Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Sahary fungující na bázi náhodného výbuchu (závada nalezena)


Maverick

Recommended Posts

Zdar už delší dobu se potýkám s problémem sahar na Mi16. Z prvu nechodily vůbec (relátka KO) teď když už jsem vyčistil všechny kontakty vzměnil relátky, tak se mi po zapnutí klíčku do jízdní polohy rozcvakaj všechny relátka (3) vpředu pod maskou + jedno u ŘJ a sahary se začnou roztáčet jak chtěji. chvilku na 1 stupeň chvilku na 2 a nebo se ty vrtuje v točení střídaj. Nevíte někdo co by mohlo bejt v čudu? Nemá tahle mrcha náhodou taky nějako samostatnou krabičku na řízení sahar? Jinak auto má klimu a motor XU10J4Z.

[upravil dne 25.6.07 Mefisto86]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: komisar

a dal jsi tam ty relátka jak byla třeba je jedno blbě?? chtělo by to schéma a podle kabelů by se dalo zjistit,ale já knížku už dal pryč sice schéma se dá najíti na netu,Pak už jedině cesta jak Neonek s počítačem,ale dalo by se to nějak vyřešit.2 relátka která spínají jeden a druhý ventilátor a přepínecí,které přepíná rychlost větráku.Nevím jak se vyznáš v elektrice.

Obráceně jsem je určitě nedal. Kontroloval jsem to snad 3x a lítal okolo toho s měřákem o 106. Knížku na pergla sice mám, ale je to jen na starý model. V elektrice se vyznám celkem dobře, 4 roky jsem ji studoval a nějakej čásek jsem brigádničil v autoservisu. Ale tohle je pro mě fakt záhada. Asi vyškubu celej ten slavnej svazek a udělám novej.:myslim
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do patice sedly správně. Ale asi se na to ještě podívám.

Teď mě ještě napadlo, kdybych je tam ale dal špatně, tak to buď nesepne vůbec a nebo to bude stále cvakat, jenže ono čas od času cvakání ustane a sahary se točí normálně, nebo netočí záleží na tom jak zůstanou seplý/rozeplý.:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Mefisto86

Tak budu muset asi někde splašit originály.:(

To asi jo, jen to bude docela pálka :( Určitě tam máš klimu, že? U klimy je ještě "Bitron", nevim sice, jak by měl přesně vypadat, ale vim, že řídí chod sahar při zapnutý klimě:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Mefisto86

Dundee: Klimu to má, ale beru ji zatim jen jako přítěž protože stejně nefunguje. Nevíš náhodou kde bych onen "Bitron" měl hledat?

Ten Bitron by měl být snad někde u těch relátek (zkus hledání, někde o něm psal Voštík ;)) nebo v motorovym prostoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Mefisto86

Původně zaslal: Dundee

Zkus ho vyčistit a vrazit zpátky, protože novej originál stojí 4666,- bez daně a pochybuju, že ho někdo bude dělat v druhovýrobě...

Zejtra ho beru do práce vyčistit a propácet horkovzduchem:super

Kdyby ti to nejelo, tak dej vedět ... jeden bych měl ....

Jenom zjisti jaké to má číslování ! Já to mám z 605ky.

Cenu vymyslíme :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: TiborTeam

Kdyby ti to nejelo, tak dej vedět ... jeden bych měl ....

Jenom zjisti jaké to má číslování ! Já to mám z 605ky.

Cenu vymyslíme :super

Asi mi ta černá ludra taky odešla... kdyby se neprodal, zjistím číslo toho mojeho a asi bych ho vzal...

U mně se to zatím projevuje sporadicky... A to tak, že i když je motor studeny, jsou puštěné sahary (klima je off), no a po zahřátí se sahary spustí na max a hučí to jako kráva :( zkoušel jsem prostřiknout kontakty, ale nic... uvidím... zatím se to projevilo 2x Pokud to ještě zazlobí, musím to vyměnit, ale 5k bez daně za to dávat je nesmysl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Mefisto86

@re: Zkontroluj si ještě jestli nemáš napálený kontakty na relátkách. Ony potom rády zůstávaj sepnutý nebo mívaj velkej přechodovej odpor.:super

relátka jsou OK... spínají všechny jak mají...

zkusím je proměřit, ale většinou vše funguje jak ma (po zapnuti klimy se spusti sahary), po vypnuti se vypnou a zapnou jen pri urc.teplote...) zkusím je změřit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...