Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Stěrače na 307


JarryC

Recommended Posts

Původně zaslal: XDanielS

jj, to by mě taky zajímalo. Co jsem zběžně koukal, kdyby se vyměnilo celé rameno, neměl by to asi být problém, ne?

chlapi co takhle hledat ve foru? vymenit za bezraminkove se daji, delka je 70+65 cm, v autokelly sezenete za 1800 oba ( bacha na uchyt, maji tam v setu oba sterace za 1400 ale ty jsou na model od r.2004 ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: JarryC

Dají se na 307 r.v.2006 měnit na stěračích jen gumičky? Prohledával jsem to tady a našel jsem dikuzi jen o 406.Ty ramínka jsou taková celá jakási ohebná.Prohlížel jsem je a zdá se mi,že by to snad(s pomocí boží) :Di mohlo jít.Máte s tím někdo zkušenosti? Dík

Kup si gumičky Tridon na www.sukorady.cz. Mám je již rok a jsou lepší než originály - stále stírají jako nové. Sice stojí na oba stěrače přes 200,-, ale vyplatí se to. Vím očem mluvím, protože jsem gumiček za pár korun vyzkoušel několik druhů, ale všechno jiné stálo za h...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Tak jsem včera koupil nový stěrače, ten nový typ bezramínkový protože se mi totálně rozpadly. Tak mi to nedalo a rozebral jsem ty původní originál ještě z fabriky a výsledek je následující.

Rozebrat bez zničení stěrače to jde chce to jenom trochu vetší sílu a roztáhnout ty plastový konce ale k mému zklamání je to stejně na nic protože ten horní spojler je vlastně jeden kus s gumičkou takže žadná výměna nepřipadá v úvahu protože takovéhle gumičky jako náhradu určitě nikdo nevyrábí.

Jen pro úplnost stěrače jsem koupil v Autoprimě o Valea a jsou na 100% identické s originálem co dávají ve fabrice i katalogový čísla byla stejná, jenom stojí asi polovinu toho co za ně u Peugeota.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: doktor

Tak jsem včera koupil nový stěrače, ten nový typ bezramínkový protože se mi totálně rozpadly. Tak mi to nedalo a rozebral jsem ty původní originál ještě z fabriky a výsledek je následující.

Rozebrat bez zničení stěrače to jde chce to jenom trochu vetší sílu a roztáhnout ty plastový konce ale k mému zklamání je to stejně na nic protože ten horní spojler je vlastně jeden kus s gumičkou takže žadná výměna nepřipadá v úvahu protože takovéhle gumičky jako náhradu určitě nikdo nevyrábí.

Jen pro úplnost stěrače jsem koupil v Autoprimě o Valea a jsou na 100% identické s originálem co dávají ve fabrice i katalogový čísla byla stejná, jenom stojí asi polovinu toho co za ně u Peugeota.

Ještě jsem zapoměl na jednu věc v letáku Autoprimy jsem se dočetl že se na trhu prodávaj plagiáty bezramínkových stěračů Valeo zde info: autoprima-info-2007-03_1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferin007

Jo, jo, Valeo (Silencio) by měly být levnější než Bosche a minimálně stejně kvalitní.

No právě že donedávna byli právě Valea dražší ale museli s cenou dolů a ta kvalita no nevím, ale aby se po 1.5 roce doslova rozpadli to se mi u stěračů od Boshe (používal jsem TWIN SPOILER ) nikdy nestalo.

U Bosh AEROTWIN by snad měli jít vyměnit gumičky takže další plus pro ně jenom kdyby je dělali na 307.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferin007

Pokud vím, tak na 307 se montují právě Aerotwiny. Ale k výměně gumiček su trochu skeptickej.

Ne aspoň u mýho auta byli z fabriky právě Valea a výměna gumiček by podle diskuzí na jiných fórech a těchto stránkách jít měla Náhradní lišty pro Aerotwin když si otevřeš ten jejich ceník mají to tam pěkně namalovaný.

[upravil dne 7/9/07 doktor]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gumičky do stěračů jdou vyměnit stejným způsobem jako u běžných stěračů. Plastová koncovka stěrače se na obou koncích mírně odtlačí a stáhne a pryž se vytáhne. Gumičky musejí mít délku 720 mm, ale zatím se nedají sehnat ty s tím integrovaným spojlerem. Běžné gumičky tam normálně fungují, jen s malou vadou na kráse (chybí spojlerek). Při zpětném nasouvání gumičky jí doporučuji pro lepší montáž namazat saponátem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Písecký

Gumičky do stěračů jdou vyměnit stejným způsobem jako u běžných stěračů. Plastová koncovka stěrače se na obou koncích mírně odtlačí a stáhne a pryž se vytáhne. Gumičky musejí mít délku 720 mm, ale zatím se nedají sehnat ty s tím integrovaným spojlerem. Běžné gumičky tam normálně fungují, jen s malou vadou na kráse (chybí spojlerek). Při zpětném nasouvání gumičky jí doporučuji pro lepší montáž namazat saponátem.

U originálních stěračů se gumička nikam nezasouvá, gumičku drží z obou stran plechové lišty mezi kterými je vložená gumička a na koncích se zajišťují těmi plastovými konci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pouzivam 5 mesiacov Valeo stierace /cena 1300 SK za predny par/.

Lavy predny stierac dlzky 70 cm pri stierani podskakuje, konkretne spona cast pri navrate.

Tento stav nastava aj ked je sklo mokre /silny dazd/, prechodne pomoze az ked strknem vodu do ostrekovacov na sklo.

Stava sa to aj Vam ? Moze to sposobovat dlzka stieraca ?

Kratsi - pravy predny ide perfektne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem zatím vyměnil jenom gumičky (85,- CZK), ale taky mi při zpětném chodu poskakují (ten před spolujezdcem více). Takže na této problematice taky budu muset ještě zapracovat. V Peugeotu mi nabízeli stírače originály, oba bratru za cca 1500,- CZK. Tak nevím, ale nějak to musím řešit, protože ty zvuky při tom poskakování jsou dost strašidelný.:bojim:bojim:bojim:bojim:bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vlacir1

Já jsem zatím vyměnil jenom gumičky (85,- CZK), ale taky mi při zpětném chodu poskakují (ten před spolujezdcem více). Takže na této problematice taky budu muset ještě zapracovat. V Peugeotu mi nabízeli stírače originály, oba bratru za cca 1500,- CZK. Tak nevím, ale nějak to musím řešit, protože ty zvuky při tom poskakování jsou dost strašidelný.:bojim:bojim:bojim:bojim:bojim

Já jsem koupil Bosch a po dvou metrech jsou na hovvvvv.

Našel jsem bezramínkové, vyzkouším je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...