Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Problém zo saharami zase


Guest 00flas00

Recommended Posts

Zdravím, vychadzam z nemeho uzasu co mi robý auto. Sahary sa mi spustaju tak pri 81-83stupnoch a vipinaju sa pri 78. Stale sa mi stava ze ked vypnem motor a vrtule mi este isli za jazdy tak ostanu ist aj 5 minut a vybyju mi celu baterku a neda sa mi nastartovat. Dnes sa mi napríklad stalo ze som zaparkoval, vrtule nesli, vypol som motor, odysiel som domov a ked som vysiel na balkon tak sahary boli veselo pustene a zase mi vybylo baterku. Uz ma to stve normalne sa bojím aj niekde zaparkovat ked mi to nevypne potom ma nema kto roztlacit. Vcom moze byt chyba? nechapem . . .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyměň čidlo na chladiči, asi jsou utřepaný bimetalový spínací vodiče. Kabel na kterém je +12 V by měl být pod napětím pouze když běří motor, klíček v poloze I, si myslím, respektive tak tomu je na mém autě. Tak se nemělo stát, že se ti zapnou sahary když se poškodí čidlo.

Já si udělal sekundární okruh, na spínání i signalizaci zapnutí jednotlivých režimů sahar. Jednoduchý a rychlý.

Jo, spínací a vypínací teplota je různá, když čidlo chladne, většinou vypíná pod zapínací teplotou, je to dáno jeho mechanyckou konstrukcí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Miloš306

Ja som cez weekend mal tiež problem so saharami!

Zapli na 2. - maximalny stupeň a už nevypli, aj keď motor aj chladič uplne vychladli. Musel som ich vypinať len tak, že som vytiahol konektor z teplotného čidla.

V pondelok som kupil novy teplotny, dvojrýchlostný spínač (602,- Sk) :grr a ... a hned sahary zastali.

:super:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...