Sign in to follow this  
Followers 0
ajven

ako demontovať palubnú dosku ?

12 posts in this topic

keďže mi ušlo medium v klíme za týždeň po naplnení:bojim:grr

chcem sa pozrieť pod palubku či neušlo medium tade pri výparníku.

Už ste to niekto robil ?

A ako to ide vybrať von ?

ajvene neplaš se. I kdyby si to rozebral tak tam očima nic nenajdeš! Zajeď si s tim za technikem na klimy, on to natlakuje a kde to bude utíkat ze systému tak tam to bude slyšet.

Pokud ti to plnili před týdnem jako "prázdnou", tak se docela divím,že tu tlakovku před naplněním neudělali. A rozebírat palubku a komplet boudu rozvodu vzduchu včetně výparníku je sakra pakárna, navíc bez speciálních kroužkú na rozebírání tlakových trubek klimy neuskutečnitelná.....

chystam sa za nim este raz, ale neviem,neviem co cosi lepsie dostanem.

Moja draha polovicka uz doma nechce pocut o klimatizacii v aute :grr:grr Vraj len peniaze sa vyhadzuju do vzduchu. :o

skusim este jednu vec. rozoberiem prenu masku a skusim pozriet na chladici pri kompresore ci tam nie je unik. :myslim

Tobě tam při plnění nedali kontrastní látku? Co vim, tak každej servis při plnění klimy tu kontrastku dává, aby hned věděli, že celej okruh těsní:super

Normohodina v Peugeote na rozobratie celej palubky je 6 hodin, bez specialnych klucov to neurobis. S tymto by som sa nezaoberal, ale siel by som do ineho servisu.

pri plnení sa dáva kontrasná látka ktorú je vidno kadiaľ to uniká cez špeciálne okuliare myslím že na princípe ultrafialového svetla, tak to hovoril môj mechanik

1. natlakovat a kukat či nepadá tlak a či to fučí

2. dat kontrasnú látku a pozorovat kadiaľ to uniká

urcite, neblazni s demontazou palubky, ten co ti to plnil, nech to vytiahne, natlakuje vzduchom a preveri tesnost, obycajne to tak robia vsetci co plnia klimy, ak udrzi tlak, az potom sa dava medium. Ale to on vie isto lepsie ako ja :super

Je to hlavne rychlejsie ako vyberat palubku, naviac nemusis ani tam najst zavadu. Tych 6 normohodin v znackovom servise je trochu privela, asi aj s obedom a partou mariasu, my amateri sme to zmakli za cca 3,5h.

to Yantschi: OK, vozim sa na peknej striebornej P406, kombi, 2,0HDI, 66kW+nieco k tomu;)

To Argo: Typ pezotika mam v podpise, SPZ mam NR-406-DS a Tvoja SPZ (ak to nie je problem zverejnit), lebo takych kombikov tu jezdi niekolko.