Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

montáž klimatizácie


bombarderik

Recommended Posts

ale tak udelat se to da, spousta veci se da udelat.

znamena to ale mit vedle komplet auto idealne stejne motorizace a roku, kde ta klima je. potom to znamena prehazet spoustu veci - klimachladic a trubky jsou to nejmensi, taky se musi prehodit vymenik, elektrika, RJ, nahon, ... ... ... ....

a na konci, kdyz to opravdu dodelas v tom nechas hafo casu, vrazis do toho tolik penez ze vyjde levneji prodat tvoje a koupit jiny s klimou, a bude se to srat. uplne mi staci ze mi uz zase utekla napln z originalne vestavene klimy... a pokud nejsi mechanik a nemas doma zvedak nebo aspon najezdy, tak se nedoplatis... pokud najdes servis odkud te s takovym napadem nevyhodi vratama...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupil jsem 406 s dodelavanou klimou hned po koupi noveho, dodelavano v Holandsku a stoji to za ...

Nikdy to poradne nefungovalo (pry rozstelovana cidla, ale kdo do toho poradne vidi, kdyz je to takovy exot)

Pak uletela napinaci kladka remene a ukazalo se, ze je tam naprosto exoticka, nepasovala zadna ze 406, auto stalo 24 hodin v Krakove a pracovnik v hotelu, zkouseli tam vsechno mozne, nakonec dali kratsi remen a jedno z origo kladek takze kompresor vynechali

Nakonec se kompresor zadrel - servisak mi rikal, ze asi proto, ze nebyl umisten v nejnizsim bode, ale nekde nad motorem

Ted to auto jezdi dal bez klimy.

Takze varuji: nedodelavat, ani nekupovat s dodelavanou klimou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no hosi tak ja si klimu nechal dodelat do 206 1.4HDi r.v. 12/2004

jedna se o manualni klimu, komplet original dily a delal to primo peugeot ...

celkova cena 31000kc, coz je cenikova cena klimy kdyz kupujes nove auto....

na vykupu cena meho auta vzrostla o 50000kc takze pohodicka... nez prodat sve v top stavu (resim kazdou kravinu a jen origo dily - idkyz mimo stabiku zatim nic) a koupit nejakou stocenou, bouranou hujdu .... ne diky ... takze asi tak ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze varuji: nedodelavat, ani nekupovat s dodelavanou klimou

no to sou silna slova staci jen mit identicke auto jako darce a postavit je vedle sebe, je to jak lego ... samozrejme to musis delat primo u peugeotu protoze mechanicky je to brnkacka, ale nakonfigurovat BSI, dodelat elektriku to uz neudelas bez PPS a dalsich udelatek ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2ajsik: je trosku rozdil si nechat namontovat nove dily na 3 roky stare auto nebo prehazovat klimu z deset-dvanact let stare popelnice, kde uz je stejne pulka dilu pred smrti. uz jenom to ze musis sahat do palubky kvuli vymeniku atd.....

i kdyz se mi moc nechce verit tomu ze by standardne servisy dodelavaly klimu jen za cenu katalogoveho rozdilu, protoze co se tyka pracnosti je to sakra rozdil, bouchnout to na vyrobni lince v ramci vyrobniho procesu, nebo rozebirat auto a dodelavat tam dily (jen kompresor vychazi na 16 tisic, k tomu klimachladic atd... prosty soucet cen dilu je vyssi), zas takovy lego to neni. v jakem servisu to delaji? za ty prachy by mi skoro vyslo levnejsi si tam nechat namontovat novou komplet, nez resit opravu stare...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vvitty

2ajsik: je trosku rozdil si nechat namontovat nove dily na 3 roky stare auto nebo prehazovat klimu z deset-dvanact let stare popelnice, kde uz je stejne pulka dilu pred smrti. uz jenom to ze musis sahat do palubky kvuli vymeniku atd.....

i kdyz se mi moc nechce verit tomu ze by standardne servisy dodelavaly klimu jen za cenu katalogoveho rozdilu, protoze co se tyka pracnosti je to sakra rozdil, bouchnout to na vyrobni lince v ramci vyrobniho procesu, nebo rozebirat auto a dodelavat tam dily (jen kompresor vychazi na 16 tisic, k tomu klimachladic atd... prosty soucet cen dilu je vyssi), zas takovy lego to neni. v jakem servisu to delaji? za ty prachy by mi skoro vyslo levnejsi si tam nechat namontovat novou komplet, nez resit opravu stare...

tady je foto faktury, kdybych si sehnal celo sahary starsi (platil jsem nove) tak jsem o 2000 levnejsi.

, dily jsem si dodal sam z vraku r.v. 9/2003 najeto 30 tisici mil (coz je mene nez mam ja) bouchleho na bok a zadek, pojizdny (rozumej motor jel a slo s tim hnout) a klima natlakovana bez uniku... dily 10500czk

nerikal jsem ze jsem koupil nove dily ... tam je cena 70000kc komplet z manual a 85000 za automat ...

[upravil dne 17/6/07 ajsik]

post-0-14109595857559_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no zkusenosti mile rad napisu, ale zabudovani klimy je normalni vec kterou ti udela kazdy peugeot za cenu jakou jsem napsal tj. 70000kc, samozrejme se muze podelat nektery dil ale to je bezna vec, jinak kazda 206 ma pripravu na klimu, plus ta ma mela i konektor na kompresor, navic je akorat vedeni od presostatu .

nebudu s Vama polemizovat protoze az cas ukaze :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: P607Olda

Chapu tvou radost a nadseni a preju ti aby ti klima dobre fungovala, abys nemel pozdeji ty spatne zkusenosti jako ja. Presto si stojim za svym, nedodelavat.

no ale dodelavana klima, neni to same jako zabudovani original dilu z original klimy ... to ze ti tam nekdo nabastlil nejaky univerzalni **** a pak ti neco upadne je logicke.

ale kdyz vezmes dve stejny auta (i podle dilu v katalogu DAM apod...) a prehazes dily z jednoho do druheho, tzn. vymenis komplet vsechny kladky , uchyty a vsecko tak jak maji byt tak se na me nezlob ale je to proste jako lego ... sam jsem to rozebiral a videl postupne jak se to skladalo ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...