Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Jaký motor pro P406?


Dave405

Recommended Posts

Ja som mal predtým 405 GL 1.6 (karburátor) benzin, veľká spokojnosť dobrá spotreba, trochu lenivšie, ale veľmi dobrá jazda, pohodlné veľké auto veď to máš, teraz 406 1.8 16V, musel som vychytať všetky muchy(radil som sa tu na tomto fóre), nejaká tá oprava výmena rozvodov náplne, filtre a čo k tomu patrí, je to novšie páči sa aj manželke je to proste iné auto, keby bola niekde schovaná v stodole nová 405 tak chcem iba tú, ale hold doba ide dopredu tak sme kúpili novší model, teraz postupne prichádzam na chuť 406 je to pekné auto, 1.8 je dobrá možno lepší je 2.0 ale záleží od výberu, chodím veľa po meste takže som volil 1.8 nestúpam na to takže aj dobrá spotreba zatiaľ som spokojný, naftu nechcem lebo tu máme veľkú kosu v zime, nemám garáž a najazdím tak 15-18 tis. ročne tak preto

:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2,2 benzin nevim, ale 2,2HDI by te melo uspokojit, jsou i v lepsi vybave, ma to hodne dilu stejne drahych jak 2,0 ,ale ma to vetsi zdvih tak je to takovej pohodovej pochodak,zadny vibrace atd. jezdim normalne (mesto,okresky) mam 6,5l ,a kdyz na to slapnes :D zkus spis belgii nebo holandsko ,ale mensi najezd maj tak max. 02-03

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Abych nějak zakončil tuto diskuzi, kterou jsem rozjížděl před výběrem vhodné motorizace. Jelikož jsem měl prioritu koupit pouze nebourané a nekitované auto (v případě 406 pouze nový model), se serviskou, byl výběr trochu náročný, nespěchal jsem a nakonec se to vyplatilo. Po dlouhém zvažování vhodného motoru, jsem se nakonec po debatě se servisákem a několika znalými lidmi rozhodl pro benzín. Přál jsem si sice 2.0 16V, ale vzhledem k tomu, že jich je poměrně málo, jsem tomu moc šancí nedával. Našel jsem několik, pro mě zajímavých, aut různě po ČR, domluvil prohlídku s majiteli na jeden den a jelo se. Měl jsem asi štěstí, ale ani jedno z těch aut nebyla vyloženě mrdka, nicméně nejvíc mě oslovil poslední naplánovaný vůz, právě s motorem 2.0 16V ve výbavě Prestige, který splňoval všechny mé podmínky, takže bylo rozhodnuto.

Jediné, co mě stále zaráží je jeho spotřeba. Po vynulování PP a natankování plné to ukazuje na dálnici 6l/100km, okresky 6,4 - 6,7l/100km a po městě kolem 7 - 7,5l/100km. Je ale pravda, že otáčky držím mezi 2000 - 2500 a nešlapu tomu po krku. Dlouhodobější sledování a propočty ukážou víc, ale pokud to jsou skutečné hodnoty, tak jsem nadmíru spokojen :super

Tímto děkuji všem za příspěvky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...