Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

R vedle 1 přidržením - Jak je to dělané, jak se to rozebírá? Prosím jakoukoliv radu!


Marcel505

Recommended Posts

Na své 305 SR mám problém - abych dal zpátečku, která je vedle jedničky, musím přidržet plast pod hlavicí páky. Jenže už je to vyběhané a někdy tam (skoro furt) jde zařadit zpátečka i bez přidržení. Proto potřebuji radu jak to funguje, jak se to rozebírá.

Já doufám, že má někdo zkušenost s tímto z 205, 309, 106 nebo 206. Je jedno z jakého Peugeota, ale zajímá mě, jak to funguje a třeba i nákresy a obrázky tohoto systému z jiných Peugeotů (stejně to bude velice podobné).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, a co s tím potřebuješ? Jen ti vadí, že nefunguje ta pojistka, a zpátečka jde zařadit i bez kroužku? Tak od toho kroužku vede bovden nahoru do převodovky, a ovládá se jím váleček, který to zařazení zpátečky v převodovce blokuje. A ten se ti asi moc nehýbe...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

No, a co s tím potřebuješ? Jen ti vadí, že nefunguje ta pojistka, a zpátečka jde zařadit i bez kroužku? Tak od toho kroužku vede bovden nahoru do převodovky, a ovládá se jím váleček, který to zařazení zpátečky v převodovce blokuje. A ten se ti asi moc nehýbe...

Tak chtěl bych to dát do původního stavu. Já si na to třeba už zvyknul, ale někdo jiný by se taky mohl na křižovatce rozjet dozadu (asi tam dám pípací žárovku na couvání).

Jenže co je horší - někdy mi tam ta zpátečka zase nejde vůbec!

Oddie, a myslíš si, že to fakt vede do převodovky? Bovden - jako někudy interiérem?

Já myslel, že to je blokováno v té řadící páce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

No, na 205, 309 i 405 to tak je, tak co myslíš, bude to mít 305 jinak?

Myslím že ne. Vždyť je to furt stejný...

Takže mám to hledat na převodovce? A až to najdu - tak vyšroubovat a promazat aby se to vracelo?

Takže v řadící páce nic?

Jak je ten bowden proveden? Je to klasika jako na ruč.brzdu nebo má nějaký spec.tvar?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nikdy jsem to teda nerozdelaval, ale v prvni rade bych zacloumal krouzkem na pace a koukal, jestli se to na prevodovce hejbe. Paklize jo, tak bych hledal v prevodovce.

Jinak jestli se ti nevraci ten krouzek, tak bych to taky tipoval spis na to zarezly lanko.

[upravil dne 24.6.07 .mycTD]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Na převodovce se nic nehejbe, ten váleček, co blokuje tu zpátečku bez vytaženého kroužku, je uvnitř, takže to zakončení bovdenu se musí z převodovky nejdřív vyndat.

A ten bovden je nějak k převodovce přišroubován? Má nějaké šroubení?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...