Sign in to follow this  
Followers 0
myryn

osvětlení zavazadlového prostoru

7 posts in this topic

Zdravím všechny "Pažoutáře" sám jsem si ho pořídil před 2ma měsíci v autobaziku (306 1,9 SRDT). Mám ale dotaz na odborníky (pokud byl již dotaz předmětem diskuze tak se omlouvám) - osvětlení kufru je ovládáno bílým "čudlíkem" na 5tých dveřích přístupný po demontáži plastového krytu - dotaz co je uvnitř ? Snad kulička - aspoň podle "hrkání". Měřením Ohmetrem bylo zjištěno - někdy OK jiné měření KO - velký přechodový odpor.Je možno to navrtat a stříknout kontaktolem? Uvažuji o tom, že "čudlík " překlemuji a vedle osvětlení do plastu vyvrtám díru na nový vypínač.

Jaké jsou vaše zkušenosti ????

dá se rozebrat pomocí jehly (nebo dvou?) a vyčistit.

Ale já jsem měl chybu ve špatném zemnění tohoto spínače, musel jsem tam dodělat drát k zemi.

Zem je OK - tak snad vnitřek.

Myslíš jako dvě jehly ze spodu od přívodu proudu a vytlačít bílý klobouček nahoru ??

nejprve to sundej, ať máš dobrý přístup a světlo. Pak už uvidíš takové západky - ten obal je potřeba jehlami kousek roztáhnout a nějak vyndat klobouček. (Už si to přesně nepamatuju, dělal jsem to jen jednou.)

Já to řešil výměnou za spínač ze 406, protože přostříknutí kontaktolem nepomohlo. Spínač ze 406 je úplně stejnej. Jinak u peugeotu má objednací číslo 636637 a stojí asi 164,-. :papa

Díky všem za rady. Použiju zřejmě metodu "komisaře" - roubnu tam dvěřní spínač.

Nebo vedle zamykacího mechanismu je na dveřích taková černá záslepka. Tam jsem u 306 dal vypínač, který jsem vyndal z 505, a padnul tam v pohodě. Natahat dráty a bylo... A ten vypínač je shodný i z jiných Peugeotů, snad i z 309 a 205...