen v chladiči a nebo že tam máš někde vzduchovou bublinu, ale odkuď se tam vzala :o?

To by mohla být i ta nejhorší varianta, že se ti do chladicího okruhu dostávají vyfukové plyny (to by jsi ale cítil z nádobky kap.) kolem těsnění hlavy atd. A vlastně žačné ti to vařit ?, zapíná se ti ventilátor? může být třeba vadné čidlo teploty vody....

Snad jsem ti aspoň trochu pomohl, tak práci čest a rukam klid :papa :papa