Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Mé zkušenosti za rok provozu 307.


vlada

Recommended Posts

Původně zaslal: Ferin007

Já bych to tak tragicky neviděl, v podstatě jsme si to zavinili sami tím, že chceme, aby teď auto dělalo všecko za nás: zahřívalo nám zadek, samo pouštělo světla, stěrače, samo se odemykalo, navigovalo, mluvilo, vonělo, udržovalo konstatní rychlost, řadilo, hlídalo přejetí pruhu, únavu očí, brždění,..... Prostě úplně všecko. A to navíc za málo peněz! Dřív nám stačilo, když nás občas "kostitřessky" dopravilo z bodu A do bodu B. Proto se nemůžeme divit, že dnešní 1000x složitější auto je 10x poruchovější, než dřív (často ale bez jakýhokoliv vlivu na jeho hlavní a donedávna jedinou funci, převozu našeho zadku). ;)

Souhlasím :potlesk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Standartní vybavení nových vozidel, je někde jinde než před několika lety.

Před časem mne ani nenapadlo, že za patnáct let budu mít ve vozidle .:roker

Airbagy 6x, ABS, EVA, variabilní posilovač řízení, centrál, el. zrcátka, klimu, el.okna, zamykání za jízdy a řadu dalších vymožeností, které nám pomáhají.

Tyto záležitosti mohou po čase přinést nějakou tu vrásku na čele.

[upravil dne 9.10.2007 mares]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak jsem tento týden prodal po roce a půl neustálých problémech svou 307..Pořizovací cena byla přes 400 tis v základní verzi...Koupil jsem Kiu Ceed...v plné verzi o 20 tis byla lacinější....první dojmy..nekmitá mi volant při 130 km rychlosti...auto je podstatně tižší ,vše se nádherně ,ovládá ...plyn.spojka,řazení......motor už ted lepší táhne..také je to 1,4 16V.....už obsah fora KIA...o něčem napovídá..neřeší se tam technické problémy...ale ze všech lidí mluví nadšení z tohoto auta....Proč to vlastně píši....Peugeot..na tento typ vozidla nemůže být vůbec hrdý...a to jeho výroba trvala dlouhých 6 let...Co znám lidi ze svého okolí všichni si na tomto modelu stěžují na stejné závady....Já vím toto určitě není chyba tohoto fora ,ale samotného výrobce....Tohle bylo to nejhorší auto,které jsem kdy měl...:xvul:xvul

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vlada

Tak jsem tento týden prodal po roce a půl neustálých problémech svou 307..Pořizovací cena byla přes 400 tis v základní verzi...Koupil jsem Kiu Ceed...v plné verzi o 20 tis byla lacinější....první dojmy..nekmitá mi volant při 130 km rychlosti...auto je podstatně tižší ,vše se nádherně ,ovládá ...plyn.spojka,řazení......motor už ted lepší táhne..také je to 1,4 16V.....už obsah fora KIA...o něčem napovídá..neřeší se tam technické problémy...ale ze všech lidí mluví nadšení z tohoto auta....Proč to vlastně píši....Peugeot..na tento typ vozidla nemůže být vůbec hrdý...a to jeho výroba trvala dlouhých 6 let...Co znám lidi ze svého okolí všichni si na tomto modelu stěžují na stejné závady....Já vím toto určitě není chyba tohoto fora ,ale samotného výrobce....Tohle bylo to nejhorší auto,které jsem kdy měl...:xvul:xvul

Nezlob se, ale tvůj příspěvek je trošku demagogickej. Volant ti kmital proto, žes neměl dobře vyvážený kola/udělanou geometrii. Je jasný, že tenhle typ problémů ti u novýho vozu nehrozí, stejně tak, jako nehrozil u novýho Peugeotu. To samý s tím fórem. Ta Kia je nový auto, takže je pochopitelný, že na něm eště nikdo nic neřeší. 307 je 6 let starý auto, takže se už stihnou projevit některý závady + většině skončila záruka, takže tohle fórum je jedniná "levná" možnost, jak závady odstranit. Rozhodně neříkám, že 307 je synonymum technické dokonalosti, ale kvůli tomu nemusíš používat nefér argumentaci.

A když už seš o toho srovnání cen, taky bys mohl uvést, že ta Kia je menší a "levnější".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, ono kmitanie volantu je jednoznacne konstrukcna chyba, tak ako buchanie tlmicov vzadu, uchytenie stabilizatora ......

Skratka P307 ma chyb nadstandartne vela, ale stale lepsie ako Fiat.

Znamy, ktory ma 307 mal moznost povozit sa v KIA Ceed a vravel ze prve pocity su jednoznacne v prospech Kie. Ziadne vrzganie plastov vo vnutri, ziadne podivne zvuky od naprav velmi tichy a pruzny motor (1.6 Common Rail). Porovnatelny priestor vo vnutri, aj ked mne sa zda mensia, ale sete som v nej nesedel.

Uvidime co ukaze cas, kazde nove auto je super, ale priznajme ze pri zaruke aku ponuka Kia by Peugeot skrachoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, s tím kmitáním bude asi problém na obou stranách. Je nutný dělat vyvážení pořádně.

Jinak, já mám 307SW a můžu ti říct nýmlich to samý, co tobě tvůj známej o Kii: ziadne vrzganie plastov vo vnutri, ziadne podivne zvuky od naprav, velmi tichy a pruzny motor (1.6 Common Rail). ;)

Navíc interiér 307 je přece jen o něčem jiným.

Já nepopírám, že v 307 sou problémy (stejně jako v jiných autech, známe to všichni), jen mě namíchlo demagogický srovnávání nové Kie s šest let starou 307, kerá má většinou nalítaný přes 100 000 km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to ferin007: já jsem sice taky fanda značky, 307dmičky mám dvě jednu naftu jednu benzin.....obě rok staré a užívám si s oběma jako ostatní tady na foru ( dá se říct, že ty samé závady) a za cca 600 000 kč bych si představoval že mi to bez vrzání vydrží déle než 100 tkm, jedna už vrže při 30tkm (dvěře, spojka, brzda, zadní kryty tlumičů)..... a když už se to soudruhům ve francii tak povedlo, tak by se k tomu měli postavit čelem a né zjištovat, jestli mám v servisce razítko nebo nálepku s identifikací servisu.....a jinak když srovnám svou předchozí zkušenost se starší 306 tak tolik nechrastila:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám 307 SW sice teprve nějakých deset dní, ale jezdím s ní denně a navíc máme v práci 6 služebních Breaků a vrzání nepozoruju ani u jedný a v těch 130km/h to klepání volantu dělala jedna a stačilo vyvážit kola(asi na třikrát)a bylo to v pohodě...

Avšechny mají najeto přes 120.000km a navíc ve firmě, kde s nimi každý lítá jako pr...

Jediný společný problém byl při natankování plné nádrže, to pak tekla nafta vrchem - problém s nádrží nebo tak něco, byla to nějaká vadná série a služebáky kromě jednoho kupovali v rozmezí měsíce... Ten co koupili o 7 měsíců dýl už tento problém neměl.

Snad ta spokojenost vydrží, tada hlavně u té, co jsem koupil, u služebních je mi to fuk, tam servis nemusím platit ze své šrajtofle :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ferin než něco napíšeš tak se pořádně podívei o čem se tu vůbec píše,,,,:myslim:myslim:myslimKupoval jsem auto nové..3/2006...když jsem ho prodával najeto 37tis,,,,byl to typ s novým čumákem....psal jsem ,že už tyto auta vyrábějí 6 let.....a až do konce výroby na nich mají pořád ty stejné závady...tím vyvážením to asi nebude...přál bych ti být v mé kůži ,abys za rok a půl provozu ztratil přes 150 000Kč...byl jsem proti tomu úplně bezmocný..to není žádná demagogie..jen můj osobní názor....jezdím už 30 let.....a za svým tvrzením si stojím..Už jsem nebudu přispívat..nechci vyvolávat žadné hádky...toto forum si to nezaslouží..Já chtěl jen jezdit ,bohužel tento typ auta mi to neumožnoval....Měj se....:papa:papa:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vlada

Ferin než něco napíšeš tak se pořádně podívei o čem se tu vůbec píše,,,,:myslim:myslim:myslimKupoval jsem auto nové..3/2006...když jsem ho prodával najeto 37tis,,,,byl to typ s novým čumákem....psal jsem ,že už tyto auta vyrábějí 6 let.....a až do konce výroby na nich mají pořád ty stejné závady...tím vyvážením to asi nebude...přál bych ti být v mé kůži ,abys za rok a půl provozu ztratil přes 150 000Kč...byl jsem proti tomu úplně bezmocný..to není žádná demagogie..jen můj osobní názor....jezdím už 30 let.....a za svým tvrzením si stojím..Už jsem nebudu přispívat..nechci vyvolávat žadné hádky...toto forum si to nezaslouží..Já chtěl jen jezdit ,bohužel tento typ auta mi to neumožnoval....Měj se....:papa:papa:papa

no at ma zkusenosti nekdo dobré někdo špatné tak by se soudruzi v peugeotu meli zamyslet na tim ze nekdo nejde do 308 ale do ceedu a je spokojeny......a hlavne by to melo zacít u tech servisů a jejich ochoty

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To valda: Neber to tak emotivne.

Napada ma skor ina vec:

Na nekvalitu auta sa stazuje asi kazdy a na kazdu znacku. Vyrok: "Takuto znacku si viac nekupim" som pocul uz mnohoktat a po case si dotycny kupil to iste (novsi model).

Ak ma pamat neklame, z ludi ktori totalne zanevreli na urcitu znacku auta, poznam dvoch, obaja na Peugeot koli modelu 307.

To o comsi hovori. Aj ked podla mna, ako som spominal, kto chce vediet co su to problemy, nech si kupi Fiat. Mal som 2 - viem co je bolest.:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ja mam tretiho peugeota 406,306,307 a vzdy jsem byl spokojen!Tady vsichni chvali Kiu Ceed,ale jak to s ni bude za rok,za par let??vzdyt treba 307 byla Auto roku 2001,pokud se nepletu!a chybicky se ukazaly az za cas!Ja jsem spokojen,o auto se staram a jeste me na holickach nenechalo a slouzi dobre:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: hudy

no ja mam tretiho peugeota 406,306,307 a vzdy jsem byl spokojen!Tady vsichni chvali Kiu Ceed,ale jak to s ni bude za rok,za par let??vzdyt treba 307 byla Auto roku 2001,pokud se nepletu!a chybicky se ukazaly az za cas!Ja jsem spokojen,o auto se staram a jeste me na holickach nenechalo a slouzi dobre:papa

Přesně to jsem měl na mysli. :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...