Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jaký olej do monobloku


jeffik1

Recommended Posts

Já vím, že dneska už s tímhle staříkem moc lidí nejezdí, ale snad se tu najde někdo, kdo poradí. Mám 205 s motorem 1.4 monoblok (tuším XY) Čili má společnou olejovou náplň pro motor a převodovku, ale vůbec netuším, jaký olej tam dát. Za celý ty dva roky, co ho mám, jsem tam lil obyčejnou polosyntetiku 10W40. Teď mne čeká další výměna chtěl bych tam dát olej, který tam skutečně patří. Poradíte někdo? Nechci se nachytat od prodejců a nechat si vnutit nejdražší oleje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdysi byl do těchto motorů speciální olej od ESSO. Předpokládám ale, že už nebude k sehnání. Vzhledem k tomu, že požadavky na mazání motoru a mazání převodovky se dost podstatně liší, je to problém. Jelikož ten motor už bude mít něco naběháno, volil bych 15W-..., ale nějakej kvalitnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Já mám papírově rok 89. Monoblok poznáš celkem snadno, je tam položenej jakoby naležato. Olejovej filtr je na vrchu vedle alternátoru, svíčky jsou směrem k řidiči a spolujezdci... Dyžtak mi napiš na icq 328503325. A na druhou stranu, i do novějšího motoru, pokud se nemýlím, patří také 15W-40, takže si s tím lámat hlavu nemusíš.

[upravil dne 17.7.2007 jeffik1]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...