Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zapojení otáčkoměru u P205 r.v 94


Kleiman

Recommended Posts

Zdar chlapi,

potřeboval bych od vás helpnout. Vím že se to tu řešilo už mockrát, ale zatim mi žádný z příspěvků nepomohl. Mám Peugeota 1,1i HDZ vyrobenej 11/1994 dovoz z Německa, sehnal jsem si budíky z gti (kůli otáčkoměru), ale nejde mi rozchodit. Rozdělal sem budíky a zjistil že do otáčkoměru z konektoru vedou 3 kabely, v pořadí od prázdného pinu žlutej, modrej, červenej předpokládám tedy že první je signál, kostra, tvrdej plus z baterky.

Našel jsem čidlo nad setrvačníkem(mám ho zapojený a vede do ŘJ) a proměřil jsou tam 3 vodiče, mezi 1 a 2 a mezi 1 a 3 je střídavý napětí při volnoběhu cca 8-10V nebo ještě mezi 1 a kostrou.

Při zapojení 1 jako signálu(ke žlutýmu) a červenej jako plus a modrej jako mínus to nefungovalo. pak sem ještě zkoušel červenej na 1 a modrej na mínus to to najednou trochu fungovalo, ale nešlo to dostat přes 2000 otáček a přitom motor byl aspon na 5000. takže nevím. :myslim

Pokud bude někdo schopen poradit,tak budu rád díky:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u benzínu stačí natáhnout drát od cívky a žádný čidlo nepotřebuješ. je to tušim 112 a je modrej. jo a to plus bych tam teda rači dal klíčkový a ne tvrdý z baterky

To já když sem to předělával na tuhle přístrojovku tak sem ještě nevěděl o tědlech stránkách a s multimetrem a kreslení schémat zapojení sem strávil asi 3 dny a samotný zapojení asi 4 hodiny:D

[upravil dne 19.6.2007 vinorak]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

omlouvam se že se budu ptát tak hloupě,ale kde mam tu cívku hledat,já myslel že když mam řj tak cívka není:myslim tak ted si připadám trochu hloupě....

jo a zkoušel si rozchodit teploměr? na starý palubce mam jen indikaci přehřátí

s tim zapojenim přes klíček to je jasná věc,to bylo jen zkušebně

[upravil dne 19.6.2007 Kleiman]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak teploměr zapojíš na čidlo co je zašroubovaný u termostatu. je to snad jediný který je kolmo nahoru. jo a myslym že oba dráty jak teplota tak otáčky jsou vyvedený do interiéru a končej pod plastem dole jak se otvírá kapota. cívku to má, a je hned vedle výka ventilů po pravý straně. jde z ní tlustej kabel do rozdělovače Nebo už máš ten novej modul co z něj dou rovnou 4 kabely k svíčkám. ale k oboum variantám vede konektor a tam je ten 112

[upravil dne 20.6.2007 vinorak]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo je dost pravděpodobný že tam vede ale protikus ve svorkovnici nebude. přece by nedělaly víc kabeláží když stačí kompletní a pak na ní zapojej jenom půlku. já to ale předtim neviděl takže ten drát mám taženej znova. až pak sem to náhodou objevil.:papa

jo a neni to pod čalouněnim ale stačí sundal ten plast nalevo na boku jak je na něm přidělaná to táhlo

[upravil dne 23.6.2007 vinorak]

[upravil dne 23.6.2007 vinorak]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tam mám nové postřehy, rozdělal jsem to auto(P205 1.4) a zjistil že sou tedy do otáčkoměru na tom konektoru skutečně zapojený 3 kabely, prostřední kostra, ten jeden byl utrhlej takže zatím nevím, ale modrý kabílek číslo 112 chová zvláštně ,při vypnutém klíčku je tam nula,ale při otočeném na druhou polohu z něj leze napětí bäterky,což asi signál nebudde.....chtěl jsem to ještě přeměřit po nastartování ale bohužel zatím nemohu,startér netočí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už jsem to vyřešil:D a všechno funguje. vedle pojistkovky vlevo,po sundání toho plastu s kastlíkem jsou upevněný 3 konektory,na hnědym je svorka č.1 a na ní je přivedenej modrej kabel ale nikam dál nevede a ani neni značenej,tak jsem ho proměřil a choval se stejně jako v tý rozebraný 205.byl to ten signálovej. Jo a s teploměrem to bylo poddobný akorát bílí konektor a svorka č.5.

takže díky moc za tipy kde hledat:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...