Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kolik km má interval P Boxer (DUCATO) 2,8 HDI???


Medvěd

Recommended Posts

Aktuálně řeším tento problém:

Loni jsem jezdil s novým Ducatem 2,8 JTD (domnívám se, že Boxer i Jumper mají tyto motory identické, tuším že výrobce je IVECO) a autorizovaný servis tvrdil, že interval výměny je 30 000 km.

Letos jsem přestoupil k jiné firmě, kde jsem dostal DUCATO 2,8 JTD r. v 2004. Když jsem navštívil totožného koncesionáře, ke kterému jsem jezdil s předchozím autem, opět mi tvrdil, že výměna je po 30 000 km. Momentálně jsem najel od poslední výměny 20 000 km (najeto 180 200, olej měněn ve 159 866) a když to zjistil nový člověk, který se má starat o technický stav aut, přesvědčuje mě, abych si zajel olej vyměnit. Přiznám se, že se mi nechce stát další den v servisu (v červnu jsem měl prostojů už dost), ale zase kdyby kvůli oleji motor odešel, asi bych mohl mít docela problém.

Jde mi tedy konkrétně o to:

a) Jaký interval výměny oleje má Peugeot Boxer 2,8 JTD???

b) Kdy se dělají u tohoto motoru rozvody???

Servisku jsem k autu nedostal

Děkuju za konkrétní odpovědi

[upravil dne 23/6/2007 Medvěd]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Aktuálně řeším tento problém:

Loni jsem jezdil s novým Ducatem 2,8 JTD (domnívám se, že Boxer i Jumper mají tyto motory identické) a autorizovaný servis tvrdil, že interval výměny je 30 000 km.

Letos jsem přestoupil k jiné firmě, kde jsem dostal DUCATO 2,8 JTD r. v 2004. Když jsem navštívil totožného koncesionáře, ke kterému jsem jezdil s předchozím autem, opět mi tvrdil, že výměna je po 30 000 km. Momentálně jsem najel od poslední výměny 20 000 km (najeto 180 200, olej měněn ve 159 866) a když to zjistil nový člověk, který se má starat o technický stav aut, přesvědčuje mě, abych si zajel olej vyměnit. Přiznám se, že se mi nechce stát další den v servisu (v červnu jsem měl prostojů už dost), ale zase kdyby kvůli oleji motor odešel, asi bych mohl mít docela problém.

Jde mi tedy konkrétně o to:

a) Jaký interval výměny oleje má Peugeot Boxer 2,8 JTD???

b) Kdy se dělají u tohoto motoru rozvody???

Servisku jsem k autu nedostal

Děkuju za konkrétní odpovědi

[upravil dne 23/6/2007 Medvěd]

intervaly vyměny oleje se i odost liší podle druhu používaného oleje.

rozvody u Jumpy,Boxer HDI jsou 180 nebo 200 tisic ted si nejsem přesně jisty

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na strankach Peugeotu se Boxer s 2,8l motorem uvadi ne jako HDi, ale jako SOFIM. Jiny 2,8l diesel tam neuvadeji. :myslim

Ktery mas rok?

Udaje ze stranek Peugeotu:

07/2000-12/2000 - olej 20tis.km/2roky (15tis.km/1rok) - rozvody 120tis.km/10let (90tis.km/5let)

01/2001-04/2004 - olej 20tis.km/2roky (15tis.km/1rok) - rozvody 120tis.km/10let (90tis.km/5let) PDF

05/2004-04/2006 - olej 30tis.km/2roky (20tis.km/1rok) - rozvody 120tis.km/10let (80tis.km/5let) PDF

Udaje v zavorkach jsou pri narocnejsich provoznich podminkach.

[upravil dne 23.6.2007 Tornado]

[upravil dne 23.6.2007 Tornado]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Tornado

Na strankach Peugeotu se Boxer s 2,8l motorem uvadi ne jako HDi, ale jako SOFIM. Jiny 2,8l diesel tam neuvadeji. :myslim

Ktery mas rok?

Udaje ze stranek Peugeotu:

07/2000-12/2000 - olej 20tis.km/2roky (15tis.km/1rok) - rozvody 120tis.km/10let (90tis.km/5let)

01/2001-04/2004 - olej 20tis.km/2roky (15tis.km/1rok) - rozvody 120tis.km/10let (90tis.km/5let)

05/2004-04/2006 - olej 30tis.km/2roky (20tis.km/1rok) - rozvody 120tis.km/10let (80tis.km/5let)

Udaje v zavorkach jsou pri narocnejsich provoznich podminkach.

[upravil dne 23.6.2007 Tornado]

120 tisic rozvody jsou u benzinu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Tornado

To jako ze se delaly Boxery i s 2,8l benzinovym motorem?

Na strankach Peugeotu uvadeji jen diesel. Jak Medved napise kterej ma rok, tak tu hodim celou stranku v PDF skrz ty vymeny.

ta 2,8 je nafta , jen mě překvapily ty intervaly , mě v několika peugeotech řekli benzin 120 tisic, HDI 160tis a HDI boxer 180-200 tisic or 10let u všech tedy.sem to i někde četl,nějaka přiručka to byla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Tornado

Na strankach Peugeotu se Boxer s 2,8l motorem uvadi ne jako HDi, ale jako SOFIM. Jiny 2,8l diesel tam neuvadeji. :myslim

Ktery mas rok?

Udaje ze stranek Peugeotu:

07/2000-12/2000 - olej 20tis.km/2roky (15tis.km/1rok) - rozvody 120tis.km/10let (90tis.km/5let)

01/2001-04/2004 - olej 20tis.km/2roky (15tis.km/1rok) - rozvody 120tis.km/10let (90tis.km/5let) PDF

05/2004-04/2006 - olej 30tis.km/2roky (20tis.km/1rok) - rozvody 120tis.km/10let (80tis.km/5let) PDF

Udaje v zavorkach jsou pri narocnejsich provoznich podminkach.

[upravil dne 23.6.2007 Tornado]

[upravil dne 23.6.2007 Tornado]

Takže díky za info - vzhledem k tomu, že k autu není serviska (a nevěřím tomu, že by bylo možné dohledat, kdy byly dělaný rozvody) budu se muset objednat do servisu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pdf mě dost překvapilo, nemůže se to lišit i tím že auto je třeba valník,autobus,dodávka apod. ?

Medvěde zajdi do autorizovaného servisu a oni ti podle VIN čisla řeknou (teda pokud to auto bylo servisováno v peugeot servise) kdy se dělaly prohlidky a opravy.takhle se daji zjistit i skutečné km,páč u každé opravy je uveden počet ujetych km a datum samozřejmě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jeden dotaz - auto je FIAT Ducato, je to stejný motor jako v tom Boxeru??

To Pe.Tr - mám pocit, že auto jezdilo do všemožných servisů, tzn. že zjistit, zda byly rozvody dělané znamená spojit se s účetní ve Frýdku a donutit jí, aby prohlédla veškeré faktury týkající se oprav tohohle auta - to je opravdu jednodušší zajet do servisu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Ještě jeden dotaz - auto je FIAT Ducato, je to stejný motor jako v tom Boxeru??

To Pe.Tr - mám pocit, že auto jezdilo do všemožných servisů, tzn. že zjistit, zda byly rozvody dělané znamená spojit se s účetní ve Frýdku a donutit jí, aby prohlédla veškeré faktury týkající se oprav tohohle auta - to je opravdu jednodušší zajet do servisu

Dival jsem se do programu Autodata, Ducato a Boxer s motorem 2,8l tam jsou uvadeny jen do roku 2002.

Ale i tak mi to naslo ze:

Ducato 2.8 JTD, kod motoru 8140.43S 94kW

Boxer 2.8 HDi, kod motoru 8140 (43S) 94kW

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Ještě jeden dotaz - auto je FIAT Ducato, je to stejný motor jako v tom Boxeru??

To Pe.Tr - mám pocit, že auto jezdilo do všemožných servisů, tzn. že zjistit, zda byly rozvody dělané znamená spojit se s účetní ve Frýdku a donutit jí, aby prohlédla veškeré faktury týkající se oprav tohohle auta - to je opravdu jednodušší zajet do servisu

to potom jo , ale nedáš nic za to když to zkusiš, ja poslal email s Vinem Domanskemu a k memu autu mi poslal tabulku a k tchanovi mu mi zavolal a řekl mi co našel za opravy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Původně zaslal: Dundee

Docela koukám, že do HDi se nechá dávat olej 10W40:o Jsem myslel, že tam jde jen 5W40 a lepší...

Lepší nebo horší olej se nedělí podle toho, jestli je 5W nebo 10W.

Myslel jsem viskozitou "lepší" (5W30, 0W40, 0W30 atd.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...