Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Stěrače na 307


JarryC

Recommended Posts

Původně zaslal: hudy

ja poridil bezraminkovy Valeo X-treme silencio a spokojenost:super az na tech 1350kc

Mám taky originál Valea a zatím naprostá spokojenost ale dneska už tolik nestojí museli jít s cenou dolů na zhruba 1100Kč a v Autoprimě dávají i celkem slušný slevy.

[upravil dne 15/9/07 doktor]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

niečo odo mna: v piatok som menil zadny stierac 240 sk,- "valeo silencio"a budem aj predne lebo zacinaju stierat ako po nočnej šichte v peugeote mi navrhli zadny za 450,- a predne za 1990 sk,- tak som ich vysmial tu vkladam odkaz "pre peugeotakov zo SR" kde si ich mozu objednat dovoz je nad 500sk,- zdarma a ceny su lepsie ako original a pasuju "myslim predne aerotvini" a aj zadny bol som v autotechne a vraj ich objednavali a sedeli v pohode. http://www.faro.sk/catalog/stierace/peugeot.php#peugeot-307-2 :papa:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj lidi,

nějakou dobu jsem tu nebyla atak se mohu o svoje zkušenosti podělit až teď.

Jsem jedním z těch, kteří vyměnili původní klasické ramínkové stěrače za ty modernější bezramnínkové a tak mám několik postřehů:

1. Nové bezramínkové stěrače jsem koupil tady: www.jkdesign.cz

2. Ikdyž jsem se mailem dotazoval, jestli není nějaké specifikum, nedostal jsem odpověď a tak jsem objednal 2x EUFAB 66cm stírací lišta pružná, cena 418Kč / 2ks

3. Dle návodu jsem stěrače vyměnil asi během 10 minut - žádný problém se nevyskytl

4. Až po montáži jsem zjistil, že dané stěrače mají určité zkosení "náběhové hrany" a je tedy rozlišen model pro pravou a levou stranu. Výrobce bohužel dělá jen jeden model a nepočítá vůbec s tím, že by byly tyto stěrače použity na jiné auto, než které má stírání jako Achcávka.

5. Stěrače jsem na utě samozřejmě nechal a jelikož už jsem měl nespočet možností je otestovat, můžu říct, že stírají naprosto skvěle a ani drobný problém z bodu 5 ničemu nevadí a není to na stírání nijak znát

6. Ikdyž jsem použil 66cm lišty (původní dle měření 65cm) je stěrač u řidiče mírně povysunut směrek ke střeše. Vlevo dole zůstávana okně trošku větší nesetřený oblouk, než je tomu vpravo dole. Problém by asi řešil o něco delší stěrač, ale ten by zase vlevo nahoře kouskem vyjel mimo okno, což by časem mohlo vést k neúměrnému opotřebení v daném místě a tedy horšímo stírání uprostřed okna.

Celkově mohu říct, že jsem s danou výměnou maximálně spokojen a mohu ji všem vřele doporučet. Jsem jen zvědavý, jak dlouho tyto stírací lišty vydrží.

Přeji všem čisté sklo :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně,

tady je komplet sortiment EUFAB: ( http://www.tuningshop.cz/sterace/?departmentId:1465&producerId:2 ) - jako odkaz to musí být všechno ze závorky

a tohle jsou ty, co jsem koupil: http://www.tuningshop.cz/sterac-stiraci-lista-pruzna-66cm.htm

Ale jak píšu. Možná jsem měl kupit tu delší verzi - 71cm, nebo kombinaci 66cm + 71cm

Doporučuji přesně změřit ty původní a podle toho objednat

[upravil dne 6.11.2007 svanovsky]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: robozv

niečo odo mna: v piatok som menil zadny stierac 240 sk,- "valeo silencio"a budem aj predne lebo zacinaju stierat ako po nočnej šichte v peugeote mi navrhli zadny za 450,- a predne za 1990 sk,- tak som ich vysmial tu vkladam odkaz "pre peugeotakov zo SR" kde si ich mozu objednat dovoz je nad 500sk,- zdarma a ceny su lepsie ako original a pasuju "myslim predne aerotvini" a aj zadny bol som v autotechne a vraj ich objednavali a sedeli v pohode. http://www.faro.sk/catalog/stierace/peugeot.php#peugeot-307-2 :papa:roker

Cau robo, neviem sa z toho faro.sk vysomarit. Chcel by som tiez tie bezramienkove, no mam este stary model (rv 2004, mesiac neviem). Ako sa lisia polozky? Niekde som cital, ze pre bezramienkove treba ine uchytenie na ramene stieraca. Vies mi prosim poradit?

Dik, berger :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na tej stranke su tie stierace ako nahrada za original (8/00-9/04 su ramienkove a 10/04- su bezramienkove) cize ak mas stare stierace ramienkove a chces bezramienkove musis si prvom rade zistit ci nejaky vyrobca ma bezramienkove (70cm) lebo ta dlzka sa moc nevyraba a myslim ze co sa tyka uchytenia BOSH ma nejaky univerzalny sposom uchytenia len ci ma dlzku 70cm to neviem. Ale na stary model original nove stierace nedas.

skus kuknut tento odkaz na uchytenie stieracov BOSCH

http://www.petersonsk.sk/aerotwin.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já jsem kupoval bosch a dal jsem je na starý odel 307 a už rok jsou v pohodě jen neměli sadu na 307 tak jsem koupil dva zvlášť podle rozměru-ten si ale vzhledem k věku nepamatuju a cena cca1100 Kč za oba a tuším že na krabici bylo napsáno že jsou na mercedes třídy A

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz od svanovsky na bezramínkový stěrače je super (hlavně cena). Jinak délky by měly být u řidiče 710 mm (26") a u spolujezdce 660 mm (24") - viz aplikační tabulka na

http://www.trifa.cz/detail.php?zbozi_id=977076&jazyk=&kat=Stěrače%20AL/Aplikační%20tabulky%20ALCA&kat_id=547&subkat=

kde jsou ramínkové grafitové stěrače také za velice příjemnou cenu :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ESTE JEDEN FAKT

dnes som navstivil u nas vo Zvolene "nazvem ju" jednu z najlepsich autotechien a chcel som si objednat stierace na moje auto z horeuvedeného odkazu ktory som spomynal volali tam a potesili ma ze ich momentalne nemaju a do konca roka ich udajne ani nedostanu a volal este 3 predajcom ktory by ich mohli mat no bezvysledne a teraz pride to najlepsie: ako som uz spomynal stierace uz dosluhuju /a to maju iba 1rok/a to poriadne tak som to musel riesit- navstivil som predajnu Peugeot a paradicka mali ich tam vystavene kukam cena 1400 Sk,- no ujde myslim si az ked neprisiel predavac a vravel "mlady muz to je cena za kus" myslel som ze porodim jezka proti srsti, no sedliacky rozum mi povedal 1400+1400= 2800 :(:o

ale kedze je zimna akcia 20% dokonca som aj pekne usetril 560Sk,- :aut fuj este mi je teraz zle.

Takze na zaver asi tolko ak si chce niekto zdvihnut adrenalin nech vstupi do predajne a kupi si nieco originalne.a ani nejdem pisat ze som tiez kupil stresny nosic za 3200 sk,- ale to si myslim je uz lepsia cena ako tie stierace. Ak nebudu fungovat aspon 2 roky tak tam namontujem drevene palice s handrami. HOWK dohovoril som.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje řeč. Kupovat origoš díly to je o infarkt.

To robozv: ty Tvoje stěrače za 2800 Sk po slevě, to mi připadá jako omyl, protože mi nabízeli v srpnu (bez slevy) oba stěrače za 1500 CZk vč. DPH. Nemohli se seknout?

To jojo307: když jsem letos o prázdninách koupil svýho pažoutka, tak byl bez antény. Nechal jsem si ji u nás ve městě namontovat u firmy, která se specializuje na elektroniku do aut. Anténa za 880 Kč (není origo na 307, ale na Felicii), montáž 300 Kč. Další důkaz, že je sice možný autorizovaný servis navštívit, ale potom pohledat, kde se to dá pořídit levněji. :super:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: bladerunner

tak ja som pochodil lepšie. kamarát mi predal predné stierače originál /ramienkové/ - nové, originál gumové koberce dopredu - nové a originál nosič - troška používaný --- všetko za 3000.-Sk. celkom som spokojný:roker

frajer jeden aj ja by som bol :mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...