GOHii

Větrací mřížky - demontáž

22 posts in this topic

Demontáž a montáž

Jsou nějaké zkušenosti s opravou ovládacího kolečka u větrací mřížky, které pouští či zavírá průtok vzduchu do kabiny?

U řidiče mi mechanismus vyskočí a pak nejde zpět otevřít. Musím sundat boční plast, nasadit jakýsi čep do drážky a pak to zase jde, ale jak zapomenu a otočím naplno, tak to opět vyskočí. Chtěl bych to rozebrat, ale nevím co mě čeká, abych nějaký z těch plastů nepoškodil...:roll

Toto jsem našel na SERVISu hl. stránky, platí to i pro 307 SW ?

Krok 2: Nasedněte dovnitř. Vytáhněte mřížky ventilace. Napřed je sklopte dolů, pak je povytáhněte kus k sobě za levý horní roh. Následně je srovnejte do rovné polohy a vyjměte je za levou hranu. Chce to trochu síly a hodně opatrnosti, ale jde to celkem snadno.

V servise mi poradili, že by to neměl být problém. Prý se vytlačí celý tunel i s mřížkou. Vše je přístupné po sundání bočního plastu.... tak nevím, moc se mi to nezdá...:myslim

Prý je to jako na tomto obrázku...

ROZVOD VZDUCHU 307 00008264W5 321.93 Kč

post-0-14109595958163_thumb.jpg

super vlakno :) otazka, debata a vyreseni jeden clovek :super to jsem tu jeste nevidel :D ale dobry info jinak :papa

Takže pro dokončení tohoto problému ještě jedna fotka, jak jsem problém odstranil ... :)

post-0-14109595976291_thumb.jpg

Takže ještě jedna záludnost na výše uvedeném postupu.

Musel jsem to svázat směrem nahoru, jelikož to mělo tendenci

přeskočit za ten spodní díl a blokovat tak celý mechanismus.

Nyní už je to bez problému funkční. Uvidíme jak dlouho, použil jsem

kvalitní vyvazovací voskovaný provázek, kterým se vážou kabelové svazky.

Potřeboval bych vyměnit tuhle větrací mřížku ve středovém sloupku. Jak se provádí výměna? Stačí jenom "opatrně" vyndat celý tunel a namáčknout nový? Kde se takový nový dá sehnat?

Omlouvám se za jistě začátečnické otázky, mám Pežoutka 10 dní a stále se seznamujeme.

Původně zaslal: amiandrew

Potřeboval bych vyměnit tuhle větrací mřížku ve středovém sloupku. Jak se provádí výměna? Stačí jenom "opatrně" vyndat celý tunel a namáčknout nový? Kde se takový nový dá sehnat?

Omlouvám se za jistě začátečnické otázky, mám Pežoutka 10 dní a stále se seznamujeme.

A vyměnit pouze mřížku jako takovou, nebo i mechanismus?

Tady to bude trošku složitější. Nejspíš je to součást celého středního panelu. Napovídá tomu i obrázek z kusovníku.

post-0-14109596118628_thumb.jpg

CAST PAL.DESKY 307 - stříbrný dekor

obj .č.: 0000821180

Cena bez DPH: 1601.26 ,-

Původně zaslal: GOHii

Původně zaslal: amiandrew

A vyměnit pouze mřížku jako takovou, nebo i mechanismus?

Tady to bude trošku složitější. Nejspíš je to součást celého středního panelu. Napovídá tomu i obrázek z kusovníku.

jj je to soucast stredniho panelu!ted jsem to cely rozebiral,ptz jsem ho chtel strikat a muselo jit vse ven,vcetne radia a mrizky se vyndaji az po vyndani panelu.

Potřebuji jí vyměnit kompletně i s mechanismem. Je to celé poskákané a rozlámané.

slo to celkem v pohode!na tech dvou strednich panelech byly 4 srouby a pak jen vyndat radio a kastlik vycvaknout manzetu od radicky,ovladaci cudliky nahore.A pak uz to drzelo jen na par pacckach a ty sly uplne v pohode.a mrizky sly taky celkem lehce!

Původně zaslal: hudy

slo to celkem v pohode!na tech dvou strednich panelech byly 4 srouby a pak jen vyndat radio a kastlik vycvaknout manzetu od radicky,ovladaci cudliky nahore.A pak uz to drzelo jen na par pacckach a ty sly uplne v pohode.a mrizky sly taky celkem lehce!

A objevil jsi tam něco zajímavého? Tam by mělo pak být vidět čidlo teploty pro klimatizaci...

tak to jsem nejak nezkoumal!mam automatickou a ta po odmontovani stredoveho panelu zustala na svem miste.