Sign in to follow this  
Followers 0
jeffik1

Jaký olej do monobloku

5 posts in this topic

Já vím, že dneska už s tímhle staříkem moc lidí nejezdí, ale snad se tu najde někdo, kdo poradí. Mám 205 s motorem 1.4 monoblok (tuším XY) Čili má společnou olejovou náplň pro motor a převodovku, ale vůbec netuším, jaký olej tam dát. Za celý ty dva roky, co ho mám, jsem tam lil obyčejnou polosyntetiku 10W40. Teď mne čeká další výměna chtěl bych tam dát olej, který tam skutečně patří. Poradíte někdo? Nechci se nachytat od prodejců a nechat si vnutit nejdražší oleje.

Kdysi byl do těchto motorů speciální olej od ESSO. Předpokládám ale, že už nebude k sehnání. Vzhledem k tomu, že požadavky na mazání motoru a mazání převodovky se dost podstatně liší, je to problém. Jelikož ten motor už bude mít něco naběháno, volil bych 15W-..., ale nějakej kvalitnější.

Tak máš pravdu, ptal jsem se na dvou místech a shodně mi podle tabulek odpověděli, že bych tam měl dát 15W-40 :potlesk

Jaké výroby máš 205ku? Čeká mě taky výměna a mám asi taky monoblok, podle toho co mi říkal mechanik, ale zase jsem někde tady na foru četl že monobloky se dělali jen do roku 88:myslim

Já mám papírově rok 89. Monoblok poznáš celkem snadno, je tam položenej jakoby naležato. Olejovej filtr je na vrchu vedle alternátoru, svíčky jsou směrem k řidiči a spolujezdci... Dyžtak mi napiš na icq 328503325. A na druhou stranu, i do novějšího motoru, pokud se nemýlím, patří také 15W-40, takže si s tím lámat hlavu nemusíš.

[upravil dne 17.7.2007 jeffik1]