Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

rozvody


graver

Recommended Posts

Mám čerstvou bazarovku 405SRI, takže se chystám vyměnit (mimo jiné) rozvodový řemen. Moc se mi ale nechce do kladek - jaou tam tuším dvě (vodící a napínací) a je to hrozná pálka. Dá se nějak objektivně posoudit, jestli jsou ty kladky ještě OK?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

graver : Ono zalezi na tom, jaky tam das remen - teda od jaky firmy.

Kamos treba nechal menit na Fokusa (ma 2 remeny) jenom rozvodaky a i s montazi ho to vyslo na 2300,- (tusim Diesel servis v Plzni).

Kladka stoji okolo 1 000 ks, nevim, kolik jich tam je - asi dve.

Me to nabizeli u nas v servisu na 205 za 5 000 Kc celkem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sirael : to chroupani - to se odstranilo, nebo ne? Pac me to chroupe taky, ale jenom hdyz najedu na nejaky prah a kola se odlehci. A pak nekdy pri zataceni, ale to musim jet dost potichu, tak tam neco cvakne.

Poloosa by to nemela byt, pac v tahu to nedela - jsou to takove dute zvuky.. jako kdyby se vepredu bylo nejaky prkno, a to se prohybalo . ;)

Ja to neresim, dela to uz cca 5 000 km, bez nejakych vaznejsich zrad a jenom obcas. Ale co by to mohlo byt ?

Jinak, to co resis, ti rozhodne nezavidim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jezkovi.voci : Asi takto : opotrebenim a unavou materialu dojde k nahle destrukci remenu. Diky setrvacnym hmotam ventilu dojde k jejich neusporadanemu pohybu a naslednemu kontaktu s pisty. Cimz se ventily deformuji a tudiz nejsou schopny plnit svou funci.

Jinak, potkaji se ti ventily, auto je schopny jizdy na lane a ty si priprav prachy na novej motor, nebo alespon na novou hlavu.

Nechci te ale nijak strasit :(

Dodatek : U 306 by mela byt vymena po 120 000 km - ale 306 nemam (tak to neber zavazne).. ale zkus se zeptat v Peugeot-servise. Treba ti i odpovi. Taky zalezi, jak je tam ten remen dlouho a od jakeho vyrobce.

[Editován dne 24/9/03 vix]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

graver: Já jezdím do servisu do Rajhradu a můžu ti říct, že ten chlapík je schopnej. Jen tak někomu Lvíčka nesvěřím, ale jemu věřím. Takže jestli máž zájem tak:

Jiří Máša: 602 570 730

Je to v Rajhradě ve spodním klášteře přímo v objektu.

vix: Rupání zatím nepřestalo, ale říkal pan doktor přes autíčka, že prej to chce nový ramena, a protože mám ten novej typ, tak 2400,- za každý

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Sirael: Tak vidim zes byl spokojenej s \"rajhradskou\" praci - to jsem rad ze jsem ti nedal spatnej tip!

Az budu s Jirkou mluvit tak mu to nenapadne reknu at ma radost :P

p.s. Asi jsi nevidel to jeho dovezeny 306 cabrio - pininfarina - komplet v kuzi s navigaci, s nadhernyma orig. litakama atd.? Fakt cool, sice bourany na predek, ale to pro nej neni problem :-)

Ach jo.. aji kdybych na to mel tak to stejne neproda :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...