Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

406 motor 2.0 za 2.2 HDi


kukikuk

Recommended Posts

no co jsem tak koukal pod viko :o tak vsechny trubky od turba k sani(jsou tam dve :aut jedna naprimo a druha pres IC-ten je stejnej) slysel jsem ,ze je masivnejsi prevodovka, ulozeni nevim a hlavne jsou to jen fapky :D -takze koupit totalku a odstrojit co treba a zbytek prodat, nekde byla debata- 15-35tis, ale znas to :roll

jestli pojedu na Sebetov,tak si to budu asi hlidat :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, já myslím, že byste do toho měli jít. Jinak tady furt někdo sýčkuje (např. já), že je to složité atd.

Napište pak náklady, počet hodin, a hlavně, jestli se to podaří zprovoznit - předpokládám, že i čidla budou jiného typu a taky kabelové svazky.

Napište taky, jestli se podaří udělat změnu v TP, aby to bylo papírově čisté. (Anebo toto se neřeší, a pak před prodejem tam hodíte zpět původní motor?)

PS: pro vysvětlení: ten 2,2 HDi co mám, je jak hodinářská práce, spousta čidel a funkcí a já i servisák kolem toho chodíme po špičkách, aby se udržel v origo stavu kdy všechno funguje jak má.

Anebo to pak dopadne takhle:

http://www.peugeot-club.com/forum/post.php?action=reply&fid=58&tid=17226

Původně zaslal: PEDRO

Mám stejný problém - scháním 406-ku 2.0 HDi od roku 2000+ ..před nedávnem jsem jednu koupil a ukázalo se,že je v ní motor co tam nemá vůbec co dělat a evidenčáci mě vyhodili obloukem.:grr Po konzultaci s polísmenama jsem auto vrátil a teď nemám čím jezdit a já si už tak moc zvyknul :D. Prosím pokud někdo ví o "slušném" výše zmiňovaném autě dejte echo.Odměnu vyplácím třeba ve slivovici :super

(uvedený citát je ovšem důkaz, že to jde:D)

[upravil dne 26.6.2007 P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: P607Olda

Chlapi, já myslím, že byste do toho měli jít. Jinak tady furt někdo sýčkuje (např. já), že je to složité atd.

Napište pak náklady, počet hodin, a hlavně, jestli se to podaří zprovoznit - předpokládám, že i čidla budou jiného typu a taky kabelové svazky.

Napište taky, jestli se podaří udělat změnu v TP, aby to bylo papírově čisté. (Anebo toto se neřeší, a pak před prodejem tam hodíte zpět původní motor?)

PS: pro vysvětlení: ten 2,2 HDi co mám, je jak hodinářská práce, spousta čidel a funkcí a já i servisák kolem toho chodíme po špičkách, aby se udržel v origo stavu kdy všechno funguje jak má.

Anebo to pak dopadne takhle:

http://www.peugeot-club.com/forum/post.php?action=reply&fid=58&tid=17226

Původně zaslal: PEDRO

Mám stejný problém - scháním 406-ku 2.0 HDi od roku 2000+ ..před nedávnem jsem jednu koupil a ukázalo se,že je v ní motor co tam nemá vůbec co dělat a evidenčáci mě vyhodili obloukem.:grr Po konzultaci s polísmenama jsem auto vrátil a teď nemám čím jezdit a já si už tak moc zvyknul :D. Prosím pokud někdo ví o "slušném" výše zmiňovaném autě dejte echo.Odměnu vyplácím třeba ve slivovici :super

(uvedený citát je ovšem důkaz, že to jde:D)

[upravil dne 26.6.2007 P607Olda]

Kamo dík za rady uvidím co my na to řekne můj mechanik,ale určitě jsem zase o něco chytřejší,a jak jsem se dočetl tak fakt hodinky před kterýma je fakt potřeba chodit potichu....:D:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci to sem zas jednou nahodil lakave tema ze, me strasne bavi cist jak jsou tu dve strany, jedna pro a druha proti a vsechno se to mezi nima mele, taky sem se chtel jen informovat, kdyby nahodou se neco semlelo, nedej boze me umre motor, tak uz bych tam daval asi tu dva dvojku, zmena je zivot, a vse jde kdyz se chce:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kukikuk

Kluci to sem zas jednou nahodil lakave tema ze, me strasne bavi cist jak jsou tu dve strany, jedna pro a druha proti a vsechno se to mezi nima mele, taky sem se chtel jen informovat, kdyby nahodou se neco semlelo, nedej boze me umre motor, tak uz bych tam daval asi tu dva dvojku, zmena je zivot, a vse jde kdyz se chce:roker

Jestli máš neomezenej rozpočet tak proč ne že?

Jinak podařit se to může, proti tomu žádná. Byla tu vyměna dieselů v 205 a i já sem skládal do 605 (z jednoho rozbitýho 2.0i 89kw a jednoho 2.0 bez vstřiku) jeden fungující motor.

Rozdíl proti tomu co chcete udělat vy je v tom, že máte složitý moderní motory s obrovskou elektronikou. V té elektronice bude největší háček, pak samozřejmě papíry.

A P607Olda má pravdu, blbý čidlo teploty - pro 2.0 v 605 jich existuje asi 6 různých typů. Vybrat ten správnej je věda.

Pak sem zvědavej s jakou úspěšností seženete ten požadovanej motor v dobrým stavu, za rozumný peníze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi to nebude pr**l ale proč hledat jak to nejde a ne jak to jde....To chce koupit nějakou totálku na střechu a vyměnit celou motorovou elektriku a PC atd....já vím že by bylo jednoduchší koupit jiné auto ale když už v tom máš nacpaných dost peněz na servise tak jse to nevyplatí prodávat....

Já neříkám že ho chci ted vyměnit ale kdyby mi umřel motor tak tam prdnu tu 2,2.....:papa:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: PŘEMA

Původně zaslal: P607Olda

Chlapi, já myslím, že byste do toho měli jít. Jinak tady furt někdo sýčkuje (např. já), že je to složité atd.

Napište pak náklady, počet hodin, a hlavně, jestli se to podaří zprovoznit - předpokládám, že i čidla budou jiného typu a taky kabelové svazky.

Napište taky, jestli se podaří udělat změnu v TP, aby to bylo papírově čisté. (Anebo toto se neřeší, a pak před prodejem tam hodíte zpět původní motor?)

PS: pro vysvětlení: ten 2,2 HDi co mám, je jak hodinářská práce, spousta čidel a funkcí a já i servisák kolem toho chodíme po špičkách, aby se udržel v origo stavu kdy všechno funguje jak má.

Anebo to pak dopadne takhle:

http://www.peugeot-club.com/forum/post.php?action=reply&fid=58&tid=17226

Původně zaslal: PEDRO

Mám stejný problém - scháním 406-ku 2.0 HDi od roku 2000+ ..před nedávnem jsem jednu koupil a ukázalo se,že je v ní motor co tam nemá vůbec co dělat a evidenčáci mě vyhodili obloukem.:grr Po konzultaci s polísmenama jsem auto vrátil a teď nemám čím jezdit a já si už tak moc zvyknul :D. Prosím pokud někdo ví o "slušném" výše zmiňovaném autě dejte echo.Odměnu vyplácím třeba ve slivovici :super

(uvedený citát je ovšem důkaz, že to jde:D)

[upravil dne 26.6.2007 P607Olda]

Kamo dík za rady uvidím co my na to řekne můj mechanik,ale určitě jsem zase o něco chytřejší,a jak jsem se dočetl tak fakt hodinky před kterýma je fakt potřeba chodit potichu....:D:papa

Mužu se zeptat kdo je tvůj vrchní mechanik?

Jinak vyměnit motor určitě pude, ale aby byl na 100% funkční tak to bude chtít dost času aby se vychytali všechny blbosti.Dneska sem vyděl v Opavě Mercedes co měl v sobě 3.5TD hej vrazit něco takoveho do 405 tal my to utrhne ruce i s prdelí:D:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...