Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jak rozebrat poloosu z 205


jeffik1

Recommended Posts

Nemáte s tím někdo zkušenosti? Praskla mi na ní manžeta na straně u kola. Mám takový pocit, že jí musím rozebrat z druhé strany, ale netuším jak, protože ta druhá manžeta je tam nějak zastrčená. Anebo mi poraďte kde sehnat celou poloosu v dobrym stavu.Minule jsem jí koupil na vrakáči (1500Kč) a za měsíc v ní začalo při zatáčení v pomalý rychlosti "křupat", sice jsem na ní najel přes 10 tis, možná už to tolik ani nedělá (nevzpomínám si), ale moc jí nevěřím. Možná bych se měl zmínit, že tu mám ještě jednu (ohnutou). Předpokládám, že ten kloub blíž k motoru by měl jít vyměnit. Alespoň bych to mohl zkusit :myslim

[upravil dne 22.6.2007 jeffik1]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, musíš ji rozebrat ze strany u převodovky, u kola je poloosa v obyč 205 nerozebiratelná. Pokud jde o tu manžetu na vnitřním kloubu, zřejmě máš tu smůli, že máš kloub, kde je manžeta v kuse s plechovým krytem kloubu - trubkou, co jde přes celý kloub. Ta trubka je zalisována na druhé straně kloubu, dá se to opatrně poodhýbat, ale stejně tě asi koupě nové manžety i na ten vnitřní kloub nemine, a ta manžeta stojí asi tak pětikilo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Ano, musíš ji rozebrat ze strany u převodovky, u kola je poloosa v obyč 205 nerozebiratelná. Pokud jde o tu manžetu na vnitřním kloubu, zřejmě máš tu smůli, že máš kloub, kde je manžeta v kuse s plechovým krytem kloubu - trubkou, co jde přes celý kloub. Ta trubka je zalisována na druhé straně kloubu, dá se to opatrně poodhýbat, ale stejně tě asi koupě nové manžety i na ten vnitřní kloub nemine, a ta manžeta stojí asi tak pětikilo...

Mohl bys mi prosím blíž popsat to "poodhýbání"? Tady je fotka

fotografie0008wz7.th.jpg

Myslíš tu stranu trubky blíž k manžetě anebo opačnou stranu (u náboje). Myslel jsem že je to na té straně u manžety a že to s pomocí šroubováku celý vytáhnu, ale nějak mi to nejde... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Supr, už se mi to povedlo rozebrat, dík moc. Už jen koupit tu manžetu a dát jí tam. Jen z jedný věci mam obavy-bude to těsnit až jí zase složim? Myslim tu stranu, kde bylo třeba ten plech srovnat.

Edit:

Manžetu (tu ke kolu) už mám, sada stála 190Kč :potlesk

[upravil dne 22.6.2007 jeffik1]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jeffik1

Supr, už se mi to povedlo rozebrat, dík moc. Už jen koupit tu manžetu a dát jí tam. Jen z jedný věci mam obavy-bude to těsnit až jí zase složim? Myslim tu stranu, kde bylo třeba ten plech srovnat.

[upravil dne 22.6.2007 jeffik1]

Čím jsi to rozebral? Já tohle taky potřebuju na poloose udělat (kdyby jenom na jedný), jenže nevím, čím ten plech vzít, aby to pak nebylo na vyhození...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
Původně zaslal: Marcel505

Čím jsi to rozebral? Já tohle taky potřebuju na poloose udělat (kdyby jenom na jedný), jenže nevím, čím ten plech vzít, aby to pak nebylo na vyhození...

Vzal jsem šroubovák a kladívko a postupně ten plech rovnal, chce to trpělivost a hlavně ten plech moc nepoškodit. Rozhodně to chce dát do svěráku a až ten plech narovnáš, zabrat a stáhnout dolů. Potom už jen sundáš segrovku, sundáš část kloubu... Já taky nakonec rozebíral tři poloosy, nejhorší na tom je akorát sundat ten plech. Co mne dost překvapilo bylo to, že v jedné poloose byl nějakej hooodně starej olej a v druhej vazelína (na té straně, co patří k motoru). Pro jistotu jsem se ptal v obchodě, když jsem kupoval manžetu a tam mi tvrdili, že to má společný mazání z motoru. Doma jsem ale zjistil, že já to tak nemám, takže doporučuji zkontrolovat, zda ten otvor v poloose je skutečně průchozí a pokud ne, tak při skládání naplnit nějakou řidší vazelínou. Ten plech je tam vytěsněnej o-kroužkem, ten by asi bylo dobrý vyměnit (i když já je neměnil a těsní to).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...