Sign in to follow this  
Followers 0
kajvet

Zvládnu výměnu kotoučů a destiček?

6 posts in this topic

Koupil jsem kotouče a destičky na P406 Break zadní a chtěl bych je sám vyměnit, mám se do toho pouštět? Jsem ručně zdatný:D , ale nikdy jsem to nedělal. Uvedete postup děkuju,pak je vyfotím...:aut

Není to tak složité,jen dej pozor na ty pakny na ruční brzdu a abys neměl i sjeté ty pakny na ruční brzdu ale snad vydrží déle než destičky a počítej s tím že ti bude ze začátku hůř brzdit ručka....:papa

to je v klídku.akorát bacha až budeš mít venku desky aby sis nezatáhl ručku nebo nesešlápl brzdovej pedál-aby ti nevyjel váleček.a budeš je muset zamáčknout aby si tam dostal nový desky.buďto to půjde rukou nebo to vemeš mějakym stužidlem.

bal bych se jen toho, ze budou zarezly pojistny srouby. Jinak je to pohodicka pro nas manualne zrucne:D

Priprav si na ty srouby bud "klepaci sroubovak" nabo vrtacku:( ostatni uz pujde samo.

ja použil na ty vodicí čepy torx 20 šroubovák a kladivo. mlátil jsem a mlátil až jsem je vymlátil . pak je hlavně očisti šmirglem a namaž nejlepe grafitovou vazelinou tu dej i pod prachovky vodících čepů brzdiče.hlavně než tam dáš nové destičky tak je po hranách pod uhlem 45stupnu obruš(nemyslim ty plechy:D jinak ti budou pískat bzdy ,brrrrrrrrrrrr.

-a určitě kotouče nakonec odmasti.

- jo a počítej s nějakou dobou že ti auto bude jinak reagovat při šlapnutí na brzd. pedál. chce to nějakou dobu než si nove desky sednou na nove kotouče.