Sign in to follow this  
Followers 0
tomasenkoslav

-200

13 posts in this topic

Ahoj .Po neúspěšné instalaci dennich světel mi naskočily také mínus kilometry.Po informaci v servisu mi řekli,že je to jen informativní údaj a při servisní prohlídce mi to srovnají:potlesk:potlesk.Ted mám -5000km:D:DAle po neděli jdu na servis.Tak se neboj auto bude jezdit dál.Ale je možné,že máš překročený časový údaj 2 roky???:myslim:myslim.Radši se optej v servisu za to nic nedáš.:super:super

Ahoj .Po neúspěšné instalaci dennich světel mi naskočily také mínus kilometry.Po informaci v servisu mi řekli,že je to jen informativní údaj a při servisní prohlídce mi to srovnají:potlesk:potlesk.Ted mám -5000km:D:DAle po neděli jdu na servis.Tak se neboj auto bude jezdit dál.Ale je možné,že máš překročený časový údaj 2 roky???:myslim:myslim.Radši se optej v servisu za to nic nedáš.:super:super

pokial nemas na tachometri 60 000 teda cas na vymenu oleja atd. tak by si sa namusel bat mozno palubal blbne ale do servisu by som isiel mozno len pre info aby som lepsie spaval. A este skus popisat ake a z coho ti roby auto skvrny

Původně zaslal: tomasenkoslav

hi.

jak su ty servisné prehliadky , myslim A a C

tak by som mal isť už po 60.000 km - C.

ale na tacháči je 55000 a už mi tam siganlizuje počitač, že mam -200 km....do prehliadky.

udajne PP analyzuje štyl a techniku jazdy so svojou diagnostikou a upravuje tieto lehoty podla nejakych kriterii.

Preto sa chcem opytat či vydržať do 60.000 km alebo okamzite dojednat servis alebo doraziť tých 5000km..../to ale u mna može trvať i rok/

PS: pod autom nachadzam už i mastne škvrny, dostal som ho do uživania pred pol rokom...

[upravil dne 15.6.07 tomasenkoslav]

:myslim:myslim

Je důležité, jak jezdil na prohlídky první majitel. Já mám taky auto po rodičích a liší se to cca o 3000km, protože tam otec jezdil dřív než najezdil kilometry.:myslim

[upravil dne 15/6/07 bigoš]

hi.

Preto sa chcem opytat či vydržať do 60.000 km alebo okamzite dojednat servis alebo doraziť tých 5000km..../to ale u mna može trvať i rok/

:myslim pravdepodobne jazdíš krátke trasy, prevažne po meste, málo km za rok - potom tie kilometre čo ukazujú na potrebu servisnej prehliadky ubúdajú rýchlejšie, čo je aj logické, lebo motor sa najviac opotrebúva práve počas prvých kilometrov, dokedy sa zahreje - myslím že 307 vyhodnocuje počet studených štartov, teplotu oleja a podobné parametre a na základe toho skracuje čas do servisnej prehliadky. Takže na tu prehliadku choď /zvlášť ak by ešte auto bolo v záruke- čo už asi nie je/

ukazovateľ servisných intervalov ti pri každej prehliadke v servise resetujú /napr pri 2.0 HDi nastaví na 20000 km/.môžeš si to urobiť aj sám, keď si meníš olej a filtre sám- je to popísané v návode.

Původně zaslal: bladerunner

hi.

:myslim pravdepodobne jazdíš krátke trasy, prevažne po meste, málo km za rok - potom tie kilometre čo ukazujú na potrebu servisnej prehliadky ubúdajú rýchlejšie, čo je aj logické, lebo motor sa najviac opotrebúva práve počas prvých kilometrov, dokedy sa zahreje - myslím že 307 vyhodnocuje počet studených štartov, teplotu oleja a podobné parametre a na základe toho skracuje čas do servisnej prehliadky. Takže na tu prehliadku choď /zvlášť ak by ešte auto bolo v záruke- čo už asi nie je/

Ano, je to tak.

Naopak, když jsem jel stovky km na jeden zátah, tak se ten servisní interval opravdu prodlužoval.

Ešte sa mi nestalo, aby sa mi "naťahoval" servisný interval. Tých 20000 alebo u benzína 30000 km sú maximálne. Ten počítač skrátiť dokáže, ale predĺžiť nie. Dosť často jazdievam trasy okolo 1000 - 1600 km na jeden krát a ani raz sa to nestalo. Ten počítač skracuje servisný interval dosť rýchlo, keď sa blíži dvojročná doba servisného intervalu.

Původně zaslal: Martinsk

Ešte sa mi nestalo, aby sa mi "naťahoval" servisný interval. Tých 20000 alebo u benzína 30000 km sú maximálne. Ten počítač skrátiť dokáže, ale predĺžiť nie. Dosť často jazdievam trasy okolo 1000 - 1600 km na jeden krát a ani raz sa to nestalo. Ten počítač skracuje servisný interval dosť rýchlo, keď sa blíži dvojročná doba servisného intervalu.

Nenatiahol sa nad hranicu, ale keď bol skrátený, tak zase pribudlo. Stalo sa to, keď ideš napr. cez 500 km naozaj bez vypnutia motoru.

[upravil dne 17.6.2007 P607Olda]