Sign in to follow this  
Followers 0
Neon

Gumy 225/50/16

7 posts in this topic

Vejde se mi rozměr 225/50 na 16tkách kolech s ET15 na 406tku?? Šíře ráfku je 7 palců, to není problém, ale 225 šíři gumy jsem na autě nikdy neměl, tak nevím a jak se zvedne spotřeba oproti 195/65/15?? Díky za odpovědi

Alternativní rozměr má rozdíl oproti origu 0,48%, což je v cajku ... :papa

2.0 16V je sice oproti dieselu slusnej vykonovej rozdil, ale stejne si myslim, ze ho precenujes :D

Já tento rozměr na autě mám, ale je to jak motokára, moc se mi to nelíbí, když já raději to pohodlí i pro auto:papa

Původně zaslal: Neon

Vejde se mi rozměr 225/50 na 16tkách kolech s ET15 na 406tku?? Šíře ráfku je 7 palců, to není problém, ale 225 šíři gumy jsem na autě nikdy neměl, tak nevím a jak se zvedne spotřeba oproti 195/65/15?? Díky za odpovědi

Alternativní rozměr má rozdíl oproti origu 0,48%, což je v cajku ... :papa

Já mam 7,5x16 ET 15 nebo 18 ted nevim v zadu gumy 225/55. v zadu to strejchá o podběh jak je hrdlo nadrže a když jedu ve čtyřech lidech tak mi strejchá kolo na pravé straně o podběh. ve předu mam 205/55 a do zadu dám 215 časem.

Spotřeba se zvedla cca 0,5l/100km

Já si nechci kupovat tyto pneu záměrně, ale mám možnost koupit trony i s těmito pneu, které mně patrně jednu sezonu vydrží, jako další bych si koupil patrně 205/55/16 všechny 4. Uvidim, prostě to zkusim a bude ... spotřeba 0,5l/100 ... tak to by se mi moc nelíbilo, ale holt babička mně jednou řekla, když jsem si nechal bodnout náušnici a začalo mi to hnisat "parádo trp" a u aut to bude taky tak ... ;) Ale myslim, že oproti plechům 195/65/15 a alu 205/55/16 snad nebude ta spotřeba tak moc rozdílná ...

ja mám 1,8 16v pred tím sem měl 185/70 14 a jezdil jsem za 7,5/100 ted mam vpredu 205/55 16 a v zadu 225/55 16 (dočasně) a s nima jezdím približně 7,9-8l/100

pokud mas možnost je vyzkouset tak je to v pohode.

co se tyče rozdilu mezi mima a tvima tak si myslim že to nebude tak hrozny maš menši profil a menši disk na šířku takže by to mohlo jit.

Neon: mam tuhle kombinaci a na spotrebe to neni znat co tam je, ty letni jsou sirsi ,ale zas jdou lehko ,vic nez 205 v 16 bych tam nedaval, jen vetsi cena