Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

-200


tomasenkoslav

Recommended Posts

Ahoj .Po neúspěšné instalaci dennich světel mi naskočily také mínus kilometry.Po informaci v servisu mi řekli,že je to jen informativní údaj a při servisní prohlídce mi to srovnají:potlesk:potlesk.Ted mám -5000km:D:DAle po neděli jdu na servis.Tak se neboj auto bude jezdit dál.Ale je možné,že máš překročený časový údaj 2 roky???:myslim:myslim.Radši se optej v servisu za to nic nedáš.:super:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj .Po neúspěšné instalaci dennich světel mi naskočily také mínus kilometry.Po informaci v servisu mi řekli,že je to jen informativní údaj a při servisní prohlídce mi to srovnají:potlesk:potlesk.Ted mám -5000km:D:DAle po neděli jdu na servis.Tak se neboj auto bude jezdit dál.Ale je možné,že máš překročený časový údaj 2 roky???:myslim:myslim.Radši se optej v servisu za to nic nedáš.:super:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: tomasenkoslav

hi.

jak su ty servisné prehliadky , myslim A a C

tak by som mal isť už po 60.000 km - C.

ale na tacháči je 55000 a už mi tam siganlizuje počitač, že mam -200 km....do prehliadky.

udajne PP analyzuje štyl a techniku jazdy so svojou diagnostikou a upravuje tieto lehoty podla nejakych kriterii.

Preto sa chcem opytat či vydržať do 60.000 km alebo okamzite dojednat servis alebo doraziť tých 5000km..../to ale u mna može trvať i rok/

PS: pod autom nachadzam už i mastne škvrny, dostal som ho do uživania pred pol rokom...

[upravil dne 15.6.07 tomasenkoslav]

:myslim:myslim

Je důležité, jak jezdil na prohlídky první majitel. Já mám taky auto po rodičích a liší se to cca o 3000km, protože tam otec jezdil dřív než najezdil kilometry.:myslim

[upravil dne 15/6/07 bigoš]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: tomasenkoslav

hi.

Preto sa chcem opytat či vydržať do 60.000 km alebo okamzite dojednat servis alebo doraziť tých 5000km..../to ale u mna može trvať i rok/

[upravil dne 15.6.07 tomasenkoslav]

:myslim pravdepodobne jazdíš krátke trasy, prevažne po meste, málo km za rok - potom tie kilometre čo ukazujú na potrebu servisnej prehliadky ubúdajú rýchlejšie, čo je aj logické, lebo motor sa najviac opotrebúva práve počas prvých kilometrov, dokedy sa zahreje - myslím že 307 vyhodnocuje počet studených štartov, teplotu oleja a podobné parametre a na základe toho skracuje čas do servisnej prehliadky. Takže na tu prehliadku choď /zvlášť ak by ešte auto bolo v záruke- čo už asi nie je/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: bladerunner

Původně zaslal: tomasenkoslav

hi.

Preto sa chcem opytat či vydržať do 60.000 km alebo okamzite dojednat servis alebo doraziť tých 5000km..../to ale u mna može trvať i rok/

[upravil dne 15.6.07 tomasenkoslav]

:myslim pravdepodobne jazdíš krátke trasy, prevažne po meste, málo km za rok - potom tie kilometre čo ukazujú na potrebu servisnej prehliadky ubúdajú rýchlejšie, čo je aj logické, lebo motor sa najviac opotrebúva práve počas prvých kilometrov, dokedy sa zahreje - myslím že 307 vyhodnocuje počet studených štartov, teplotu oleja a podobné parametre a na základe toho skracuje čas do servisnej prehliadky. Takže na tu prehliadku choď /zvlášť ak by ešte auto bolo v záruke- čo už asi nie je/

Ano, je to tak.

Naopak, když jsem jel stovky km na jeden zátah, tak se ten servisní interval opravdu prodlužoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ešte sa mi nestalo, aby sa mi "naťahoval" servisný interval. Tých 20000 alebo u benzína 30000 km sú maximálne. Ten počítač skrátiť dokáže, ale predĺžiť nie. Dosť často jazdievam trasy okolo 1000 - 1600 km na jeden krát a ani raz sa to nestalo. Ten počítač skracuje servisný interval dosť rýchlo, keď sa blíži dvojročná doba servisného intervalu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Martinsk

Ešte sa mi nestalo, aby sa mi "naťahoval" servisný interval. Tých 20000 alebo u benzína 30000 km sú maximálne. Ten počítač skrátiť dokáže, ale predĺžiť nie. Dosť často jazdievam trasy okolo 1000 - 1600 km na jeden krát a ani raz sa to nestalo. Ten počítač skracuje servisný interval dosť rýchlo, keď sa blíži dvojročná doba servisného intervalu.

Nenatiahol sa nad hranicu, ale keď bol skrátený, tak zase pribudlo. Stalo sa to, keď ideš napr. cez 500 km naozaj bez vypnutia motoru.

[upravil dne 17.6.2007 P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...